Przesiadka z rx-v663 na rx-v775 (AV-702v2)

carl

New member
Witam,
obecnie posiadam amplituner Yamaha rx-v663, do którego podłączony jest zestaw głośników KODA AV-702v2 oraz SW1000v2. Ze względu na brak obsługi 3D oraz małą liczbę wejść HDMI w w/w amplitunerze postanowiłem rozejrzeć się za czymś nowym. Wybór padł na Yamahę rx-v775 i w związku z tym mam kilka pytań, a mianowicie:
1. czy posiadane przeze mnie głośniki 'nadają się jeszcze' do v775?
2. czego mogę się spodziewać, jeżeli chodzi o dźwięk, przy przesiadce z rx-v663 na rx-v775 (przy założeniu, że nie zmienię głośników)?

Dodam jeszcze, iż obecnie sprzęt gra w pokoju 25m^2 i jest wykorzystywany po trochu do wszystkiego (muzyka, filmy, gry), a 'dźwiękowo' jestem z niego zadowolony.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

Scrollek

New member
Odpuść na chyba że baaardzo zalezy Ci na 3D i większej ilości wejść HDMI, 775 jest fajny ale najwiekszy przyrost miałbyś po wymianie kolumn
 

carl

New member
Na 3D aż tak bardzo mi nie zależy, z ilością HDMI pewnie mógłbym poradzić sobie inaczej, jednak sam amplituner (rx-v775) wydaje się być ciekawy i na pewno korzystałbym z funkcji, których nie ma moja v663. Natomiast z obecnych głośników jestem raczej zadowolony ale w sumie nie słyszałem innych (przy podobnym zestawie/otoczeniu) i nie wiem czego mógłbym się spodziewać.
Czy w przypadku ewentualnej zmiany, powinienem zmieniać cały zestaw głośników czy też mogę tylko część (np. fronty)?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
To warto odsłuchać inne kolumny i wierz mi nowe by wniosły sporo, z czasem można myśleć nad elektroniką
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Możesz oczywiście tylko fronty do stereo.
Myślę że po zmianie poczujesz różnicę, a potem sam ocenisz już czy chcesz jeszcze zmieniać kolumny - te obecne zagrają jeszcze lepiej.
 

carl

New member
W sumie to pewnie wstyd się przyznać ale nigdy nie słucham muzyki w stereo, zawsze używam jakiegoś programu wielokanałowego (najlepiej jak wszystkie głośniki grają równocześnie).

Generalnie z wymianą głośników, poza parą frontów, byłby pewnie problem natury technicznej, ponieważ wsteczne są przytwierdzone do ściany 'wieszakami' własnej konstrukcji, a wszystkie przewody są w ścianie. Głośnik centralny natomiast siedzi idealnie w szafce, która jest również własną konstrukcją.

Czy mógłbym prosić o podanie jakichś (niedrogich) frontów niekoniecznie dla audiofila, przy których ewentualny zakup nowego amplitunera nie będzie niepotrzebnym wydatkiem.
 

carl

New member
Myślałem o kwocie do 1500PLN ale po przejrzeniu (z grubsza) cen głośników, wydaje mi się, że uzyskanie znaczącej poprawy w brzmieniu (względem posiadanych przeze mnie obecnie głośników) będzie raczej niemożliwe.
Jeżeli jednak mógłbym prosić o jakieś sugestie w tym zakresie cenowym, to będę wdzięczny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W tej kwocie (+/-) można już znaleźć fajne fronty (oczywiście parę ;) )
przykładowo:
- Wharfedale Diamond 10.6
- JBL Studio 180
-JBL ES 80
- Boston Acoustics A 250
- Indiana Line Nota 550N
- Taga Harmony Platinum v.2 F-60/F-80
 

carl

New member
Przejrzałem (na szybko) zaproponowane głośniki, jednak wszystkie wychodzą ponad 1500PLN za parę (być może źle szukam).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przejrzałeś pewnie na ceneo albo podobnym portalu, z tych cen zawsze można coś urwać, tak więc spokojnie;)
Najpierw posłuchaj, później wybierz te, które najbardziej ci podpasują i poszukasz najlepszej ceny.
Ja przykładowo na swoich kolumnach urwałem kilka ładnych stówek w stosunku do najniższej ceny na ceneo.
 

carl

New member
Tak też zrobię.
Jako, że zależy mi na kinie, mam jeszcze pytanie odnośnie reszty głośników, a mianowicie czy lepiej szukać frontów, do których będę mógł dokupić później resztę czy też wymiana centralnego oraz tylnych jest zbyteczna i mogę spokojnie zostać przy tym co mam obecnie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Generalnie lepiej jest mieć wszystkie z jednej serii, ale na początek mógłbyś je wykorzystać, a z czasem wymienić pod fronty
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zazwyczaj wymiana centralnego i tyłów nie jest konieczna, zwłaszcza jeśli liczy się każdy grosz. To dobre fronty tworzą całość, tył to głównie dopełnienie przy KD.
 
Do góry