Przesiadka z Kuro na......?

.:PhaRaoN:.

New member
Witam,

Po wielu latach postanowilem wymienic swoj tv Pioneer Kuro 5090 na cos bardziej "na czasie"
Przegladajac forum moja uwage skupily modele 55 calowe Philipsa i tak obralem sobie limit 1200-1400 euro max. Mam na mysli modele:

1.55PUS7181 1200 euro
2.55PUK7150 1279 euro
3.55PUS7600 1400 euro
4.55PUS8700 1429 euro

czy moze "spiac posladki" i opcja 6. 55PUS8601 za 1850 euro?

zalezy mi na generalnie super obrazie do ogladania TV sat,troche filmow Blueray,Netlix,Ps4
oczywiscie aby czern byla conajmniej taka do jakiej sie przyzwyczailem w Kuro ;-) a przy tym wydajac jak najmniej :)
Ktos moze posiada tv z podanych powyzej i mial wczesniej Kuro tak zeby mogl podac jakas szczera opinie :) A moze ktos porownywal te philipsy miedzy saba,jak wypadaja?


pozdrawiam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
dobry temat... Co zrobic jak Pioneer wygasl z plazmami...? :)
A czemu zmieniasz, plazma wygasa...?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Kuro

Witam,

Po wielu latach postanowilem wymienic swoj tv Pioneer Kuro 5090 na cos bardziej "na czasie"
Przegladajac forum moja uwage skupily modele 55 calowe Philipsa i tak obralem sobie limit 1200-1400 euro max. Mam na mysli modele:

1.55PUS7181 1200 euro
2.55PUK7150 1279 euro
3.55PUS7600 1400 euro
4.55PUS8700 1429 euro

czy moze "spiac posladki" i opcja 6. 55PUS8601 za 1850 euro?

zalezy mi na generalnie super obrazie do ogladania TV sat,troche filmow Blueray,Netlix,Ps4
oczywiscie aby czern byla conajmniej taka do jakiej sie przyzwyczailem w Kuro ;-) a przy tym wydajac jak najmniej :)
Ktos moze posiada tv z podanych powyzej i mial wczesniej Kuro tak zeby mogl podac jakas szczera opinie :) A moze ktos porownywal te philipsy miedzy saba,jak wypadaja?


pozdrawiam.

Pomyśl o OLED TV 55 cali - to jedyny godny następca KURO
LG OLED FHD można już kupić za ok. 6 tyś PLN
 

krystiano8

New member
Też mam Plazmę i chciałem zamienić na jakiś nowy, większy model współczesnych TV...rozejrzałem się po SAt, Media...i mi przeszło. Na razie przeboleje jeszcze z moimi 46".
W tym budzecie raczej nic nie znajdziesz....chyba, ze uzywkę, ale też cieżko:)
 

111kris

New member
Heh... Kuro vs 7181 to nokaut jeśli chodzi o czerń. Tak jak koledzy piszą Panasonic będzie chyba jedynym wyborem. Z Philipsa to chyba tylko zadowalająca czerń jest w 8601. Szukaj czegoś bez matrycy IPS.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja choć nie jest to jej cel, to mocno zmniejsza pobór energii.
Panasonic DX 900 jest znakomitym wyborem !
Jest w specjalnej ofercie z kalibracją.
 

barburian

New member
Bez reklam
Kuro

Chcesz człowieka na minę posadzić :) poczytaj sobie jakie te oledy super są OLED Burn-in: Causes, Fixes, and What You Need to Know - Reviewed.com Televisions


Wiesz, każdy producent wypuszcza jakiś procent bubli z danego modelu TV .
Ale nie można generalizować że wszystkie modele OLED EG910 są złe.
Poniżej test pozycja w zestawieniu OLED-a EG9100

Our Test Results: Televisions

Znam wielu użytkowników OLED-a w tym modelu i jakoś nikt nie narzeka.
Wiadomo że każdy TV należy sprawdzić przed zakupem i przetestować by nie władować się
w zakup bubla i odpadu produkcyjnego.
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Nie chce sie pchac w niesprawdzone do konca technologie i pierwsze testowe serie,ja nie zmieniam TV czesto wiec chce obrac cos co da mi satysfakcje na pare lat i tak przy okacji zeby bylo 4k ....


OLED o którym pisze to już chyba 3 seria, poczytaj opinie na temat tego modelu
na konkurencyjnym forum ,jest tam też test tego TV .
www.hdtvpol.... i coś tam dalej nie pamiętam :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Wiesz, każdy producent wypuszcza jakiś procent bubli z danego modelu TV .
Ale nie można generalizować że wszystkie modele OLED EG910 są złe.
Poniżej test pozycja w zestawieniu OLED-a EG9100

Our Test Results: Televisions

Znam wielu użytkowników OLED-a w tym modelu i jakoś nikt nie narzeka.
Wiadomo że każdy TV należy sprawdzić przed zakupem i przetestować by nie władować się
w zakup bubla i odpadu produkcyjnego.


Ależ przecież nie oto chodzi, normalna sprawa, że jest odsetek sprzętu co jest uszkodzony, ale powidoki to uszkodzenie, które wynika z używania i będzie w każdym oledzie jeśli za długi czas będzie wyświetlany obraz statyczny. Ta sama historia jak z plazmami gdzie pozostawało wypalone logo stacji tv.
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Ależ przecież nie oto chodzi, normalna sprawa, że jest odsetek sprzętu co jest uszkodzony, ale powidoki to uszkodzenie, które wynika z używania i będzie w każdym oledzie jeśli za długi czas będzie wyświetlany obraz statyczny. Ta sama historia jak z plazmami gdzie pozostawało wypalone logo stacji tv.


Oczywiście z plazmami tez tak było i było napisane że oglądanie obrazów statycznych
może powodować powstawanie powidoków, a mimo to plazmy były kupowane jak ciepłe bułeczki i wszyscy płaczą czemu nie ma plazm.... Znaczy że ktoś nie potrafi używać TV skoro dopuszcza
do powstawania powidoków :) .
Mam plazmę od 10 lat w chwili obecnej gra na działce w domu letniskowym i powidoków nie mam .
Zakładam że kolega który założył ten wątek na swoim KURO tez nie ma powidoków.
Więc jak się inteligentnie użytkuje TV to powidok nie powstanie, chyba że ktoś lubi katować
TVN24 24h na dobę przez całe tygodnie.
 

.:PhaRaoN:.

New member
Oled do mnie jakos nie przemawia....moze dlatego ze LG a moze poporstu za wczesnie? Napewno odpada z braku 4k.
Natomiast propozycja kolegi @kiki jest super ale to zupelnie inna polka cenowa....
Max na co moge sie porwac to ok 1800-1900 euro i absolutnie nic wiecej.

pozdr
 
Do góry