Przesiadka z kineskopu na LED, pomocy

dr_Henio

New member
Witam wszystkich,

Nie jestem w temacie telewizorów LCD i LED dlatego bardzo proszę Was o pomoc.

Chcę wymienić stary telewizor kineskopowy 28' na coś nowego 32'

Na tv oglądam pakiet cyfry+, jest tam kilka kanałów HD reszta w zwykłym standardzie. Do tego DVD nie HD. Widziałem że niektóre modele mają gniazdo modułu CI, wtedy tuner cyfry nie byłby potrzebny, chyba dobre rozwiązanie? Jak ktoś ma może podzielić się uwagami na ten temat.
No i chyba najważniejsze, cena. Szukam czegoś taniego w okolicy 1,5 tys

Proszę o pomoc i doradzenie konkretnych modeli.
 

Wołek 1967

New member
Może LG . Mój znajomy kupił ten tv za 1600 zł z tunerem satelitarnym LG 32LV375S widziałem i muszę przyznać że obraz ma ładny ,,naturalny".
 

dr_Henio

New member
z tunerem satelitarnym LG 32LV375S

Czyli nie potrzebny jest tuner cyfry? satelitę podpina się bezpośrednio pod telewizor (ma gniazdo na kartę cyfry)?
Myślałem o wykorzystaniu pod cyfrę złącza Common Interface (Złącza CI, Złącze CAM) - Złącze stosowane do podłączenia modułów (najczęściej dekodujących) i kart warunkowego dostępu dla sygnału satelitarnego. I oczywiście zakupić taki moduł osobno.
 

Wołek 1967

New member
Znajomy kupił moduł z kartą z N-ki (TNK) do tego tv LG 32LV375S i wszystko śmiga!Być może ,że z cyfrą na kartę też tak będzie.
 

Kpc21

New member
Sam telewizor większy (przynajmniej na wysokość) może nie będzie, ale obraz na większości programów już tak. Ekran starego telewizora miał proporcje 4:3, nowego ma 16:9, tymczasem obecnie większość nadawanych programów ma proporcje 16:9. Na starym telewizorze większość programów nadawana była z poziomymi pasami na dole i górze, na nowym będą one wyświetlane na całym ekranie, natomiast programy które na starym telewizorze zajmowały cały ekran, będą wyświetlane z pionowymi pasami po bokach (albo rozciągnięte na cały ekran, ale wtedy obraz ma nienaturalne proporcje - można to bez problemu ustawić).

Do Cyfry, jeśli chciałbyś podłączyć talerz bezpośrednio do telewizora, musiałbyś dokupić moduł CI. Z modułem wszystko będzie działać.
 

Wołek 1967

New member
Nie zachwalam tylko podpowiadam ...pisałeś że :Szukam czegoś taniego w okolicy 1,5 tys. Więc ci odpisałem co za tę sumę możesz kupić! Wg.mnie powinieneś kupić 37" lub 40" .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach 32" jest za małe. A jeśli jeszcze oglądać chcesz filmu.
On nie będzie większy od tego co masz telewizora.
 

dr_Henio

New member
Wiem że 32' w panoramie to około 75cm x 50cm i mi to wystarczy no może max 37' Ale poza jednym modelem LG nie ma więcej propozycji
 

dr_Henio

New member
Nikt ze sprzedawców nie chce udzielić informacji o opcjach internetowych modelu Samsung UE32EH5300. Jakie strony chodzą youtube, tvnplayer ipla?
 

dr_Henio

New member
Jeszcze jedno pytanie czy to prawda że oglądając programy nie nadawane w fullHd obraz będzie ładniejszy na TV ReadyHD niż FullHD ?
 
Do góry