Przesiadka z KD na stereo

dzida69

New member
Witam forumowe grono po długim czasie ;)
Obecnie posiadam zestawik Onkyo TX -626 i KEF całość podstawkowa seria C wszystko zakupione kilka lat temu u Ninja którego pozdrawiam :) Tak jak w temacie pragnę przesiąść się na stereo bo o ile w kinie zestaw sprawuje się dobrze o tyle muzykalność nie stoi na wysokim lub choćby wyższym poziomie. Salon ma wielkość 19-20 m2 muzyczka która mi odpowiada to chillout, Jessie Ware, Sade, Adele więc raczej spokojna nutka chociaż czasem lubię się odmóżdżyć dubstep-em. Kolumny muszą zatem schodzić nisko ale broń Boże nie łupać basem co by łeb po odsłuchu zostawał na swoim miejscu :D
Poniżej przedstawię to co wstępnie uroiłem oraz co ma być źródłem i liczę na wszelkie sugestie czy idę w dobrym kierunku czy zastanowić się nad czymś innym.

1 Kolumny - MA silver8 / Canton Chrono 509.2 DC / Canton Chrono SL 580.2 DC / Magnat Quantum 757 / Bowers&Wilkins CM8 S2
2 Wzmacniacz - osobiście widzę tu Pionka A-30 lub A-50
3 DAC - brak faworytów ale warunkiem jest aby posiadał bezprzewodowy przesył audio z lapka gdyż 90% muzy będzie śmigało ze Spotify oraz fajnie (niekoniecznie) optyka żebym mógł podłączyć dekoder UPC ponieważ małżowina czasem sobie radyjka słucha :)

Z góry dziękuję za pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przy takim metrażu Magnaty stanowczo odpadają - to dobre kolumny ,ale nie na 20 metrów ,podobnie w przypadku Cantona mogą być problemy z opanowaniem basu .Z wymienionych przez Ciebie albo MA ,albo B&W
Nie jestem do końca przekonany w przypadku wzmacniacza Pioneer szczególnie gdyby wybór padł na Monitor Audio ,bardziej bym się skłaniał ku NAD ,Cambridge Audio
Jeżeli masz kasę zainwestuj w wzmacniacz Creek zwłaszcza przy kolumnach B&W
 
Ostatnia edycja:

dzida69

New member
Widzę że nie jestem jedynym "normalnym inaczej" i jeszcze ktoś nie śpi :D
Magnaty zostały wytypowane bo kiedyś (dawno) posiadałem jakiś tam niższy model i grały całkiem przyjemnie ale nie będę miał problemów żeby je odrzucić co do Cantona to w specyfikacji nabazgrali że potrafią zejść nisko stąd zainteresowanie. A gdyby tak Cantony tylko nieco mniejszy model? Pionek to tylko taki pierwszy strzał a NAD oczywiście ciekawa opcja (wiem że dobre opinie zbiera chyba c356) , Creek mówiąc szczerze troszeczkę przydrogawy :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widzę że nie jestem jedynym "normalnym inaczej" i jeszcze ktoś nie śpi :D
(

Jeszcze jest wczesna godzina :)

Ale wracając do postu .Ewentualnie Canton 507 ,z tym że Cantony grają ekspresyjnie żywym dźwiękiem ,alternatywą mogą być JBL Studio 270
Monitor Audio dobrze się sprawdzi w przypadku muzyki wokalnej ,świetnie wypadają głosy żeńskie .Miałem kiedyś Monitor Audio z tym, że skromniejszy model - miło wspominam ,bo dostarczały radości ze słuchania Sade ,Stinga ,Phila Collinsa ...itp jeżeli lubisz takie klimaty to może to być naprawdę dobry wybór
 

dzida69

New member
Nie to żebym był jakoś szczególnie uprzedzony ale...JBL nie specjalnie do mnie przemawia i może to trochę dziecinne bo nie mam z nimi żadnych doświadczeń jednak zdecydowanie i stanowczo raczej nie :D
Skoro MA wypadają dobrze przy żeńskich wokalach to jestem nimi co raz bardziej zainteresowany bo jakby nie było Adele, Sade czy Jessie Ware mają takowe głosy a nawet jak słucham dubstepowych łupanek to szukam z wokalem. Orientujesz się może czy NAD ma w ofercie jakiegoś DAC bez kablowego ? Pytam w kontekście ewentualnych przymiarek do wzmaka tej marki.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Z tego co wiem to NAD ma tam jakieś bezprzewodowe ustrojstwa ale musisz sam poczytać bo nie wiem dokładnie o co tam chodzi. Jeśli chodzi o kolumny to polecę Ci używane bo sam takie kupiłem a słucham podobnej muzyki do Twojej a więc szukaj Monitor Audio gs20, ciężko je dostać ale warte są swojej ceny :)
 

dzida69

New member
Na tą chwilę celuję we wzmaka NAD C356 bee i strumieniowca z DAC Cambridge audio stream magic 6v2 o ile go gdzieś dorwę a jeśli nie to CXN do tego wstępne typy kolumienek to KEF R700 lub Focal aria 926-936. Zobaczymy jak to wypadnie na odsłuchach.
 

Bebol

New member
Jeśli chodzi o bezprzewodowy Dac to Nad ma coś takiego jak NAD DAC 2 (24/96). Kosztuje ok. 1100zł jeśli się nie mylę. Ja korzystam z NU Force Air DAC (16/48 ) kosztuje 600. Korzystam ze Spotify więc wystarcza.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tą chwilę celuję we wzmaka NAD C356 bee i strumieniowca z DAC Cambridge audio stream magic 6v2 o ile go gdzieś dorwę a jeśli nie to CXN do tego wstępne typy kolumienek to KEF R700 lub Focal aria 926-936. Zobaczymy jak to wypadnie na odsłuchach.

Do takich kolumn będzie potrzebny lepszy wzmacniacz.
 

koper711

Member
Witam, również chciałbym przesiąść się z KD na stereo. Obecnie mam ampli Yamaha Rxv 661 więc mam pre out. Zastanawiam się nad wzmacniaczem do kolumn chyba Klipsch RP 280. Tylko jak to jest z tym doborem do wielkości pomieszczeń bo zamarzyły mi się Klipsch FR7 ale mam pokój tylko 20 m.kw. a czytam na forach, że nawet 260-tki mogą być za mocne ( mają moc ciągłą 120 w) a co dopiero RF 7 które mogą być w salonach od 40 mkw. Tylko jak to się ma do tego, że obecnie mam Jamo s628 o mocy ciągłej niby 150 wat i chciałbym coś wiele mocniejszego bo w ogóle nie są za mocne do tych 20 mkw. Muzyka to rock np. Pink Floyd, King Crimson i z trochę innej beczki Archive z płyt CD. Chciałbym aby wzmak mógł w przyszłości współpracować z gramofonem i źródłami cyfrowymi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kipsche są dynamiczne i efektywne, najlepiej jakbyś u siebie posłuchał i sam ocenił "wielkość".
Wszystko zależy też od aranżacji pomieszczenia i akustyki.
Do twojej muzyki zerknij jeszcze na JBL 280 studio, KefQ700, Paradigmy Monitor 11v7, czy nawet Melodiki BL40

Ze wzmacniaczy poszukaj z opcją "main in/bypass" do spięcia z amplitunerem.
 

dzida69

New member
Jeśli chodzi o bezprzewodowy Dac to Nad ma coś takiego jak NAD DAC 2 (24/96). Kosztuje ok. 1100zł jeśli się nie mylę. Ja korzystam z NU Force Air DAC (16/48 ) kosztuje 600. Korzystam ze Spotify więc wystarcza.
Dac to już właściwie pewnik (Stream magic 6v2 lub CXN) dlatego że mam dwa w jednym a sam Dac w tym cudeńku zbiera również pochlebne opinie chociaż kosztem braku "bezprzewodowości" ale skoro na pokładzie ma Spotify to bezprzewodowość nie jest tak ważna. Tak z innej beczki porównywałeś już może na własnym uchu Spotify z Tidal?
 

dzida69

New member
Do takich kolumn będzie potrzebny lepszy wzmacniacz.
Chcę jeszcze odsłuchać jak będzie brzmiała końcówka Roksan Kandy K2 i modowany Nad c 356 bo znajomek ostatnio nabył i podobno poprawa w każdym aspekcie. Mógłbyś jeszcze podać jakieś alternatywy co do wzmacniaczy w połączeniu z kef r700 lub tymi Focalami ?
 

dzida69

New member
Koper711 "wielkością" nie zawracaj sobie głowy bo tak jak napisał Henry ważniejsza jest akustyka i wrażenia odsłuchowe. Sąsiad ojczulka na niecałych 16m2 szaleje z KEF R900 a to raczej nie małe klocki ;) i nie uważam że one się tam duszą ale jak przypier...ten tego to nie można wstać z fotela odsłuchowego tak ciśnie na klatę :D
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Chcę jeszcze odsłuchać jak będzie brzmiała końcówka Roksan Kandy K2 i modowany Nad c 356 bo znajomek ostatnio nabył i podobno poprawa w każdym aspekcie. Mógłbyś jeszcze podać jakieś alternatywy co do wzmacniaczy w połączeniu z kef r700 lub tymi Focalami ?

Też celuję w zmianę na R700. Do ich charakteru świetnie pasują Marantze. Generalnie wzmacniacze z umiarkowanym basem i ewentualnie lekko jasne.

Słuchałem też na Denonie (zbyt ciemny do nich) i McIntosh (w ogóle nie wiem czemu ludzie się nimi jarają, może wyglądem bo na pewno nie graniem).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcę jeszcze odsłuchać jak będzie brzmiała końcówka Roksan Kandy K2 i modowany Nad c 356 bo znajomek ostatnio nabył i podobno poprawa w każdym aspekcie. Mógłbyś jeszcze podać jakieś alternatywy co do wzmacniaczy w połączeniu z kef r700 lub tymi Focalami ?

Przede wszystkim Baltlab Epoca 3, Atoll IN200, Vincent SV-227, Roksan Kandy K3, Musical Fidelity, Music Hall A70.2.
 
Ostatnia edycja:

dzida69

New member
Też celuję w zmianę na R700. Do ich charakteru świetnie pasują Marantze. Generalnie wzmacniacze z umiarkowanym basem i ewentualnie lekko jasne.

Słuchałem też na Denonie (zbyt ciemny do nich) i McIntosh (w ogóle nie wiem czemu ludzie się nimi jarają, może wyglądem bo na pewno nie graniem).

Dla jednych za ciemny dla drugich idealny :) ale moim zdaniem Denon wart zainteresowania to pólka cenowa 5 tyś + ..słuchałem kilka tygodni temu Dali opticon 8 z jakimś słabszym Denonem (nie pamiętam modelu) i było paskudnie, dopiero po przejściu na PMA-1520AE zaczęło cieszyć ucho.
Co do samych głośników to posłuchaj jeszcze wspomnianych wcześniej focal aria 926/936 to inna szkoła grania ale odsłuchać warto.
 

dzida69

New member
Przede wszystkim Baltlab Epoca 3, Atoll IN200, Vincent SV-227, Roksan Kandy K3, Musical Fidelity, Music Hall A70.2.

Widzę że za wszelką cenę starasz się puścić mnie z torbami :D:D propozycję oczywiście rozważę i odsłucham w miarę możliwości a do Baltlab wybiorę się w tygodniu osobiście bo właśnie sprawdziłem że firma mieści się zaledwie kilka ulic ode mnie :)
 
Do góry