PRZESIADKA Z HDV na AVCHD-opisujcie wrażenia

abcaa

New member
Witam
Prośba do wszystkich osób które przesiadły się z HDV na AVCHD.
Jakie wrażenia lepsze czy gorsze. Proszę o odpowiedz te osoby które doświadczyły osobiście takiej zmianki a nie wirtualnych gadaczy.

Pozdrawiam
 

abcaa

New member
Teraz już wiem wszystko, kupiłem kartę Mark2 i bawiłem się kamerami 3 godziny, ustawienia i inne. Efekt zamazu minął ALE NIGDY NIE KUPIE KAMERY AVCHD zostaję przy HDV. Wszyscy posiadacze avchd przesiedli sie ze zwykłych kamer o piętro wyżej i myślą że z krowy zrobią słonia. Nikt przy zdrowych zmysłach posiadających HDV nie przejdzie na AVCHD / przynajmniej nie teraz, może za parę lat jak obraz będzie tak zwany miękki / BO jakość jest ok. ale wiele iinych spraw jwst do d..y. Panowie ci co kręcą wiedzą co znaczy obraz ostry i miękki.

Pozdrawiam
 

bankrootghost

New member
abcaa napisał:
Witam
Prośba do wszystkich osób które przesiadły się z HDV na AVCHD.
Jakie wrażenia lepsze czy gorsze. Proszę o odpowiedz te osoby które doświadczyły osobiście takiej zmianki a nie wirtualnych gadaczy.

Pozdrawiam

Trzeba być wyjątkowo bezczelnym, by prosić kogoś o wrażenia, nazywając go za pół godziny kimś kto nie jest "przy zdrowych zmysłach".
Nie lubię Ciebie ....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ile jeszcze umieścisz takich samych wypowiedzi w rożnych wątkach?
Coraz bardziej skłaniam się do przekonania, że niewiele wiesz o sztuce filmowania....
Ale być może się mylę, jednakże dalsza dyskusja w tym temacie jest bezprzedmiotowa.
 

bemx2k

New member
Sorry ze troche nie na temat , ale podam przyklad z zycia wziety
ostatnio zaczolem kolekcjonowac filmy dokumentalne HDTV
mam tego moze z 10 pozycji w Full HD rzecz jasna
wszystkie z kompresja mpeg2 , ostatnio wpadl w moje rece film
ALPS ( Alpy ) Full HD AVCHD roznica w ostrosci widoczna po pierwszych 10 sekundach ogladania , ot przy takim samym bitrate
AVCHD jest o 30-50% bardziej sprawny niz MPEG2
w wypadku owych filmow widac wiecej detali
i tym samym ostrzejszy obraz .

Kierunek kompresji w kamerach HD jest tylko jeden
wybrano kompilacje MPEG4>H264>AVCHD
i pewnie bedzie to standard na minimum najblizsze 3-4 lata.
 
Ostatnia edycja:
Do góry