Przesiadka z 55h6400 - jakie są wasze typy?

Pastusiak

New member
Witam! daaaawno tu nie zaglądałem i wiele się w życiu pozmieniało ale nie będę Was na siłę uszczęśliwiał wątpliwie ciekawą opowieścią :) mam od roku samsunga ue55h6400 i moge powiedzieć, że... swoje z nim przeszedłem.. był na gwarancji.. teraz znów wylazł defekt w postaci plamy w rogu ale jakoś sie nauczyłem z nim żyć (docelowo znów miałem posłać do serwisu pod koniec gwarancji) ale tyle czasu ile poswięciłem na kalibrowanie tego TV pod własne oko i aby obraz był optymalny, nie da sie po prostu opisać.. ale nastała ta chwila.. obraz jest po prostu.. ładny.. za wyjątkiem dse i plamy w rogu ;) i w sumie mógłbym zostawić ten telewizor bo nie mam większych zastrzeżeń. Mam jednak być może jedyną okazję aby wymienić go na dowolny inny. Rodzice chcą zmienić swój wysłużony i podoba im się mój. Jako iż cena nowego wynosi obecnie ok 3000zł (internet) to rozsądnym zdaje się być sprzedaż za 2500.. chyba że się mylę? w takim wypadku mam do dyspozycji max 3000 (mogę dołożyć te 5 stówek) na nowy telewizor. Mówiąc nowy nie mam na myśli nowej linii bo jak sam się na sobie przekonałem cena leci w dół nieubłaganie (kupiłem swój za 4300 i wtedy to była okazja). Teraz w niezłej cenie są philipsy, soniaki i panasoniki zeszłoroczne. Pytanie... zwłaszcza do osób, które mają doświadczenia z moim aktualnym jak i typowanymi przeze mnie telewizorami.. jakie są wasze odczucia? jakie widzicie ZA a jakie PRZECIW zmianie na któryś z poniższych modeli:
w829 sony
as640/740 panasonic
philips 7109 ( choć nawet z potrójnym ambi są teraz w rozsądnej cenie )
na czym mi zależy? na pewno z multimedialności samsunga korzystam, dysk pod usb stale podpięty, ciągle coś na nim oglądam, z napisami również także w mkv. Mam teraz ps4 więc input lag też okazuje sie całkiem istotny tak jak i czas reakcji (szybkie ruchy kamery w fifie powodują niestety rozmazania albo rozdwojenia). Czego nie mam a bym chciał? Dobrze podświetlony obraz (clouding niech jest ale niech nie kłuje w oczy) i brak dse (obawiam się, że to mi najbardziej przeszkadza w moim h6400). 3d jest nieistotne, po prostu nie używam, myślałem , że będę ale tak nie jest :) za wszelkie uwagi i wskazówki będę ogromnie wdzięczny. Mile widziane opinie osób po podobnej przesiadce lub takich, które bezpośrednio porównywały obydwa TV :) peace!
 

GRK83

New member
Też się podłączę i chętnie posłucham. Z tego co do tej pory wyczytałem, to wszystkie Phillips 7109 lepiej omijać szerokim łukiem ze względu na problemy z softem i to nawet pomimo ostatnich aktualizacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej co podałeś to łatwe nie będzie.
Nowe modele są dużo droższe, dużo.
A obecne w tej klasie to tylko Philips 55PFGS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem .
 

Pastusiak

New member
ten philips tysiąc zł ponad mój budżet niestety, nadmienię jednak, że mógłbym zejść z przekątnej kosztem ewentualnej jakości np do 50 cali. Nie chciałbym zamienić siekierki na kijek :) h6400 radzi sobie niezle ale cos bez dse i lepszą reakcją "zrobi mi dobrze"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dozbieraj ciut do Philipsa 55PFS8209 - ten z całą pewnością zabezpieczy Twoje potrzeby.
 
Do góry