Przerywany dzwięk przez hdmi w nboxie-rozwiązanie problemu

grygiel

New member
Witam. Jak większość użytkowników N mam problem z przerywajacym dzwiękiem przy podłaczeniu przez hdmi. Przez componenet i euro jest wiadomo dobrze. Jako że mam DVD z TV podpięte componentem (dosyć drogim kablem zresztą) nie uśmiechało mi się dokupywać kolejnego tym bardziej że zakupiłem nowy przewód hdmi. Ja rozwiązałem to u siebie tak. Podłączyłem normalnie hdmi z TV , na nboxie przyciskiem res. (przytrzymując go około 3 sekund) zmieniłem z hdmi na dvi , do wyboru 576p, 720p i 1080i, wiadomo dvi czyli nie bedzie dzwięku ,więc dwa chinche do nboxa i z drugiej strony do tv. Dzwięk mi już nie zrywa obraz idzie przez hdmi , moge teraz spokojnie czekać na poprawe softu przez N...:)
 

Franek

New member
A jaki masz TV? bo w moim LG jak jest podpięte hdmi i w opcjach TV wybrane jest wejście hdmi to inne wejścia nie działają, czyli AVI 3, 4 itp a tylko tam są wejście dźwięku. Obok łącza HDMI jest wyjście dźwięku na dwa cincze do podłączenia głośników zewnętrznych.
 

Guciu0

New member
Głos przez HDMI

Mam to samo zrywany glos przez połączenie kablem HDMI(nboX)-HDMI(TV)
Tylko nie wiem po co tak mam kombinowac z kablami skoro place abonament za powinienem miec porzadna jakosc głosu.Piszcie wszyscy reklamacje i zadajcie obnizenia abonamentu za okres gdy głos jest do niczego!!!
 

Paweldubiel

New member
to i ja sie wpisze z takim samym problemem, z tym ze u mnie po podłączeniu kabla hdmi (samsung 32 S71B - nbox) następuje zerwanie jednosekundowego dżwięku,ma to miejsce co jakies 7-10 minut i szczególnie mi to nie przeszkadza
kabel hdmi z allegro,40 zł
 

bossbusko

New member
za kilka dni bede mial n-ke. czy ten problem wystepuje we wszystkich dekoderach?
A sa kable hdmi-komponent, to moze odrazu lepiej kupic taki kabel, bo CHYBA dekoder n-ki ma wejscie komponent?
 
Ostatnia edycja:

grygiel

New member
Franek napisał:
A jaki masz TV? bo w moim LG jak jest podpięte hdmi i w opcjach TV wybrane jest wejście hdmi to inne wejścia nie działają, czyli AVI 3, 4 itp a tylko tam są wejście dźwięku. Obok łącza HDMI jest wyjście dźwięku na dwa cincze do podłączenia głośników zewnętrznych.
Ja mam jvc 37s60 ,jestem na urlopie i nie moge sprawdzic teraz ale mam normalne wejscia na chinche obok componentu i tam to podlaczylem, podobno byla znowu aktualizajcja softu ,wiec moze to juz rozwiazali , bo na 100% nie jest to wina kabli tylko zlego opragramowania.
@bossbusko Tak, nbox ma wyjscia component oraz hdmi
 

uli111

New member
witam
u mnie nie ma żadnych problemow z dzwiekiem przez hdmi(vivanco za 49 zl) a telewizor philips pf5331 , wiec jest to pewnie wina niezgodnosci softu z niektorymi telewizorami
u mnie dziala wszysto cacy, lecz czasami jak rano wlaczam nboxa to ma jakis problem i nie chce sie wlaczyc pomaga tylko wyjecie wtyczki z gniazdka , na zwyklym tv po euro tego nie bylo
 

Guciu0

New member
Soft

Wszystkie te problemy to jednak wina kiepskiego softu.Sprawdziłem to na kilku róznych kablach HDMI i na kilku TV LCD.Podobnie jak wina softu
jest obcinanie obrazu HD
 

slawo

New member
Witam
Mam Sharpa 32P50, po HDMI faktycznie co jakiś czas tnie dzwięk na ok. 0,5-1sek, trochę to przeszkadza
Ale ciekawiej jest się po przełączeniu N-boksa na dzwięk cyfrowy i włączeniu kina domowego. Yamacha RX-V357 po kablu optycznym gra OK ( gdzie te filmy 5.1, było moze 5?). Jednak po ponownym przełączeniu N-boxa na analog muszę restartować telewizor - brak dzwięku!?
 

Guciu0

New member
Soft

Mysle ze najpilniejsza sprawa w telewizji-N jest poprawienie softu.
Poprawa kiepskiego ,znikającego glosu przez kabel HDMI, oraz
poprawa odbioru kanałow HD tzn. obcinania poziomego obrazu
w 16:9
 

Robssson

New member
Mam Panasonica PV60 kabel HDMI VIVANCO za 100 zł i wszystko działa bez problemów. Czasami dzwięk się rozjeżdża z obrazem. Dzieje się to wtedy gdy dekoder jest włączony kilkadziesiąt godzin. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wraca do normy.
 

Greeg

New member
Tego nie wiedzą nawet programiści N ki ;)
Z tego co już napisano to problem zniknie po wymianie jednego układu SMD na płycie Nboxa ale to dopiero w marcu w nowej dostawie z Taiwanu .
Oficjalnie N linia zaprzecza że są problemy sprzetowe (tylko soft do poprawy ) ale to ściema :p
Zobaczymy jak się sprawa zakończy .
POZDR.
 

Kistop

New member
Robssson napisał:
Mam Panasonica PV60 kabel HDMI VIVANCO za 100 zł i wszystko działa bez problemów. Czasami dzwięk się rozjeżdża z obrazem. Dzieje się to wtedy gdy dekoder jest włączony kilkadziesiąt godzin. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wraca do normy.

Mam ten sam TV jak i znajowy połaczone prze HDMI i tak samo jak u kolegi nie ma żadnego problemy z dzwiękiem, jedynie czasami rozjazd obrazu z dzwiękiem szczególnie na Discovery HD.

Jak widać nbox nie ma problemu z tym modelem TV

pytanie do kolegi Robsson, czy działa ci Auto format obrazu na 720p bo mi tylko na 1080i działa.
 

Guciu0

New member
Hdmi

Dowiedziałem sie ze podobno za kiepski głos po kablu HDMI sa odpowiedzialne dekodery i zaden soft tu nic nie zmieni chyba czeka n-ke
wymiana całej parti pierwszych dekoderów.
 
Do góry