Przerywa dźwięk HDMI: Denon AVR-X3500H + LG OLED65c8

Raider113

New member
Cześć!

Zbudowałem kino domowe w oparciu o Denon AVR-X3500H + LG OLED65c8. Połączyłem je kablem HDMI - z pilota LG jednocześnie się uruchamiają i wyłączają. Podczas oglądania filmów z Netflix lub HBO (z innych źródeł niż net nie oglądam), następują co jakiś czas zaniki dźwięku na ok. 1 sek. Podczas filmu różnie, ale czasami nawet 5-6 razy. Coś jakby się dźwięk przytykał na moment.

Sama muzyka z Denona (np. Spotyfi ) jest ok, sam LG na głośnikach wbudowanych tez ok. Razem przez HDMI robi się problem.
Sądziłem, że to kabel, ale wymieniłem go na najlepszy, jaki był w MM (99zł)i dalej jest źle, czyli jakby to nie kabel.

Ktoś może też tak miał i sobie poradził?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Do takiego podłączenie to Hdmi może być za 5zł. Tak w przenośni. A jakie jest połączenie internetowe? Bo muza przez przejdzie bez problemu, a film już nie koniecznie.
 

Raider113

New member
net to 600mb/sek. Telewizor oczywiście nie da rady tyle pociągnąć. Ciągnie max 100mb/sek.

Jak inaczej to połączyć? Optykiem? Ale wówczas będzie działało włączanie równoczesne (ARC czy jak to tam jest).

Optyk jest wpięty, ale żebym mógł wysyłać dźwięk kablem optycznym, to chyba muszę za każdym razem przestawić Denona na Media, czyli tam, gdzie wpięty jest optyk?
 
Ostatnia edycja:

Raider113

New member
W instrukcji Denona mam taki wpis: Podczas używania telewizora kompatybilnego z funkcją ARC / eARC, należy użyć “High Speed HDMI Cable with Ethernet”

a w instrukcji LG:
Używając funkcji HDMI ARC, podłączone urządzenie audio musi obsługiwać funkcję ARC (wymagane jest podłączenie kablem HDMI w wersji wyższej niż 1.4a, sprawdź czy na opakowaniu lub na kablu znajduje się oznaczenie „High Speed HDMI Cable with Ethernet”).

Może jednak mam za słaby kabel?
 
Ostatnia edycja:

Raider113

New member
Po takim czasie problem nadal występuje, jednak zauważyłem co może być przyczyną - na amplitunerze Denon w momencie zaniku dźwięku znika malutki napis na wyświetlaczu PCM.

Czy może to ułatwi skojarzenie komuś co może być przyczyną?
 

werf

Active member
Bez reklam
Zanika bo nie dostaje sygnału z odbiornika,spróbuj zmienić format wyjściowy dźwięku z pozycji samego netflika.
 

apuk

New member
Cześć.
Mam podobny zestaw z identycznym problemem.
Denon AVC X4700H + LG OLED 65B7V-Z. Czy udało się rozwiązać problem?
 

Raider113

New member
Nie, ale mam pewne podejrzenia. Kilka razy wpiąłem i wypiąłem HDMI w TV i Denonie i przez długi czas problemu nie było, teraz zaczął wracać, muszę powtórzyć zabieg.
 

sidi666

New member
Dzień dobry.
Widzę, że TV różne, a ampli od Denona u każdego. Czy można wiedzieć jakie jest rozwiązanie problemu, bo sam przymierzam się do X3700H, a tu widzę, że mogą być niespodzianki.
 

owczar80

New member
Dzień dobry

Czy udało się komuś rozwiązać problem?
Mam amplituner Denon AVCX3700H + tv LG OLED55 i identyczne objawy jak opisane powyżej.
 

Loozaq

New member
U mnie problem pojawil sie po jakims czasie.
Dotyczy przerw w dzwieku opisywanych jak wyzej. Zarowno z netflixa jak i youtube.
Polaczenie przez kabel optyczny.
Macie pomysl? To drazni.
 
Do góry