Przeprowadzka - KD na 11m2 - troche gratów mam

patee

New member
Witam,
sytuacja taka, że za chwilę przenosimy się do nowego domu.
Na potrzeby wyłącznie kina domowego/odsłuchu muzyki przeznaczony prostokątny pokój 11,14m2 w rozkładzie 2,94m na 3,80m.
Telewizor (na obecną chwilę mam Sony KDL-52V4000) na ścianie o szerokości 3,8m. Wyprowadzone kable na satelity.


Obecnie na stanie mam Onkyo TX-NR525 oraz zestaw 5.0 marki Taga Harmony TAV-606 v.3
nie moge dac linkow do produktow


I teraz pytanie do Was drodzy co robić?

Czy starać się ten zestaw włożyć w to pomieszczenie?
Nie za mała powierzchnia na zestaw i głośniki podłogowe?


Czy coś innego kupować a ten zestaw próbować zagospodarować w salonie (tyle, że tam nie przewidywałem 5.1/7.1 - brak okablowania i raczej strefa rodzinna).
Jeśli jakieś inne rozwiązania to co?



Użytkowanie:

filmy HD 75% z podłączonego HiMedia Q5 Pro
muzyka 25% - biblioteka na dysku NAS w formacie flac
 

patee

New member
kolumny zanieść i całą resztę przy przeprowadzce :)

czytałem, że do takich pomieszczeń (11-12m2) kolumny podłogowe w zestawie 5.0 czy 5.1 to za dużo i będzie problem z 'bałaganem' akustycznym

prawda to?
 

mors111

Active member
Bez reklam
co jak co musisz sam ocenić , wszystko zależy od akustyki pomieszczenia , im więcej firanek, zasłon , dywanów tym lepiej , nie będzie dudnienia , ale i bas może się nie rozwinąć w małym pomieszczeniu , niski bas

wstaw oceń , podziel się uwagami , syn ma pokój 13m2 i tam wieżyczka mini z basami 10cm średnicy spokojnie daje radę , w kinie pewnie była by bajka z dobrymi efektami
 

patee

New member
OK, popatrzę. Tylko chyba przy takich zestawach jak ten Polk czy JBL to nie ma co liczyć na porządne stereo do muzyki? Czy się mylę?


PS> w tym JBL to sourroundy są na aku i bezprzewodowe - trochę to mi nie potrzebne, bo mam pociągnięte podtynkowo kable na tył
 
Ostatnia edycja:
Do góry