Przeprowadzka do mniejszego pokoju

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Posiadam sprzęt:
Ampli stereo HK 3490
Kolumny Klipsch RF-82
Sub JBL es250
Odtwarzacz Xtreamer

Obecnie sprzęt używam i jestem mega zadowolony w dużym salonie ( ok 60 metrów )
Żona jednak mi delikatnie zaproponowała przeprowadzkę sprzętu do pokoiku 3x4,5

Moje pytanie jest proste - czy tak wielkie kolumniska w ogóle mają sens w tak małym pomieszczeniu?
Wydaje mi się, że będzie dobrze ( po prostu ciśnienie jakie wytwarzają w dużym pomieszczeniu będzie osiągalne przy mniejszej głośności w amplitunerze ) ale nie jestem pewien.
Może są jakieś negatywne aspekty takiej przeprowadzki?

Myślę również o rozbudowie systemu do kina ( ampli, central surroundy ) .
Poradźcie co mam robić.
Pozdrawiam.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Najlepiej to sam napisz jak sprawują się takie solidne metrowe pudła na 13 m kw. Nie wykorzystasz ich dynamiki.
Mnie by było szkoda przenosić tych klipschy , bo to nie może zagrać tak samo jak na 60 m kw.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Tak, tylko one ważą po 30 kg/ 1 szt. :) plus rozłączanie kabli - to mnie irytuje - dopóki żona nie zmusi mnie do przeprowadzki to zostają na miejscu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Żona zaproponowała CI downsizing :)

Sprawdź jak żony nie będzie , by efekt mógł być odwracalny, ampli i same fronty do mniejszego pokoju.
 

piotr10

New member
Bez reklam
tak, tylko sprzet stoi w salonie i nie moge zawsze z niego korzystac tak jak bym chciał :)
a w osobnym pokoiku juz tak.
Poza tym mam nadzieję, że przy średniej głośności będzie pełniejszy dźwięk w takim pomieszczeniu.
np. podłoga jest z grubej dechy a nie z klapek jak w salonie:)
no i salon ma potworną akustykę ( sam salon ma jakies 30 metrow, reszta to jadalnia, kuchnia i schody. A w tym pokoiku zamknięte drzwi:)

Jak myślicie - ma szanse zagrac?
 
Do góry