Przepis na popcorn

szejos

New member
O dziwo nie znalazłem na forum takowego tematu, a myślę, że popcorn to podstawowa przekąska na wielu domowych seansach.
Kinowy popcorn jest bardzo smaczny, ale ciężko mi odtworzyć jego smak w domu.
Z tego co już się dowiedziałem, jest on robiony z wykorzystaniem olejku kokosowego.

Używam takiej maszynki:
http://czerwonamaszyna.pl/images/pr...cornu-ariete-2952-party-time-5086,57355_0.jpg

Nasiona nasączam w tym olejku, następnie wsypuję do maszyny i po wyskoczeniu solę. Wychodzi całkiem nieźle, ale trochę brakuje do np. CinemaCit'owych.

Macie jakieś swoje przepisy?
 

collider

New member
Bez reklam
Od czasu do czasu jadam a jak. Jednak zazwyczaj jest to produkt masowy, gotowy, czasem taki do obrobki w mikrofali.
 

collider

New member
Bez reklam
E tam. Popcorn jak popcorn. Wiadomo, ten z kina najlepszy, ale ja tam nie wkrecam sobie idealu. Jak mam ochote to jem to co pod reka. Na pewno maszyny do kukurydzy nie kupie. Do chleba to co innego. Przymierzam sie juz od dwoch lat, ale w koncu kupie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
E tam. Popcorn jak popcorn. Wiadomo, ten z kina najlepszy, ale ja tam nie wkrecam sobie idealu. Jak mam ochote to jem to co pod reka. Na pewno maszyny do kukurydzy nie kupie. Do chleba to co innego. Przymierzam sie juz od dwoch lat, ale w koncu kupie.
Nie potrzebna Ci żadna maszyna w tym celu.
Prawdziwy chleb na zakwasie upieczesz w piekarniku. Smak nieporównywalny z żadnym innym.
 
Do góry