Przenośny projektor do 3000

hadouken

New member
Witam,

Chcialem kupic projektor. Czesto bede z nim jezdzil w rozne miejsca-dobrze, aby byl mozliwie maly i lekki (tak wiec ograniczamy sie do DLP). Cena do 3 tys. zl, przeznaczenie-glownie ogladanie zdjec.

Kiedy projektor bedzie stal w domu-wymiary ekranu nie beda wieksze niz 100-120", odleglosc moge zawrzec w zakresie 3-6 metrow.

Z lektruy tego forum widze, ze polecany sprzet w tej cenie to Benq W600, Epson EH-TW 460 (swoja droga-LCD, a wymiary ma mniejsze od "benka"-ktos moze mi wytlumaczyc jak to jest?). Ktos chwalil tez Acera V700.

Podalem te trzy typy, zeby dac jakas podstawe do dyskusji oraz uniknac argumentow, ze nie zapoznalem sie z tematem tylko "od razu" wale na forum z pytaniami ;). Jestem oczywiscie otwarty na rozne propozycje.

Z gory dziekuje za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

MaidenPL

New member
Espon TW450 - Nawet jest z torbą w zestawie ;)

No i lampa 5000h (Tryb EKO)

Możesz z niego korzystać w dzień i nocy. Do Twoich zastosowań w zupełności wystarczy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
TW450 może być, ale z ciekawości zapytam się.
Czy w tych "różnych miejscach" będą ekrany, białe ściany, czy tez będziesz woził ekran przenośny ?
Projekcja na byle-czym, jest ... byle-jaka.
 

and2000

New member
Proponuję rozważyć też Optomę HD600x - mały i lekki, cena ok.2200, torba w zestawie, na tyle jasny,że nie jest wymagane kompletne "zaciemnienie". Lampa w trybie "standard"- ok.4000 godzin. Mam ten projektor od ok. miesiąca i jestem zadowolony
 

hadouken

New member
Dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem ;)

@gatar:

Raczej bede wozil ze soba ekran. Dzieki za przestroge, ale nie spodziewalem sie rewelacji wyswietlajac obraz na odrapanym, ceglanym murze ;).

Po dalszych przemysleniach na prowadzenie wysuwa sie Epson i Optoma (Zdecydowanie najbardziej "przenosne"). A powiedzcie jak to jest z halasem? Optoma, jako ze ma slabsza lampe powinna byc na logike cichsza, ale w praktyce duzo pewnie zalezy od uzytego chlodzenia... Ktos moze sie wypowiedziec w tej kwestii?
 

cezar1972

New member
Jeżeli projektor będzie często przenoszony sugeruję epsona. Mamy w firmie dwa przenosne projektory, które często jeżdżą na szkolenia, konferencje, itp. - BenQ (DLP) i 3M (LCD). Generalnie 3M sprawuje się bardzo dobrze, trzeba tylko okresowo czyścić fitr. BenQ już kilka razy był w serwisie (między innymi padła płyta główna). Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności, czy projektory DLP nie lubią być przenoszone (wiadomo - drgania, wstrzasy, transport często w pionie, a nie poziomie bądź pod różnymi dziwnymi kątami)
 
Do góry