Przenosny dysk twardy

opsi

New member
Witam!
Planuje kupic przenosny dysk twardy,chcialbym aby byl duzej pojemnosci od 1 tb w gore.Kompletnie sie nie znam na tym,nie znam sie ktore firmy robia dobre produkty z tego co wyczytalem to sa normalne dyski i multimedialne
ktore mnie zainteresowaly.I zwiazku z tym mam kilka pytan
tongue.gif
isze ze mozna podpiac sie do tv i ogladac np film w jakosci hd a divix jesli zapodamy to bedzie mial text? co powinien posiadac taki twardziel?Podam link gdzie jest duzy wybor tych dyskow jesli ktos moglby mi pomuc podac dobry sprzed bylbym bardzo wdzieczny!!!
aha przedzial to tak do 120 max 150 euro
prosze o podanie chociaz firmy
ktore sa godne zaufania z gory dziekuje
http://www.pixmania.ie/ie/uk/rf/hard...22__101?u=0_50
 

mixen

New member
Mam dysk przenośny WD i nie narzekam, jest cichy chybki i ładny.
A to czy będzie współpracował z TV to zależy w jakim formacie plików go sformatujesz i oczywiscie od samego TV również
 

maicy

New member
W media markecie jakiś czas temu była promocja 1TB za 320zł. Dysk 3.5 cala, 7.200 obr/min, USB 2.0 wadą jest osobne zasilanie.

Świetnie chodzi z Samsungiem B551 muzyka, foto, filmy szkoda że tylko divx
 
Ostatnia edycja:

cierpliwy_304

New member
Ja użytkuję DYSK ZEWNĘTRZNY TREKSTOR 1 TB USB 2.0 LAN, fajna sprawa jeśli w domu jest więcej niż jeden cpu, np laptopy z wifi, wtedy dysk widnieje w sieci poprzez podłączenie do routera wi-fi, oczywiście można podłączyć go do cpu lub tv poprzez usb, ma własny zasilacz. Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz, czy możnaby go podłączyć do LE37B651 przez sieć jako dlna, tylko że ten dysk po sieci działa na urządzeniach ktore mają zainstalowane firmowe oprogramowania trekstora.

Koszt dysku to 399,00 brutto
 

zuto

New member
cierpliwy_304 napisał:
Ja użytkuję DYSK ZEWNĘTRZNY TREKSTOR 1 TB USB 2.0 LAN, fajna sprawa jeśli w domu jest więcej niż jeden cpu, np laptopy z wifi, wtedy dysk widnieje w sieci poprzez podłączenie do routera wi-fi, oczywiście można podłączyć go do cpu lub tv poprzez usb, ma własny zasilacz. Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz, czy możnaby go podłączyć do LE37B651 przez sieć jako dlna, tylko że ten dysk po sieci działa na urządzeniach ktore mają zainstalowane firmowe oprogramowania trekstora.

Koszt dysku to 399,00 brutto

Tak z ciekawości... jak podłączasz zewnętrzny HDD do CPU? Masz jakieś bezpośrednie wyprowadzenia z pinów.. czy jak?
Może zapodaj jakiś rysunek, albo może zdjęcie?
 

cierpliwy_304

New member
zuto napisał:
Tak z ciekawości... jak podłączasz zewnętrzny HDD do CPU? Masz jakieś bezpośrednie wyprowadzenia z pinów.. czy jak?
Może zapodaj jakiś rysunek, albo może zdjęcie?

Dysk zewn. jest w obudowie która ma dwie opcje podłączenia, albo przez kabel USB lub przez kabelek sieciowy (podłączacz do routera i tworzysz tzw. serwer domowy do którego mają dostęp wszyscy ci którzy używają korzystają z sieci wi-fi lub łączą się przez kabel sieciowy w domu, ta opcja jest możliwa przez zainstalowanie oprogramowania załączonego do dysku). Jednak dla mnie najciekawszą opcją podłączenia byłoby coś takiego... dysk podłączony jest do routera i z tego dysku mógłby np korzystać TV (DLNA), CPU, wszystko dzięki podłączeniu do routera, tylko że np. taki TV musiałby mieć zainstalowane to oprogramowanie (a to chyba nie jest możliwe). Ta opcja byłaby o tyle korzystna że komputer nie musiałby być włączony żeby korzystać z dysku, niestety nie wiem jak to zrobić... :/ Tak więc w chwili obecnej dysk jest podłączony przez USB do komputera a TV korzysta z tego dysku poprzez DLNA.
 

zuto

New member
cierpliwy_304 napisał:
Dysk zewn. jest w obudowie która ma dwie opcje podłączenia, albo przez kabel USB lub przez kabelek sieciowy (podłączacz do routera i tworzysz tzw. serwer domowy do którego mają dostęp wszyscy ci którzy używają korzystają z sieci wi-fi lub łączą się przez kabel sieciowy w domu, ta opcja jest możliwa przez zainstalowanie oprogramowania załączonego do dysku). Jednak dla mnie najciekawszą opcją podłączenia byłoby coś takiego... dysk podłączony jest do routera i z tego dysku mógłby np korzystać TV (DLNA), CPU, wszystko dzięki podłączeniu do routera, tylko że np. taki TV musiałby mieć zainstalowane to oprogramowanie (a to chyba nie jest możliwe). Ta opcja byłaby o tyle korzystna że komputer nie musiałby być włączony żeby korzystać z dysku, niestety nie wiem jak to zrobić... :/ Tak więc w chwili obecnej dysk jest podłączony przez USB do komputera a TV korzysta z tego dysku poprzez DLNA.

Aleś się spisał, ale dalej nie napisałeś jak podłączasz HDD do CPU.
A zresztą dam Ci spokój i powiem o co mi chodzi...
Pamiętaj jedno, CPU (Central Processing Unit) to jest PROCESOR w komputerze i NIGDY nie podłączasz takiego dysku do CPU tylko ew. do PC (Komputer osobisty, ang. Personal Computer).
Zrozumiałeś?
 

cierpliwy_304

New member
eejjjj... aż tak zaawansowany nie jestem, napiszę Ci po Twojemu! Dysk zewnętrzny mam podłączony do jednego z sześciu portów USB które mam w jednostce centralnej (obudowie PC)
 

zuto

New member
cierpliwy_304 napisał:
eejjjj... aż tak zaawansowany nie jestem, napiszę Ci po Twojemu! Dysk zewnętrzny mam podłączony do jednego z sześciu portów USB które mam w jednostce centralnej (obudowie PC)

się domyśliłem... ;-)
 
Do góry