Przełącznik/Rozdzielacz HDMI 1-in,2-out. Jaki?

valdi74

Member

leonid113

Member
Koledzy, nie chcę sie wygłupić bo nie czytałem całego postu, ale może mi ktoś napisze krótko co mam kupić aby do jednego wejścia HDMi w monitorze komputerowym z tunerem i wejściem HDMI podłączyć odtwarzacz blu-ray i dekoder telewizji na kartę HDTV ?. Dzięki z góry za podpowiedzi.
 

leonid113

Member
Model monitora to LG FLATRON M227 WDP.Co do tego switcha co zaproponował kolega to chyba będzie to samo co z tym moim co podałem poniżej link.Kupiłem go no i po podłączeniu okazuje się że obraz z tunera sat HD jest ok, natomiast z odtwarzacza blu-ray miga i zanika chwilami. Zaznaczam że kable są b.dobre. Choć nie jestem znawcą, ale po przemyśleniach myślę że chodzi tu chyba o standard 1,3 które mają te switche a mój blu-ray ma chyba? 1,4 i stąd te migania i zaniki?.Może ktoś jednak wymyśli coś innego ? :).Pozdrawiam.
 

Macias17

New member
Witam

Odkopuję stary temat ale to chyba lepiej niż zakładać nowy.

Otóż szukam jakiegoś switcha (bądź splittera) 1 input - 2 output. Tzn mam od laptopa przeciągnięty: jeden hdmi do TV w salonie (10m), oraz drugi hdmi do TV w sypialni (15 m). Szukam jakiegoś urządzenia które przełączy mi te dwa wyjścia, może nawet być mechanicznie.
 
Ostatnia edycja:

Macias17

New member
Pożyczyłem od znajomego coś takiego :

DIGITUS Rozdzielacz HDMI, 2-portowy, ds-41300 (nie mogę wstawić linka)



Wszystko działa gdy podłączam dwa TV full hd. Problem pojawię się gdy podłączam TV hd ready. Mimo wymuszania rozdzielczości 720p na drugim telewizorze nie wyświetla się nic, bądź kolorowe pionowe paski. Nic się nie wyświetla nawet gdy podłączony jest tylko jeden TV, ten 720p. Tak jakby splitter wymuszał na wyjściu 1080p którego tv nie obsługuje, sam nie wiem może jakiś ekspert się wypowie ;)

Ale wracając do tematu, nawet jeśli to by jakoś działało, to nie rozwiązuje mojego problemu, ponieważ musiałbym mieć ustawione 720p na obu wyjściach, a muszę mieć na jednym 1080p, a na drugim 720p. Dlatego myślę że rozwiązaniem byłby jakiś mechaniczny switch/splitter który przyłączałby między dwoma wyjściami. Fajnie jakby działało to tak że wyłączam jeden TV, odpalam drugi i przełączałby się to automatycznie. Ktoś się orientuje czy jest w ogóle coś takiego?
 
Ostatnia edycja:

crash555

New member
Raczej nie ma, ja wcześniej miałem pod komputer stacjonarny podłączony projektor full-hd i monitor 1680x1050. Prawidłowe rozdzielczości, jak włączone były oba, mogłem ustawić tylko w trybie rozszerzonego pulpitu. Ale używałem naprzemiennie, korzystałem z skrótu windows+p do przełączania miedzy projektorem a monitorem. Wtedy każde urządzenie miało zapamiętaną swoją natywną rozdzielczość. Ale to będzie pewnie działać, tylko jak każdy odbiornik jest podłączony pod osobne wyjście w pc.
 

crash555

New member
Dlatego, nie lubię laptopów. Ale z moim wywodem chodziło o to, że nawet mając dwa wyjścia, nie bardzo idzie używać dwóch odbiorników o różnych rozdzielczościach, jest to zwyczajnie upierdliwe. No i ja w końcu zmieniłem monitor na full-hd i teraz mam klonowanie z projektorem.
 
Do góry