przejściówka 2xRCA -> mini jack .... dźwięk mono, dlaczego?

mizu

New member
W moim TV (Samsung 32B450) nie mam wyjścia słuchawkowego, mam tylko wyjście optyczne i 2xRCA. Posiadam słuchawki Sennheiser RS130. Nie posiadają one możliwości wymiany kabla, więc kupiłem przejściówkę 2xRCA in -> minijack out, ale zdaje się że po podłączeniu słuchawek jest dźwięk mono. Wiecie jak temu zaradzić, istnieje jakaś przejściówka która nie łączyła by dwóch kanałów stereo w jeden mono?
 

mario1969

New member
może faktycznie kupiłeś zejście ze stereo w mono lub jakieś rączki firmowo zwarły L+P w jacku ewent. w słuchawkach
 
Ostatnia edycja:

mizu

New member
to jest kabel Hama Adapter Jack 3,5mm stereo GN. - 2xCinch WT 00043254 (na stronie hama jest jego wygląd, nie mogę dodawać linków na forum ze względów bezpieczeństwa spamowego >.> )

zdaje się, że po przestawieniu w ustawieniach konsoli (xbox360) dźwięku z 5.1 na stereo jest lepiej, może sygnał 5.1 coś mieszał... ale nadal wyadaje mi się że przy starym tv lepiej odróżniałem kanały (przykład: że ktoś z prawej strony strzela to wyraźnie słyszałem to w prawej słuchawce), może jestem przewrażliwiony

dzięki za odzew :)
 
Do góry