Przejście z UPC do VECTRY

trops55

Member
Pragnę przejść z UPC do Vectry. Interesuje mnie pakiet TV, telefon i internet. Czy warto ? Dostałem ciekawą ofertę cenową od przedstawiciela handlowego. W związku z tym mam pytania do użytkowników:
- Jaka jest jakość programów w HD i SD (czy porównywalna z UPC)- zam.Warszawa
-Jaki jest czas przełączania między kanałami
-Czy jest możliwość zaprogramowania ulubionych kanałów
-Jaka jest pojemność dysku
-Na jaki czas jest umowa
-Awaryjność dekodera i modemu
 

bosybos

New member
Polecam poczytać tu o Vectrze:

forumforpages com/facebook/vectra/pytania-techniczne-telewizja

i tu o UPC:

forumforpages com/facebook/upc-polskateż telewizja


Zwróć uwagę na ilość postów (problemów) na jednym i drugim forum. Już to zestawienie powinno dać do myślenia.
Pozdrawiam.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Chciałbym podbić temat :) Dokładnie nad tym samym się zastanawiam. W Vectrze wychodzi taniej, ale nie wiem jak:
- nagrywarka i opcje nagrywania, np. śledzenie seriali,
- jakość dźwięku i obrazu,
- ogólna funkcjonalność i jakość.
:)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jedynym minusem Vectry jest brak programowania seriali. Reszta to zdecydowana przewaga nad UPC.
1. Dysk 500 GB
2. Możliwość nagrywania 2 programów i oglądania 3-ciego
3. Możliwość ustawienia własnej kolejności programów.
4. Różnice w jakości niezauważalne lub zależne od posiadanego TV.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W przypadku kablówek musicie rozgraniczyć W-wę od reszty kraju. Tu wszystkie kablówki maja wzorcową jakość bo walczą na noże między sobą i osiedlówkami. W innych miastach są z reguły jedyni, więc pełna olewka.
W Vectrze można jedynie zaprogramować nagrywanie codzienne lub cotygodniowe ale bez śledzenia tytułu.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Od wczoraj jestem abonentem Vectry. Dźwięk i obraz tak jak w UPC - tyle, że sporo taniej. Dekoder szybszy, więcej programów nagrywa, ładniejsse menu, szybszy internet. Na minus tylko to wspomniane nagrywanie seriali i brak oferty VOD. Generalnie polecam przejście.

Kanałów mam więcej, Internet szybszy z wifi, a zamiast płacić 141 mam teraz 95 zł. 46 x 12 = 552 zł rocznie. Do tego pierwsze 4 miesiące za jakieś 26 zł i przez półtora miesiąca pakiet VIP gratis (wszystkie płatne: canal plus, hbo, sport, xxx).

Dodatkowo rozwiązali w moim imieniu umowę z UPC :)
 

stephanozz

New member
Witaj,
nie wiem gdzie korzystasz z VECTRY, ale właśnie z niej uciekam.
Powód: internet jest szybki, ale jak działa... Niestety awarie zdarzają się zbyt często, żeby to akceptować. Nie ważne już jaka pogoda czy to ulewa, czy piękna pogoda... Na moje pytanie co jest z nimi nie tak nie potrafią powiedzieć, poza tym ostatnio w pięknym piśmie podniesli ceny usług, którymi mnie de facto zwabili do siebie... :/
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja na razie nie narzekam. Do końca roku ma być VOD. Zatem jedyne wady jakie widzę na dziś i nie słychać o żadnym rozwiązaniu to:
- brak kanału FOX (SD i HD), jest tylko FOX Life,
- dekoder nie pilnuje seriali, trzeba to robić ręcznie przy każdym odcinku.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To widocznie są różnice w miastach.

W Warszawie:
- programować można na 7 dni w przód,
- jakość kanałów SD jest ok, SD jak to SD, szału nie robi. Kwestia jak który tv skaluje obraz.

VOD mają wsprowadzić za 3 tygodnie.

Ale uwaga: nie działają napisy na kanałach TVN/TVN HD. Strasznie mnie tym wku.... Pisałem/dzwoniłem do nich milion razy i nic. Twierdzą, że problem jest w firmie Emitel, która im dostarcza sygnał. I to jest żenada. Jak tego nie poprawią, zastanowię się nad powrotem do UPC.

Poza tym jestem zadowolony. Internet działa jak trzeba. Awarii żadnych nie ma i nie było. Tylko te napisy. A dla mnie to DUŻA niedogodność.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja 2 dni temu przeszedłem z Vectry do UPC (względy cenowe) i musiałem się nieźle nakombinować w ustawieniach telewizora by jakość obrazu HD dorównała temu z Vectry. Sam dekoder (Cisco) to porażka. Po przełączeniu kanału zawsze jest ok sekundowe zacięcie. O braku możliwości ustawienia kolejności programów wiedziałem ale że EPG i całe to menu jest tak prymitywne to już nie... Net - niby strony wskakują szybciej przy podobnym pingu ale już linki na nich trochę się krzaczą. Np na Onecie klikając w odpowiedzi na forach czekam po 15-20 sek i wyskakują jakieś niesformatowane posty. Telefon - jakbym z kimś przez szybę rozmawiał. Przytłumiony, lekko metaliczny...
Przyznaję, że w Vectrze niemal codziennie miałem chwilowe braki netu (Bemowo) ale niemal zawsze zapowiadane prace serwisowe (tak od około roku...)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
U mnie nadal brak napisów w TVN. Plus wielka wrażliwość kanału TVN7 i jeszcze kilku na zakłócenia na kablu od gniazdka do dekodera. Wystarczy odpalić amplituner, aby obraz się przycinał. Nie wiem czemu akurat ten program, ale ciężko z tym walczyć. Poza tym tak jak pisałem, jest bardzo dobrze.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a u mnie jakość obrazu z vectry to kpina. SD z cyfrowego polsatu lepiej wyglądają niż HD z vectry. Tylko internet mnie u nich trzyma nic więcej hehe
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
FFooXX5: a na jakich kanałach jest tak źle w HD? I jakie miasto? U mnie obraz jest super. Oczywiście zależy od programu nadawanego w konkretnej stacji. Wiadomo, że "Sędzia Anna Maria Wesołowska" czy inne "Dlaczego ja?" są fatalne. Co z tego, że program HD, skoro konkretna audycja/serial nagrywana jest kamerami SD? Natomiast jak lecą seriale produkcji TVN (Lekarze, Prawo Agaty) to już jest rewelacja. To samo na National Geographic, Discovery, Travel, Animal Planet, BBC. U mnie niektóre z tych kanałów dają obraz czasem nie do odróżnienia z BD. Nieczęsto, ale od czasu do czasu tak jest.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miasto Rypin, tka większa wioska. Rozumiem i wiem że na niektórych kanałach jest lepie, ale u mnie nawet przy dobrym kanale i nawet przy dobrym materiale jakim puszczą i tak nie ma szału widoczna jest pikseloza i tak jest w całym rypinie, a mój TV nie jest najgorszy. Przełączając na cyfrowy polsat jest znaczna różnica. Do tego ten kiepski dźwięk z vectry. Tak jak mówiłem tylko internet mnie u nich trzyma z czasem zrezygnuję z TV i zostanę tylko przy internecie:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Znam, znam :) Jeździło się tamtędy nad morze :)

Ktoś pisał jakiś czas temu (chyba Brodacz), że im mniejsze miasto, im mniejszy rynek, tym gorszy sygnał daje Vectra/UPC. Widocznie coś w tym jest. A masz tam jakąś alternatywę? UPC?

PS. A jak ten tv? Mój Tata chce kupić 42" i model 6008 (cieńszy i z multimedialnym pilotem - reszta chyba taka sama?).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla mnie TV elegancki ma słaby soft ale do mojego użytkowania jest idealny, on mi służy tylko do oglądania a nie do zabawy w tej cenie dał mi najlepszy obraz bynajmniej dla mnie:) no i ambylight. 6008 na pewno ma lepiej dopracowany soft więc można brać z czystym sumieniem, bo jakość obrazu jest na prawdę bardzo dobra:). Brodacz może ma rację Vectra przejęła kablówkę rypińską i na pewno nic nie wymieniali i nie modernizowali. Do tego ten syf w papierach, masakra jakieś dziwne rachunki, albo ich brak nieuzasadnione zadłużenie gdzie później się okazuje że jest nadwyżka hehe totalny bałagan
 
Do góry