Przejście z plazmy HD ready na LED-a Full HD

Witam,
Obecnie mam plazmę 42" HD Ready (Panasonic TX-P42X10) i planuję przejść na LED-a 46" Full HD (Samsung UE46F6320).
Podłączony będzie głównie obraz Full HD z satelity i TV będzie oglądany z ok. 2,5m.
Zastanawiam się, czy oprócz tego co zyskam (rozdzielczość, 3D, funkcje smart, wi-fi, oszczędność energii), jest coś na czym zauważalnie stracę?
Czerń? Kąty widzenia? Płynność ruchu w sporcie?
Bardzo proszę o konstruktywne odpowiedzi.
Dziękuję.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Stracisz
- głębie czerni (ale zyskasz czerń podczas dnia, której na plaźmie brak)
- naturalność barw
- ostrość obrazu
- szczegóły na kanałach SD
Nie da rady na jakiegoś lepszego leda przejść?
Może podasz mniej więcej warunki i budżet?
 
Hmm, co do budżetu to myślałem o czymś do 3000zł, ale zauważyłem tego LED-a Samsunga (UE46F6320) w cenach poniżej 2400zł, co wydawało mi się, że może być dobrym stosunkiem jakości do ceny.
A czy na lepszych LED-ach któreś z poniższych wad byłyby wyeliminowane?
Stracisz
- głębie czerni (ale zyskasz czerń podczas dnia, której na plaźmie brak)
- naturalność barw
- ostrość obrazu
- szczegóły na kanałach SD
I jeszcze co do ostatniego stwierdzenia (stracisz szczegóły na kanałach SD), czy to się wiąże z przejściem z plazmy na LED czy raczej z przejściem z HD Ready na Full HD?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na lepszych ledach będzie na pewno lepsza ostrość obrazu (porównywalna do plazmy), lepsza szczegółowość SD (choć nadal HD Ready sobie lepiej po radzi, to skalowanie przy FHD jest bardzo ważne) oraz naturalność barw - bo to zależy od typu matrycy i kalibracji producenta.
 
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-2,8m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głównie na wprost, ale czasem także do ok. 45 st.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obie opcje są OK.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Ok. 12:00 świeci prostopadle do okna, czyli równolegle do ekranu (ale są rolety), a po 16:00 znika.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? plazma Panasonic TX-P42X10 42" HD ready
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Full HD, 3D, Smart TV, wi-fi, Ethernet, nagrywanie na USB, możliwość aktualizacji oprogramowania
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Głównie satelita HD, ale także SD i naziemna DVB-T
10.Jakie urządzenia ? Dekoder TV SAT, filmy avi, mkv na pendrivie
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem, chyba matową, żeby nie było lustra, ale jeśli ma to pogorszyć inne własności, to może być błyszcząca.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, programy rozrywkowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie.
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46-50" (chyba że 50" będzie za duży, to wtedy 46-48")
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Trudno powiedzieć.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie znam się - to które jest przyjemniejsze i lepsze dla oczu
 
Dziękuję.
Prosiłbym tylko o wyjaśnienie, bo polecasz 50ET60, a link prowadzi do L47ET60. Czy to jest ten sam model tylko mniejszy?

A gdybym chciał jeszcze dodatkowo do powyższych warunków Ambilight? To jakiś Philips?

PS. Rozumiem, że żeby w pełni rozkoszować się Ambilight potrzeba nieco wolnego miejsca wokół TV? To znaczy, żeby nie było żadnych szafek. Ile mniej więcej cm w lewo, w prawo i w górę jest potrzebne?
Pytam, bo z boków mam szafki, które jednak mogę odsunąć, ale nad TV mam szafkę wiszącą, która raczej musiałaby zostać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest dokładnie ten sam model.
Philips z Ambilightem to 47PFS 7109
Po 15 -20 cm wystarczy jeśli telewizor wisi na ścianie.
Jeśli stoi przy ścianie 30 cm.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy jest szybki - masz w teście.
Ale ja mam stary i jestem mega zadowolony.
Nowy jest na innej platformie, ma inna matrycą.
 
Nowy jest szybki - masz w teście.
Ale ja mam stary i jestem mega zadowolony.
Nowy jest na innej platformie, ma inna matrycą.
Mówisz o nowej wersji 47PFL6008K?
Czyli lepiej trafić na nową wersję tego TV?
A jak poznać czy to nowa wersja? Jakieś info z tyłu na tabliczce?
 
Do góry