Przejście z LED na Oled 75" - 10 000 zł

agentj23

New member
Dwa lata temu na forum zakupiłem TCL 75EP660 i jestem z niego zadowolony ale zakupiłem nową konsolę Xbox Series X i tv nie obsługuje wszystkich możliwości np. brak 120 Hz. I zastanawiam się czy za 10 tyś. zł można dostać jakiś dobry tv OLED 75" 120 Hz?

Proszę o poradę i z góry dziękuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 10.000 zł niestety nie kupisz oleda 77" 120Hz.
Oled do Twoich potrzeb najtańszy 77" to LG 77C11.
Dla niebieskich członków forum kosztuje 12.499 zł z pakietem.
Wówczas ma wszystko czego potrzebujesz.
I jakość do tych potrzeb najlepsza na rynku.
 
W grach występują statyczne elementy obrazu, więc do grania oled nie jest dobrym wyborem z powodu wypaleń matrycy. Lepiej pójść w mini leda.
 

wincent

Member
Z powodu statycznych elementów obrazu w grach i wypaleń z nimi związanych oledy nie są dobrym wyborem dla graczy.
Przestań "paplać" w każdym poście odnośnie oledow o mitycznych wypaleniach itd
Sam używam 2 oledy dosłownie do wszystkiego i maja się dobrze.
Troll jesteś i tyle w temacie.
Pozdrawiam ozięble
 

VitoCx

Member
Jak się nie ma nic do powiedzenia to się powtarza puste slogany. Bonifacy pięknie się skompromitował i pracuje mocno do miana trolla roku. Trzymam kciuki, żebyś osiągnął swój cel.
Wracając do meritum: akurat do grania oled jest świetnym wyborem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled jest świetnym wyborem również dla graczy, szczególnie z uwagi na :
- Jakość obrazu
- Input Lg
- Płynność
Nowe model mają zabezpieczenie przed powidokami anti burn-in
 
Przestań "paplać" w każdym poście odnośnie oledow o mitycznych wypaleniach itd
Sam używam 2 oledy dosłownie do wszystkiego i maja się dobrze.
Troll jesteś i tyle w temacie.
Pozdrawiam ozięble

To, że ty nie masz wypaleń nie znaczy, że nie mają inni. A niestety mają zbyt często i zbyt szybko jak na "topową" technologię którą rzekomo jest oled.

Jak się nie ma nic do powiedzenia to się powtarza puste slogany. Bonifacy pięknie się skompromitował i pracuje mocno do miana trolla roku. Trzymam kciuki, żebyś osiągnął swój cel.
Wracając do meritum: akurat do grania oled jest świetnym wyborem.

Jak się nie ma nic do powiedzenia, to się wyjeżdża z tekstem o trollowaniu. Do grania oled nie jest dobrym wyborem z powodu statycznych elementów obrazu w grach i wypaleń na które użytkownicy oledów narzekają zbyt często.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne doświadczenie.
Więcej informacji mają CI co mają Oled TV w domu.
Mam i polecam.
Powidoków - brak !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Każdy ma inne doświadczenie.
Więcej informacji mają CI co mają Oled TV w domu.
Mam i polecam.
Powidoków - brak !

Nie wiem czy u Ciebie to ciągłe chwalenie się że nie masz powidoków na ekranie swojego oleda to celowe wprowadzanie nieświadomych ludzi w błąd czy też dla Ciebie powidok a wypalenie to wszystko jedno.
A jak sam doskonale wiesz to nie jest wszystko jedno.
Wypalenie to trwały, nieusuwalny ślad na ekranie a powidok po z reguły dość krótkim czasie sam znika.
Na Twoim Oledzie,jak na każdym innym z resztą, powidoki też się pojawiają ale znikają na tyle szybko że przeważnie nawet ich nie zauważa się.
Tu ładnie widać powidoki.Od 50 sekundy
https://www.youtube.com/watch?v=cC4RO7z9XaA&t=181s
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Ciebie chwalenie - ok.
Dla mnie informacja jak ktoś pyta.
Short view to nie wypalenie !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dla Ciebie chwalenie - ok.
Dla mnie informacja jak ktoś pyta.
Short view to nie wypalenie !

Tyle,że wcześniejsza konwersacja dotyczyła wypaleń matrycy a nie powidoków.A Ty kolejny raz obwieszczasz urbi et orbi ,że nie masz powidoków jakby to było to samo co wypalenia.
Nie jest.
A "anti burn-in" to nie zabezpieczenie przed powidokami tylko przed wypaleniami .Swoją drogą ,ciekawe dlaczego Philips stosuje takie zabezpieczenie skoro wypalenia to podobno wytwór chorej wyobraźni jak twierdzą niektórzy?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szczerze to jestem pełen podziwu że Ci się jeszcze chce... Ja już odpuściłem dawno hehe Niech sobie każdy kupuje co chce. Chce oleda do gier niech kupuje oleda do gier...


Swoją drogą jakiś czas temu ktoś na forum zamieścił wytyczne odnośnie odpowiedniego użytkowania oleda, bodajże z firmy SONY, gdzie jak byk było napisane że ze względu na statyczne obrazy w grach oled się do tego nie nadaje... zresztą tam była cała masa obostrzeń...
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Szczerze to jestem pełen podziwu że Ci się jeszcze chce... Ja już odpuściłem dawno hehe Niech sobie każdy kupuje co chce. Chce oleda do gier niech kupuje oleda do gier...


Swoją drogą jakiś czas temu ktoś na forum zamieścił wytyczne odnośnie odpowiedniego użytkowania oleda, bodajże z firmy SONY, gdzie jak byk było napisane że ze względu na statyczne obrazy w grach oled się do tego nie nadaje... zresztą tam była cała masa obostrzeń...

Jeszcze mi się chce.No co zrobić:)
 

VitoCx

Member
Szczerze to jestem pełen podziwu że Ci się jeszcze chce... Ja już odpuściłem dawno hehe Niech sobie każdy kupuje co chce. Chce oleda do gier niech kupuje oleda do gier...


Swoją drogą jakiś czas temu ktoś na forum zamieścił wytyczne odnośnie odpowiedniego użytkowania oleda, bodajże z firmy SONY, gdzie jak byk było napisane że ze względu na statyczne obrazy w grach oled się do tego nie nadaje... zresztą tam była cała masa obostrzeń...
Na stronie Sony jako rekomendacje dla graczy wymieniany jest Oled tv i od tego roku dołączył miniled..

Poza tym wiele osób robiło testy wypaleń w oledach i faktycznie się one pojawiały, ale przy statycznych obrazach wyświetlanych w warunkach surrealistycznych, odbiegających od codziennego użytkowania. Konkluzja tych testów była taka, że nie sposób doprowadzić do ów wypaleń podczas użytkowania tv w warunkach domowych. Technologia rozwinęła się względem tego co było wcześniej. Nie zapomnij też o opcjach ograniczonego HUD'a w grach lub zupełnego wyłączenia jeśli ktoś bardzo chce, więc znowu pudło.

Jeszcze mi się chce.No co zrobić:)

Wszyscy bardzo się cieszymy, że jesteś orędownikiem LCD i walczysz z technologią Oled na każdym froncie niczym Don Kichot. Nie zbaczaj z kursu :blagam:
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego VitoCx mnie to naprawdę ani ziębi ani grzeje... Jak wcześniej pisałem niech każdy kupuje chce. Nie ma pudła bo ja do nikogo nie strzelam, ja tylko napisałem co wkleił na forum chłopak któremu Sony odmówiło wymiany matrycy. Tam były takie obostrzenia że praktycznie ten tv nie nadawał się do niczego... To nie znaczy że jestem przeciwnikiem oledow, bo nie jestem. Wiem że na chwilę obecną mają najlepy obraz i tego nie kwestionuje. Sam nawet chciałem kupić sobie w grudniu gdy kupowałem nowy tv ale stwierdziłem że jeszcze nie. Mam dwóch synów którzy sporo grają więc nie chciałem ryzykować.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Katar10

Member
Ryzykowac to można opryszczkę:) jak chodzi o jakość to nie ma co bić piany Oled nie ma konkurencji .
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jak szukasz laski przy autostradzie to faktycznie masz rację...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry