Przejście z Cyfry+ na n - antena

Pezzy

New member
Witam wszystkich forumowiczów! :)

W najbliższym czasie zamierzam zmienić telewizor(chyba na Samsung LE32A551). Razem z TV chcę zmienić Cyfrę+ na n. Z ofertą n juz się zapoznałem, wszystko mi pasuje. Mam tylko jeden problem - co z anteną? :cool: Czy Cyfra zostawi mi antenę i będę mógł jej uzywać w n bez ponownego ustawiania jej? (mieszkam koło Wrocławia).

PS Czy w zestawie z nbox'em jest kabel HDMI?

Pozdrawiam.
 

p@well

New member
Sprawdź jak masz w umowie: czy zakupiłeś antenę czy otrzymałeś za 1 zł. Rezygnując prawdopodobnie masz prawo wykupić ją za 1zł... tak coś było, musisz się rozliczyć z karty i z dekodera jeżeli masz w dzierżawie.
Co do zmiany sprawdź ofertę korzystna zamiana - inny wątek... jeżeli już się nie zapoznałeś.
Przewód musisz sobie sam dokupić.
pozdro
 

Pezzy

New member
Sprawdziłem w umowie, mogę ją odkupić za 1zł. Teraz jeszcze jedna kwestia - czy ta antena będzie dobrze działać pod n? Czasza ma średnicę ok. 60cm. Czy będę musiał wymieniać konwerter? Czy będę musiał zmienić ustawienie anteny?

Pozdrawiam :).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Do Nki lepiej zakupi antenę 80-90 cm , będziesz miał spokój w czasie złych warunków atmosferycznych. Konwerter starszy niż trzy lata osobiście bym wymienił, Nka odbiera z tego samego satelity , więc antena będzie skierowana w to samo ;miejsce ; .
 

krzychwawa

New member
Dekoder "n-ki" a nagrywarka.

Witam seredecznie.Jak kolega forumowicz mam zamiar zmienić Cyfrę na "n" z powodó trudnych do opisania żeby nie bluzgać.Mam pytanie do szamownych forumowiczów odnośnie współpracy dekodera "n" a nagrywarką stacjonarną DVD Panasonic EH68.Czy poprzez np.euro złacze da się z niego nadgrywać.Pozdrawiam.
 

Pezzy

New member
A więc tak... znalazłem coś takiego:

Antena satelitarna TRIAX TD-80 - ciemnoszara
Konwerter Inverto SINGLE - IDLP-40SL+ SILVERTECH
kabel HDMI-HDMI 1m GWARANCJA 1ROK CE-link
no i oczywiscie TV :)
Samsung LE32A551



Myślicie, że taki sprzęt będzie działać bez problemu?

Przepraszam, że bez linków, ale nie mogę ich wklejać.
 

waldekg

New member
antena do n-ki

Uważam,że na początek należy przyłączyć n-boxa do anteny po C+.Wpanelu sterowania zobaczyć jakość sygnału powinno być około 60% a BER w granicach 3,0E-2.Dotyczy anteny 60cm.Trzeba ocenić obraz na kanałach HD.Jeżeli wyniki i drobne regulacje opisane na forum nie dadzą właściwych wyników polecam wymianę anteny i konwertera. Pozdrawiam
 

Pezzy

New member
Spoko spoko. Antenę i tak wymienię, bo przy złej pogodzie Cyfra czasem nie działała(na przeciwko domu są drzewa) więc przy n wcale nie bedzie lepiej. Dziękuję za rady. Po zmianie sprzętu napiszę jak się sprawuje :).
 

ASTONDB9

New member
Małe ale:)

Pezzy napisał:
Spoko spoko. Antenę i tak wymienię, bo przy złej pogodzie Cyfra czasem nie działała(na przeciwko domu są drzewa) więc przy n wcale nie bedzie lepiej. Dziękuję za rady. Po zmianie sprzętu napiszę jak się sprawuje :).
Witam:)
Ja mam antenę 60tkę mieszkam we Wrocku, antena odbiera dobrze.
Telewizor Samsung LE40A656 FullHD - obraz po HDMI Super na kanałach HD. Kanały SD ponoć lepiej wyglądają po componencie, kanały HD nie tracą na wartości po tym kabelku. Więc polecam to drugie rozwiązanie no i ten telewizorek zakupiłem za 3 199zł w sklepie pod Wrockiem.
Jeśli chcesz to dam Ci namiary na sklepik.
Polecam N+Samsung Full HD
Pozdrawiam
 

ASTONDB9

New member
Pezzy napisał:
Sprawdzałeś to? Naprawdę wyglądają lepiej?

Co do sklepiku - jeśli mają w swojej ofercie model LE32A551 lub LE32A656 to poproszę :).

Pozdrawiam. ;]

Nie sprawdzałem jakości po tym kabelku, ja mam po HDMI. Wyczytałem na forach internetowych że component poprawia jakość kanałów SD, HD nie tracą na wartości.
Co do sklepu to WEGA TV Oleśnica, z tego co wiem to mają model LE32A656, a jeśli nawet nie maja to kwestia sprowadzenia. Sprzęt można rozpakować i podłączyć pod sygnał HD. Samsung współpracuje po HDMI z N-boxem i nie ma problemu z HDCP. Ja mam ustawionego N-boxa na 1080 i szok na kanałach HD.
Polecam wyłączyć 100Hz lub zminimalizować bo kanały HD robia sie teatralne:)
Jest stronka gdzie mozna ustawić parametry optymalnie ale jest zabawy...20 stron instrukcji po angilsku i trzega nagrać plytkę testową...
Jeśli chcesz to daj znać to podeśle Ci link.

Pozdrawiam
 

vince85

New member
Przejście z Cyfry na n

Koledzy,pamiętajcie przy przejściu z Cyfry na n , że jeśli będziecie korzystać z n-recordera i będziecie chcieli co innego oglądać,a co innego nagrywać ,to konieczny jest podwójny konwerter i dwa kable!

Pozdro
vince858)
 

Pezzy

New member
Tak, wiem że trzeba podwójny konwerter i dwa kable. Ja biorę zwykłego nboxa.

Aston, tak się składa, że mieszkam bardzo blisko Oleśnicy ;D. Możesz mi powiedzieć, na jakiej ulicy jest ten sklep?
 

ASTONDB9

New member
Namiary na sklepik

Podaje namiary na sklepik:)
Wega TV
Ul. Wojska Polskiego 34, 56-400 Oleśnica
Tel 508 121 217
Życzę udanych zakupów:)
Ps.daj znać jak działa telewizorek
Pozdrawiam
 

andrzeej

Member
Ja na szczescie juz cyfre mam za soba choc tak łatwo mnie nie puscili do tej pory jeszcze mnie nenkaja pismami...
teraz mam zamiar n ke zamówic wydaje sie lepsza oferta........:hmm:
 
Do góry