Przegrzewający się amplituner

Golic

New member
Witam,

Mam problem z (najprawdopodobniej) przegrzewającym się amplitunerem. Problem występuje głównie przy włączonym projektorze na którym leci zawartość w DTS-HD z HTPC. Do niedawna amplituner wyłączął się po jakiś 2 godzinach ale okazało się że jest to wina innej impedancji 5.1 oraz amplitunera. Po ustawieniu i tu i tu wartości 6 problem zniknął ale czasami przy silnym zużyciu prądu oraz wysokiej ilości decybeli wyłącza mi się obraz na 3-4 sekundy. Parę dodatkowych punktów:


1. Amplituner jest naprawde gorący, stoi na przewiewnym miejscu, nie ograniczony jakąkolwiek półką, meblościanką itp.

2. Problem zdaje się występować chyba tylko na zestawie projektor + PC, zestawy takie jak TV + PS4 nie powodują przegrzania

3. Problem z projektorem nie występował wcześniej kiedy nie miałem amplitunera

4. Używam programu MPC-HC który dekoduje zawartość tylko i wyłącznie amplitunerem

Mój zestaw:

Denon AVR-2300
kolumny Elac B6, C6, E6 oraz sub S10
Epson TW-5300
i5 + GTX 1060
kable beztlenowe miedziowe

Czy to wina jakiś ustawień PC/amplitunera? Problem wg mnie występuje ewidentnie przy dużym poborze mocy i bardzo gorącym amplitunerze. Nie występuje raczej żadne zwarcie przy podłączeniu gdyż kable miedziowe sprawdzałem i podpinałem po kilka razy. Mam również jeden kabel do wymiany HDMI, ale wątpie by był on przyczyną problemu.
 

popej

New member
Korzystasz z drugiego wyjścia HDMI do projektora? I może jakiejś konwersji rozdzielczości lub 60fps bez przeplotu. Może coś z tego powoduje dodatkowe nagrzewanie, spróbuj tak skonfigurować, żeby amplituner nie musiał konwertować wideo.

Masz fronty skonfigurowane jako duże kolumny? To spróbuj zmienić na małe i dać częstotliwość odcięcia np. 60-80Hz. I nie używaj opcji "LFE+Main". To odciąży amplituner a może nawet poprawi basy.
 
Do góry