Przegrywanie z DVD rekordera na PC

WuWu

New member
Witam

Mam rekorder z HD, nagrałem na nim film.
Chce go zachować i w celu obróbki tzn. wycięcia opóźnienia i reklam, chcę go przegrać na PC.
Każdy, nawet badziewny aparat foto można połączyć kablem z PC i będzie widziany jako dysk.
Czy w rekorderach jest tak samo?
Sprzedawca ze MM twierdził że tak, ale nie potrafił pokazać wyjścia USB.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pioneer 560 ma gniazdo USB slave, nie wiem czy jest widziany jako pamięć masowa czy wymaga jakiegoś specjalnego programu/sterownika, ale przede wszystkim jest to USB 1.1, czyli za wolne na DVD... A to chyba jedyny sprzęt z USB slave (łączącym z kompem).

W niektórych recorderach być może można przegrać zawartość dysku nagrywarki na zewnętrzną pamięć USB (pendrive i może zewnętrzny dysk twardy USB), ale jak dobrze kojarzę dotyczy to tylko plików MP3, JPG i ew. DivX'ów.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
WuWu napisał:
Witam

Mam rekorder z HD, nagrałem na nim film.
Chce go zachować i w celu obróbki tzn. wycięcia opóźnienia i reklam, chcę go przegrać na PC.
Każdy, nawet badziewny aparat foto można połączyć kablem z PC i będzie widziany jako dysk.
Czy w rekorderach jest tak samo?
Sprzedawca ze MM twierdził że tak, ale nie potrafił pokazać wyjścia USB.


raczej mało realnie żeby zobaczył PC ten HDD[ w nagrywarce]

co to za model nagrywarki ..
 

wtykacz

New member
Ja swego czasu mialem nagrywarke Panasonic z dyskiem 160GB. Edycji dokonywalem w samym urzadzeniu z dokladnoscia do 1 klatki usuwajac reklamy. Nagrywarka ta miala swietne intuicyjne menu, wiec edycja byla bardzo szybka. Potem taki material nagrywalem na plycie DVD-R. Jesli ewentualnie chcesz dokonac dalszej edycji na PC to jest to bardzo proste, bo nagrany material na plycie DVD-R jest w postaci cyfrowej. Wystarczy skopiowac zawartosc plyty na dysk HDD recznie (kopiuj/wklej) i/lub uzyc dedykowanego softu do imporu materialu z plyty.
 
Ostatnia edycja:

NoTes

New member
WuWu napisał:
Witam

Mam rekorder z HD, nagrałem na nim film.

Hmm .... Przyznam, że czytając twój post i posty Kolegów to w końcu nie wiem co masz, czy tuner SAT z dyskiem, czy nagrywarkę DVD z dyskiem :roll:. W przypadku nbox recorder-a mimo, że posiada USB to nie da się podłączyć do komputera (system zapisu na dysku nbox-a jest mi nieznany i na pewno nie jest to system komputerowy), czyli pozostaje stacjonarna nagrywarka DVD albo "przechwytywacz" do komputera w czasie rzeczywistym :(. Jeśli jest to stacjonarna nagrywarka DVD z HDD to prawie wszystkie miały napędy DVD (nagrywarki), więc jeśli magrywarka ma kiepskie możliwości edycyjne to pozostaje wypalić np. DVD-RW i obrobić na komputerze. Nie posiadam nagrywarki z USB (mam DMR-EH67), ale jej możliwości edycyjne są dla mnie w zupełności wystarczające. Model następny, czyli DMR-EH68 posiada USB, przez które można odtwarzać mp3, zdjęcia i DivX-y oraz podłączyć kamerę, natomiast nie wiem czy dysk nagrywarki "może robić" za pamięć masową. Przypuszczalnie też jest inny system plików niż komputerowy (FAT), czyli dysk nagrywarki będzie niewidoczny dla komputera. Na ten temat niech wypowiedzą się jednak posiadacze nagrywarek z USB, bo ja tylko teoretyzuję.
A odnośnie sprzedawców z MM (i nie tylko) to specyficzni ludzie są więc ... :mrgreen:.
ZdRuFkA.
 
Do góry