przeglądarka internetowa w PS3

klata69

New member
Mam zamiar zakupić PS3 zamiast odtwarzacz blu-ray tylko dlatego, że PS3 daje dodatkowo możliwość surfowania po necie. W planach także zakup klawiatury i myszki.

Czy moglibyście podzielić się swoimi dośwadczeniami z używaniem przeglądarki interentowej w PS3, w porównaniu do zwykłego kompa?

Jak szybko działa przeglądarka (podobnie jak firefox pod vistą/xp) - internet z UPC (10MB/s)?
Czy otwierają się wszystkie strony?
Czy nie ma problemów z polskimi literami?
Da się sprawdzić pocztę gmail?
Jak to wygląda na ekranie 32' Full-HD i 32' HD-ready (spore różnice)?
 

szakal9999

New member
witam.
Przeglądarka jest strasznie wolna i można w niej otworzyć max 6 albo 7 okien i to nie zawsze, bo jak na stronie jest dużo skryptów, to niestety konsola krzyczy, że brak pamięci i każe zamknąć niektóre okna. niestety nie wszystkie strony działają, a to ze względu, że nie wszystkie pluginy przeglądarki można zainstalować. polskie znaki u mnie nie działają, ale to może kwestia ustawień, nie sprawdzałem i tak głównie trafiam na strony angielske. gmail chodzi bez problemów, i chyba nawet z chatem.a co do fullhd - ja mam 42'' i jest to świetna sprawa. jak coś za małe to jest zoom. youtube oglądam już tylko na konsoli.
Też mam neta UPC 10Mb/s. Co ciekawe przeglądarka jako taka powoli działa, ale jeśli chodzi o pobieranie plików, to że mam 10 mb wiem tylko dzięki konsoli. z kompa nie udało mi się osiągnąć takich prędkości, za to konsoli udało się ponierać chyba koło 1MB/s=8Mb/s z PSS.
 

klata69

New member
no to kicha Panie :(

ilością otwartych okienek się nie sugeruję, bo podobnie mam z firefoxem pod vistą - max 6 zakładek bo się wiesza...

ALE jeśli nie ma polskich liter to jak wygląda strona www.onet.pl ? czy www.hdtv.com.pl ? Krzaczki zamiast ą ę ? ZGROZA :fool:

czyli przeglądarka z UPC 10MB/s chodzi tak 'błyskawicznie' jak historyczny tpsowski internet wdzwaniany 56kb/s ??? ZGROZA x2 :shock:

Fatalnie....

Czy jest ktoś, kto z przyjemnością surfuje z PS3 po internecie?
 

joker

New member
klata69 napisał:
no to kicha Panie :(

ilością otwartych okienek się nie sugeruję, bo podobnie mam z firefoxem pod vistą - max 6 zakładek bo się wiesza...

ALE jeśli nie ma polskich liter to jak wygląda strona Krzaczki zamiast ą ę ? ZGROZA :fool:

czyli przeglądarka z UPC 10MB/s chodzi tak 'błyskawicznie' jak historyczny tpsowski internet wdzwaniany 56kb/s ??? ZGROZA x2 :shock:

Fatalnie....

Czy jest ktoś, kto z przyjemnością surfuje z PS3 po internecie?
Ja pod Vistą otwieram więcej niż 6 (przeważnie 10-15 zakładek), u mnie wszystko dobrze działa.
I tak są krzaczki a to dlatego że SONY nie zauważyło że są kraje które posługują się innym zestawem znaków niż europa zachodnia (+ koreańśkie, + japońskie, reszty nie pamiętam).
A co do netu sam posiadam 5mbits z UPC i działa bardzo przyjemnie, zresztą szakal9999 też potwierdza że net z UPC przyjemnie działa i sama przeglądarka nie jest aż tak wolna, więc nie rozumiem skąd to porównanie do modemu .

A jeśli chcesz mieć dostęp do polskich literek to zainstaluj sobie ubuntu lub coś podobnego (sam mam i jeśli bardzo potrzebuje to mogę skorzystać).

Pozdrawiam
Joker
 

mataman

New member
Bez reklam
Polskich znaków nie ma na zasadzie braku polskich liter w wyrazie np. uytkownicy. Do przegladania netu to tylko komp.
 

dienekes' shade

New member
Tak jak napisał mataman, nie ma krzaczków, ale jedna z polskich liter występje, chyba "ł". Jeśli przeglądasz głównie polskie strony, to może być to utrudnieniem. Ja za pośrednictwem ps3 buszuję wyłącznie po zachodnich witrynach, więc dla mnie to nie problem. Prędkość wczytywania zależy od samej strony www - niektóre wczytują się niemal błyskawicznie, na inne trzeba więcej lub mniej poczekać :rolleyes: Odwiedzam sporo stron ze zdjęciami w baaaardzo wysokiej rozdzielczości, a to, w połączeniu z Toszką, gwarantuje solidną porcję miodu dla oczu.

W odpowiedzi na Twoje pytanie - tak, jest ktoś, kto z przyjemnością surfuje po necie z ps3 - ja :D Gwoli wyjaśnienia dodam, że dzieje się tak za sprawą ultra wygodnych mebli i słusznego telewizora o odpowiedniej przekątnej. W porównaniu z tym zestawem, ślęczenie przed kompem to udręka :p stąd, praktycznie w ogóle nie zbliżam się do PieCa. Jeśli jednak za najważniejszy czynnik obrać wyłącznie szybkość działania przeglądarki, komp pozostaje na 1. miejscu.

Aha, internet mam bardzo wolny - 1 mbs. U kumpla, który ma 4 mbs' y, net działa sprawniej.
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
Oczywiście nie siedzę tylko na polskich stronach www, ale brak polskich liter uważam za bardzo dużą wadę. Nawet korzystanie z gmail staje się w takim przypadku problematyczne. Owszem, mogę przeglądać pocztę, mogę nawet domyślać się co ktoś do mnie napisał, lecz odpisując nie mogę używać polskich liter.... lekko irytujące nieprawdaż?

Nie rozumiem dlaczego Sony do tej pory nie udostępniło poprawki rozwiązującej ten problem. Ostatecznie możliwość wykorzystania PS3 nie tylko jako konsoli i odtwarzacza Blu-Ray, ale również jako 'quasi-komputera' do surfowania po necie mogło by skłonić większą liczbę potencjalnych klientów do zakupu PS3 (np: mnie :) ).

Instalacja linuxa odpada, gdyż jego prędność jest tragiczna.


Jeszcze jedno pytanie:
Czy to prawda, że PS3 mocno się nagrzewa i musi stać w przewiewnym miejscu? Mam miejsce jedynie w szafce RTV (za szybą) i zastanawiam się, czy konsola nie będzie się samoczynnie wyłączać po 15 minutach pracy ze względu na przegrzanie???
 

dienekes' shade

New member
Polska, jako "bida-dołek" jest mało znaczącym rynkiem zbytu dla jakiej kolwiek firmy produkującej dobra o cenie przekraczającej kilkaset złotych. Niestety, mały popyt = małe poważanie producenta :rolleyes:

Co do warunków termicznych - nie, nie jest prawdą, że PS3 się nagrzewa. Co więcej, ona nie nagrzewa się w ogóle. Już wiem skąd wypłynął ten farmazon, hehe...

Mam wersję 40 GB i po wielu godzinach ciągłego, solidnego grania konsola jest ledwie ciepła. Coolery chłodzą bardzo wydajnie i ani razu, a posiadam plejkę od 6 miesięcy, nie zauważyłem spadku wydajności, czy wzrostu temperatury. Dodam, że konsola jest przy tym praktycznie niesłyszalna. Jeśli miałeś do czynienia z x klockiem, docenisz błogą ciszę, jaką gwarantują wentylatory Playstation 3. U mnie "lezy" w miejscu b. dobrze wentylowanym, tj. odsłoniętym. Zamknieta szafka nie jest najlepszym rozwiązaniem. Cudów nie ma, fizyki nie oszukasz, a w zamknietym pudle każde urządzenie tego typu może zmienić się w piekarnik. Jednakże, widziałem masę zdjęć "set up' ów" na których konsole były usytuowane w ten sposób, więc nie powinno być problemu. Moja rada, zmienić szafkę:-D

Ps. Jeśli to polska czcionka skłoniłaby Cię do zakupu ps3 i jest języczkiem u wagi, daruj sobie, to chyba nie jest urządzenie dla Ciebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
Szafki zmienić nie mogę ze względów....bezpieczeństwa (2-letni szkrab w rodzinie).
Polska czcionka o tyle by się przydała, że chętnie przeniósłbym surfowanie po necie z notebooka 15,4' na 32' telewizor (aktualnie czas przy kompie jest dzielony 50/50 z żoną). Jednak brak możliowści pisania e-maili i pooooowolne otwieranie stron www trochę ostudziło mój zapał na zakup PS3.

Właśnie, co to znaczy wolne otwieranie stron pod PS3 ?
Jak wolno otwierają się wam strony:
www.bbc.co.uk
www.wikipedia.org
www.onet.pl
www.youtube.pl
www.altavista.com
jak długo czekacie na wyświetlenie wyników z www.google.pl ?

5 minut? 5 sekund? 30 sekund? mógły ktoś podać tak orientacyjnie ?
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Szkrab, no tak, to usprawiedliwia ewentualne usmażenie sprzętu :-D (Nie drwię.)
Rozumiem, że brak rodzimej czcionki razi, ale w zestawieniu z zaletami ps3, taka wada przestaje mieć znaczenie, IMO.

Co do szybkości otwierania tych stron...Sprawdzę to dla Ciebie w domu, czyt. ok 19-20. I podam, najprawdopodobniej, w godzinach porannych, dokładny czas otwierania stron zmierzony stoperem :cool:
Youtube otwiera się u mnie błyskawicznie.

Ps. Otwieranie stron nie jest powooooolne, uwierz. Poprostu nie jest tak szybkie jak na PieCu ;)

EDIT: Udało się wygospodarować trochę czasu na pomiary. Oto one:
www.youtube.com - 7 s
www.google.com - 2 s "home", a wyniki od naciśnięcia "Szukaj" w 3 s
www.onet.pl - 4 s

Stoper odpalany po wcisnięciu "enter", zatrzymywany po pełnym "wczytaniu" strony. Łącze to Neostrada 1 mbs.

I jak, wytrzymasz to żółwie tempo? :-D
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
sądzisz ?
Xbox tanieje, dolar tanieje, wszystko tanieje :cool: to może i konsola potanieje?
ostatecznie za 1200 mozna było kupić PS3 w MM podczas akcji "0 vat"... tylko, że za późno się o tym dowiedziałem :-?
 

dienekes' shade

New member
Z x boxem jest trochę inaczej - jest o rok dłużej na rynku, więc analogicznych obniżek cen spodziewałbym się dopiero za...rok, własnie ;) Pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu.
 
Do góry