Przebudowa KD nowy amplituner tylko jaki ?

Bobby75

New member
Witam,
więc tak nie wiem czy dobrze zrobiłem do końca miałem wątpliwości ale sprzedałem amplituner onkyo TX-SR608. W tej chwili zostałem z blu ray onkyo bd-sp809, parą Dali Zensor 3,centralnym Dali Zensor Vocal, TV Philips 42PFL 6907 i dekoderem nc+. Prawda jest taka że warunki lokalowe skromne 15m2 przerobiłem już kilka wersji nagłośnienia i raczej przy tym już pozostanę max może kiedyś sub. Jak zaczynałem przygodę z KD to był stosunek 85% filmy 15% muzyka. Teraz od pół roku absolutnie żadnego filmu przy użyciu blu-raya raz na jakiś czas muzyka. Jest to efektem tego że VOD i temu podobne spowodowały zamknięcie wypożyczalni filmów w Elblągu.
Amplituner 608 nie miał rewelacyjnych właściwości stereo,a do blu 809 nie jestem specjalnie przywiązany ale sprzedać dwuletni sprzęt za 1000pln bo więcej nie wycisnę to raczej przesada . Więc tu się rodzi poważne pytanie co kupić ? Chciałbym aby amplituner chodził w domowej sieć ze względu na muzykę ( ale czy tak naprawdę tego potrzebuję to nie wiem bo nie miałem z tym do czynienia i jakoś żyję ) ale już siedmiokanałowy i 4K być nie musi ( TV mam z 4 okularami 3D i od nowości tego nie dotykałem). Byłem zdecydowany na onkyo TX-SR636 ale pojawiające się informacje o problemach z HDMI spowodowały że się waham. Obecnie biorę jeszcze pod uwagę Yamaha RX-V677 ( może 777 ), Denona AVR-X2100W, Marantz 5008, 1504, 1604.Za sprawą blackninji u którego od lat kupuję to i owo ( podziękowania:blagam::grin: ) po głowie chodzi mi jeszcze Cambridge Audio Azur 351R
choć boję się trochę opinii o tym sprzęcie pod kątem kd że jest trochę za prosty żeby nie powiedzieć archaiczny. No i pojawiła się dziś propozycja również starszej konstrukcji co CA Azur jest nią NAD T748 v2. Budżet ...obecnie katalogowo Yamaha RX-V777 jest najdroższa ok 2650 i to jest zdecydowanie max do którego wolałbym się nie zbliżyć :roll:
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Z tego co czytałem na audio nawet w amplitunera mocno stawia CA. 351R teraz super cena to można mocno się zastanawiać.
 
Do góry