Proźba o pomoc kino domowe 7.1.2

norbert1983

Member
W miejscach zaznaczonych chciałbym zamontować głośniki
 

Attachments

  • 20180718_071101.jpg
    20180718_071101.jpg
    568,2 KB · Wyś: 42
  • 20180718_062916.jpg
    20180718_062916.jpg
    744 KB · Wyś: 39

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Alez sa. Pisalismy o nich kilka razy :) Bierz Klipsche i sie nie zastanawiaj.

Jednak patrzac na zdjecia twojego pomieszczenia to monitor RP-160M bedzie ci bardzo sterczal ze sciany. To 33cm glebokosci.

RP-150M to 27cm
RP-250S to 20cm.

Dzwiekowo bedziesz zadowolony z kazdej ww opcji.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wycięcie w szafie pod Surrounda kozackie.
To się nazywa poświęcenie :)
Generalnie, to masz dobry układ pod 7.1, tyle że bym obecnego Surrounda dał za plecy, a bocznego centralnie na lini odsłuchu.
 

norbert1983

Member
Dzięki. Tak zrobię a co jeśli chodzi o głośniki to jaki według Ciebie będzie najodpowidniejszy oczywiście montowany na ścianie tak jak rafa pisał klipsch?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja Klipscha mam sprawdzonego (mam w domu u siebie dipole i monitory) i na pewno będziesz zadowolony.
RP-250S dokładnie ma od ściany (zmierzone przed chwilą) 19cm ; )

A nie myślałeś, żeby dokupić monitory z serii?
Z tego co widzę, masz tam trochę miejsca z boku jeszcze, a jakbyś przesunął obecne na tył centralnie, to już w ogóle by było perfekcyjnie.

Ile ma Twój obecny surround głębokości? Przesuwałeś w miejsce docelowe na próbę, za bardzo odstaje?
 

norbert1983

Member
Początkowo chciałem dokupić jako SL/SP głośniki z serii wharfedale 10.5 ale wymagają one odsunięcia od ściany min 20cm, później*** wstawiłem swojego 10.1 ze stojakiem który jest ustawiony z tyłu ale ta opcja też nie przekonała mojej żony, ( z powodu że jest tam przejscie i dziecko mogło by zrobić sobie krzywdę) natomiast kolumna ma głębokości 29,5 I za bardzo odstaje.*** Sądzę że 20cm to max ile mógłby mieć głośnik od ściany.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Duża część osób na forum ma głośniki dipolowe na tylnej ścianie jednak na bocznej nie widziałem u nikogo.

Źle Kolego szukałeś :) http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/136859-betonowo.html
Tylko postaraj się je dać minimalnie za osią uszu, czyli bardziej w tył. Tak z 10 - 20cm wystarczy. Przynajmniej u mnie tak lepiej grają. Jak je dasz przed linię uszu, to raczej szkoda Twojego zachodu. Takie mam zdanie. Pozdrawiam
Edit. Ewentualnie jak się nie da, to można na czas seansu, przestawić troszkę kanapę.
 
Ostatnia edycja:

norbert1983

Member
No właśnie 10-20cm jest obecnie kanapa przedstawiona więc nawet tak by było bez przedstawiania kanapy
Czy proponowane głośniki scienne canton i jbl zagrają podobnie jak klipsch 250s
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Najlepiej dla kogo? Dla niego czy ciebie? :D

Sprobuj posluchac gdzies zebys poznal ich charakter. Musisz wiedziec co sam lubisz.
 

norbert1983

Member
No ktore zagrają najlepiej dla niego, i tak sam ostatecznie zadecyduje ;-). Możliwości odsłuchu nie mam dlatego mam zamiar kupić klipsch 250s oraz jakieś inne głośniki naścienne wtedy przeprowadza takie porównanie ale nie wiem jakie naścienne wybrać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz wątpliwości co do Klipscha, to musisz bezpośrednio porównać z innymi.
Wiesz, rady w stylu to lepsze/gorsze w przypadku tych konkretnych propozycji bez zestawienia obok siebie, to nie bardzo...

Ja akurat tych nie testowałem, a nie lubię fantazji.
Za Klipscha mogę Ci ręczyć, bo wiem jak gra i mam go w domu.
 
Do góry