Prototypowy telewizor Sony ma 10x większą jasność niż tradycyjne telewizory LCD !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prototypowy telewizor Sony ma 10x większą jasność niż tradycyjne telewizory LCD !

backlightmasterdrive-2.jpg

Na targach CES 2016, firma Sony zaprezentowała swoje Mistrzowskie Podświetlenie w nadchodzących modelach telewizorów. To ma być hit roku.
Prototyp LCD, który jest zdolny do wypompowywania 4000 nitów jasności, czyli około 10 razy więcej niż standardowy ekran LCD i 4 razy wyższa niż najjaśniejsze telewizory HDR LCD na rynku - to prawdziwa perłą.
Czy Sony chce nam powiedzieć, że LCD ma większy potencjał niż OLED TV ?
4000 nitów jasności
Sony
85-calowy telewizor znajdował się w specjalnej kabinie i na razie jest to tylko prototyp. Sony chce pokazać wszystkim, że może osiągnąć takie poziomy jasności, które są lepsze niż okrzyknięta w branży filmowej technologia HDR (High dynamic range).

Sony Backlight Master Drive
TV 4K miał local dimming z 1000 stref !. Nazywali technologię Backlight Master Drive.
Sony twierdzi, że telewizor może osiągnąć szczytowe poziomy jasności czyli 4000 nitów. Nie w trybie pełnoekranowym, ale w segmentach obrazu. W tym samym czasie, na wyświetlaczu pojawią się bardzo głębokie czernie, co oznacza, że ​​Sony może osiągnąć obraz o wyjątkowo wysokim kontraście i niesamowitej jakości obrazu HDR.

Tradycyjne telewizory LCD zwykle sięgać 300-400 nitów jasności, podczas gdy najnowsze telewizory LCD HDR mogą mieć do 1000 nitów.

Kiedy Hollywood wprowadzi treści dźwięku Dolby Vision, Sony wprowadzi 4000 nitów.
W tej chwili tylko telewizory LG, TCL oraz Vizio mają Dolby Vision w telewizorach.

backlightmasterdrive-1.jpg


Obraz wyglądał spektakularne. Strefy udało się kontrolować bardzo precyzyjnie, dzięki czemu wyeliminowane były wszelkie artefakty i efekt halo. Nie było też utraty szczegółów w czerni, w cieniach i światłach. Czarne tony były bardzo głębokie i najjaśniejsze odcienie były bardzo jasne.
Czasami tak jasne, że trzeba było przymykać oczy. Kolory były bogate i żywe, a telewizor miał Wide Gamut Color. Dziennikarze twierdzili że to chyba najlepszy obraz HDR jaki można było zobaczyć na na ekranie telewizora LCD do tej pory.

Sony nie podaje terminu uruchomienia telewizorów, ale informuje że wprowadzi technologię o nazwie "Slim Backlight Drive" do swojego flagowego modelu XD94 w tym roku.
Sony chciał pokazać nam, że technologia LCD nie osiągnęła jeszcze pełnego potencjału.
Sony nadal zastanawia się nad wprowadzeniem telewizorów OLED.
flatpanelshd
 

kuba378

Active member
Tylko czy oczy wytrzymają te 4000 nitów?

Ewentualnie wieczorne seanse w okularach przeciwsłonecznych, a jak nie dadzą rady, to maska spawalnicza przy jaśniejszych scenach będzie musiała być pod ręką ;)

Ogólnie mówiąc jest moc :)
 
Ostatnia edycja:

Ruter19

New member
Zawsze mówiłem że LCD to LCD a nie jakieś AMOLEDy czy OLED ! W LCD to widać szczegóły na czarnym a w takim AMOLEDZIE czerń i nic po za tym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja będę bardziej ostrożny i powiem tak jak zrobią już takie modele z taka matryca i będzie to działać to wtedy uznam to za fakt dokonany... a na razie to jest prototyp ... choć jest to wiadomość fajna ale musi być zrealizowana w 100%..
 

bluray

Banned
Sony chciał pokazać nam, że technologia LCD nie osiągnęła jeszcze pełnego potencjału.
4000 nitów. Nie w trybie pełnoekranowym, ale w segmentach obrazu.
Więc oczy to wytrzymają.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Sony kiedyś pokazywała oledy. I co z tego wyszło wszyscy wiemy. Jaranie się prototypem to nie to. Były w historii już tv które miały około 1000 stref przy mniejszych przekatnych. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie ale chyba Lg miało taki tv
Co prawda nie z taką jasnością.....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ja uważam że nie ma co szoku robić do czasu kiedy taki tv nie powstanie do użytku dla konsumentów...
 

Rudeford

New member
Oglądając w ciemności podświetlenie mam ustawione na 8 przy max 50 a i tak jaśniejsze sceny dają po oczach. Dla mnie ten cały HDR i nowy pomysł Sony są przynajmniej teoretycznie bezużyteczne przy wieczornym oglądaniu. Najlepiej ogląda mi się u znajomych obraz z projektora. Odbite światło jest przyjemne i nie męczące.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Philipsy FHD miały 224 strefy zatem x 4 daje niewiele poniżej 1000 zatem nie oczekiwał bym w tym względzie jakiejś znacznej poprawy. Co do jasności to oczywiście lepiej o ile będzie ona odpowiednio kontrolowana.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz Brodacz tylko żeby się przekonać to Sony musi taki tv zrobić i musi być możliwość zobaczenia go na żywo..
 
Do góry