proszę wprowadzić pięciocyfrowy identyfikator sieci

Kedlaw71

New member
Witam,
To mój pierwszy post, bo chociaz czytam wasze forum od dawna to telewizor LCD mam od wczoraj.
Niestety pierwszy temat i od razu problem.
Korzystam od wczoraj z UPC, do mojego Panasonica L47DT60E technik włożyl kartę CI, wyszukał kanały i sobie poszedł.
Jednak za każdym razem gdy włączam telewizor mam komunikat "proszę wprowadzić pięciocyfrowy identyfikator sieci".
Technik na odchodne rzucił, ze to nie wina UPV że musze sobie cos w tv ustawić.
Może i muszę, ale nie bardzo wiem co.
Nie wiem o co chodzi?
Telewizor korzysta z WI-FI ale kod ma inny, nie pięciocyfrowy.
O co chodzi?
Pozdrawiam
Waldek
 

kartofel

New member
Instalacja UPC MediaModułu
Jak zainstalować UPC MediaModuł?

1. Sprawdź na stronie UPC MediaModuł CI+ czy Twój telewizor jest w pełni zgodny z UPC MediaModułem.

2. Upewnij się, że kabel antenowy z sygnałem UPC jest podłączony do odpowiedniego gniazda w telewizorze.

3. Włącz odbiornik TV i wybierz w menu wyszukiwanie kanałów cyfrowych w sieci kablowej (sprawdź w instrukcji telewizora jak wyszukać kanały).
Uwaga: Wyszukaj kanały, zanim umieścisz UPC MediaModuł w telewizorze.

4. W zależności od modelu telewizora, może pojawić się lista operatorów. Wybierz UPC, a następnie wprowadź Identyfikator Sieci (Network ID) oraz częstotliwość zgodnie z poniższą tabelą:

Województwo:

slaskie
mazowieckie
pomorskie
dolnoslaskie
malopolskie
zachodniopomorskie
kujawsko-pomorskie
lubelskie
opolskie
swietokrzyskie
wielkopolskie
podkarpackie
lodzkie

Identyfikator sieci: (Network ID)

43156
43152
43153
43155
43157
43159
43154
43158
43160
43161
43163
43166
43167

Częstotliwość: (KHz)

418 000
554 000
554 000
418 000
554 000
554 000
554 000
554 000
554 000
554 000
458 000
554 000
554 000

5. Po zakończeniu wyszukiwania kanałów umieść UPC MediaModuł z kartą klucz w gnieździe CI+ telewizora.
Uwaga: Umiejscowienie tego gniazda sprawdź w instrukcji odbiornika TV.

6. Rozpocznie się proces autoryzacji, który może potrwać kilka minut.
Uwaga: Może być konieczne ponowne wprowadzenie Identyfikatora Sieci (Network ID) zgodnie z powyższą tabelą.

W zależności od województwa wpisujesz odpowiedni identyfikator sieci. tu na stronce : http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/detail/a_id/599
 
Ostatnia edycja:

Kedlaw71

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Problem jednak polega na tym, że zrobił to technik UPC.
Po jego pracach telewizor (oczywiście następnego dnia) zaczął się restartować, wcześnie zawsze wyświetlając komunikat "proszę wprowadzić pięciocyfrowy identyfikator sieci".
Zrobiłem tak jak w opisie powyżej tylko musiałem najpierw przywrócić ustawienia fabryczne ponieważ dopiero wtedy się uspokoił. Pomogło, komunikat przestał się pokazywać, tv przestał się restartować. Następnego dnia znowu od czasu do czasu zaczął pojawiać się ten komunikat. Na razie wystarczy kliknąć ok, albo przycisk na prawo od kółka na pilocie (coś jak return). Zadzwoniłem na infolinię i oczywiście pierwsze pytanie było czy mój model telewizora jest na liście wspieranych modeli. Oczywiście nie jest ponieważ tam w ogóle nie ma Panasonic'a. Domyślam się, że jak się będę im dalej skarżył to mi wcisną dekoder, a ja właśnie nie chciałem dekodera i byłem zadowolony z rozwiązania z jednym pilotem.
 
Do góry