Proszę poradźcie, kupić Denon AVR-2313 czy Denon AVR-X2000

Danger69

New member
Witam ponownie
Byłem juz zdecydowany prawie na 100% na zakup JBL studio 190, ale po opinniach z różnych for zaczynam sie zastanawiać nad ich zakupem.
Opinie z kilku for internetowych

Jble z niższych serii (E, ES i Studio 1) to wyjątkowe gnioty - w cenie tych pudeł chyba nie ma gorzej grających konstrukcji jakiejkolwiek konkurencji...

Inne forum
tak jak radzi przedmówca - JBL to nic ciekawego - jedna z najgorszych możliwości wydania 3000 PLN (choć zapewne znajdą się zwolennicy tego zestawu).

zdecydowanie Magnaty - te najnowsze Jble to festyniarsko plastikowa tandeta

Jbl kiedyś robił przyzwoite kolumny - teraz nawet najwięksi fani tej marki z politowaniem patrzą na te nowe wynalazki.

:confused:
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Z jakiego forum to wyczytałeś? Ciekawe czy autor wogóle słuchał tych kolumn bo wg mnie i kilku innych uzytkowników tego forum w swoim przedziale cenowym grają naprawdę dobrze.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
zawsze są zwolennicy i przeciwnicy, sam musisz zdecydować. Sam nie wiem dlaczego JBL wzbudza tyle emocji? Często są chwalone natomiast klipsche a mnie nie przypadły one do gustu, grały ostrą górą a bas buczał...
Podkręcę atmosferę i powiem, że my polacy mamy zazdrosną i przekorną naturę i nie lubimy jak ktoś ma lepsze więc potwierdza to teorię, że z zazdrości piszemy, że JBL jest be... :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
JBL mają swoją szkołę grania i nie każdemu to pasuje. Nie są to może kolumny do jakiejś subtelnej muzyki (piszę tu o podstawionych modelach), ale nie są to też gnioty. Słyszałem serie ES i Studio i Es-y mnie nie podeszły wcale, ale Studio już lepsze, bardziej uniwersalne. Do dynamicznej muzy i do filmów są ok. Najlepiej posłuchać.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
można by rzec, że każdy producent ma "swoje brzmienie" i wiadomo, że każdy ma swoje preferencje ale właśnie jbl wzbudza tyle emocji... i żeby zaraz pisać, że to gniot?! nasza różnorodność powoduje, że życie jest ciekawe ale nie wydawajmy takich radykalnych poglądów, wybierajmy to co nam odpowiada...
Ci co szukają szczęścia w zewnętrznych okolicznościach są nieszczęśliwi...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co to za dzieło które nie wzbudza kontrowersji :)

Mi się JBL podoba, cenie ich za lata pracy jaką włożyli w markę, to fascynaci i z uśmiechniętą gębą przychodzą do pracy, a nie do roboty :)

Trzecie sprawa, że twórcy tych postów to fachowi obrzucacze gównem bez argumentów, jeden z nich ostatnio obrzucał marki, które sam proponował.

Poziom też tam spada, zaraz będzie jak na O2 :)
 

Piotrekdk

New member
Ja jestem z JBL mega zadowolony, właśnie sobie leżę na sofie a zestaw sobie pyka basikiem. Też sporo obaw miałem co do JBL , sporo poczytałem na różnych forach i dopiero spojrzenie na fora obcojęzyczne dalo prawdziwy obraz. Nie wiem co JBL zrobił polakom ale to coś w stylu Skody , zazdrość ludziom d..ę ściska że nie mają swojej.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze jest własne zadowolenie, a nie opinia innych. To ze komuś coś nie odpowiada to nie znaczy, że Tobie nie będzie i na odwrót:). Każdy jest inny i ma inne ucho dla tego jest tyle sprzętu:). Co by nie było JBL gra specyficznie i albo się to podoba albo nie. JBL jest sprzętem którego tym bardziej nie powinno się kupować w ciemno:). Najważniejsze jest zadowolenie własne i tego można zazdrościć:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamietam kiedys jak bylem bodajze w MediaMarku, uslyszalem na koncu wielkiej hali, jak cos pieknie soczyscie mruczy, dla mnie takie dzwieki to jak zaproszenie na orgie, polecialem tam zobaczyc co to za sprzet, a to wlasnie niedrogi zestaw JBL+H/K ;)
 

user66

New member
Bo JBL to są właśnie kolumny rockowe, można powiedzieć estradowe i w dużych pomieszczeniach, halach graja ... głośno.
Moja opinia jest taka, że do słuchania muzyki się nie nadają co nie zmienia faktu, że mają wielu zwolenników. Najlepiej posłuchać samemu.
Co do amplitunerów to Twój wybór - 2313 jest bardzo trafiony. Fajne funkcje sieciowe jak np. spotify, obsługa 2 stref - bardzo dobry sprzęt.
Koniecznie posłuchaj innych kolumn
 
Do góry