Proszę pomóżcie rozwiać mętlik w głowie z wyborem LCD-ka 32":)

kraszak

New member
Witam:)

Mam dylemat z wybraniem tego odpowiedniego LCD-ka 32":hmm:
Mam kilka modeli na oku i proszę o komentarze do tych telewizorków, które ułatwią mi podjęcie właściwego wyboru, a może doradzenie czegoś lepszego:)
Skupiłem się na tych modelach:

Panasonic TX-32LX70P
Philips 32PFL7862D
Philips 32PFL7962D
Samsung LE32R82B
Samsung LE32M87BD

Z góry Dziękuje i pozdrawiam.
 

zebra

New member
dolaczam sie do pytania @kraszak
w moim przypadku chodzi o
Toshiba 32R3500
Sony KDL-32D3000
Panasonic TX-32LX700
Panasonic TX-32LX70P
SHARP 32X20
ogladane programy to glownie z tunera satelitarnego (dreambox) ,znikoma ilosc poprzez antene zbiorcza
jestem laikiem jezeli chodzi o tv (przegladam forum czytam i niestety dalej jestem w kropce...) ogladane z odleglosci ok.2.5 m
dziekuje za informacje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twojej oferty wybierałbym pomiędzy Panasonic LX 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15217

P1030561.jpg


P1030562.jpg


P1030566.jpg

Ten telewizor został stworzony do HD. Innego wniosku nie można wysnuć po obejrzeniu kilku scen z filmu Apocalypto. Po raz kolejny dała o sobie znać świetna głębia obrazu, wyraźnie ostre krawędzie, całkiem dobrze stonowane kolory jak na LCD. Jedyny problem technologii to świecenie całej matrycy, co przy całkowitej ciemności potrafi zmęczyć oczy. Jednak po przejściu na materiały HD, chcemy tylko więcej i więcej
smile.gif
.

Sony 32 D 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14458

JVC 32 P 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
 

kraszak

New member
kiki napisał:
nie podałeś warunków i potrzeb ja masz do telewizora?
Telewizor będzie wykorzystywany do oglądania kablówki i podłańczania do niego kompa z odległości około 2 m. Też myślałem nad tym Panasonic TX-32LX700, ale jak na moją kieszeń to za duży wydatek:/
 

jersey

New member
Toshiba C3500 - budżet 2,5K dla 32". Tosia posiada filtry odpowiednie do eliminacji zniekształceń obrazu i dźwięku przy słabej jakosci sygnału (jak to sie przewaznie ma w kablowych tv). In minus przecietne kąty boczne +30% i góra/dół tez tylko 15%. 32" jak najwłaściwsze dla odl 2m.
"Na dzis" C3500 to najlepszy wybor w stosunku jakoś/cena.
Jesli masz naprawde fatalny sygnał to pomysl o lcd 100Hz - model Toshiby R3500 powinien załatwi ów problem jednak za cenę pow. 3K a to i tak najtanszy 100Hz lcd.

Trafnego wyboru i udanej transakcji Ci życzę,
 

kraszak

New member
zebra napisał:
dolaczam sie do pytania @kraszak
w moim przypadku chodzi o
Toshiba 32R3500
Sony KDL-32D3000
Panasonic TX-32LX700
Panasonic TX-32LX70P
SHARP 32X20
ogladane programy to glownie z tunera satelitarnego (dreambox) ,znikoma ilosc poprzez antene zbiorcza
jestem laikiem jezeli chodzi o tv (przegladam forum czytam i niestety dalej jestem w kropce...) ogladane z odleglosci ok.2.5 m
dziekuje za informacje
Zebra, a Ty na co się zdecydowałeś:)??
 

KOJOT80

New member
Ja zastanawiam się na tym Panasem 32 LX700. (Ostre krawędzie, wyeliminowane smużenie, głębia, no podobno czarny nie jest w nim aż tak czarny ja u innym ale spoko ujdzie).
Mnie zastanawia czy nie będę miał problemów z podłączeniem go pod laptopa? I jak wygląda jakość obrazu np. w grach? Czy ktoś coś słyszał na ten temat???:confused:
 

kraszak

New member
Też bym się zdecydował na ten model, ale jednak TX-32LX70P jest o 1000 pln tańszy:/
Mnie interesuje jak to jest w przypadku TX-32LX70P z podłączeniem pod niego kompa bo wyczytałem na jednym z testów cytuje:

Wiele osób może się jednak zawieść na tym, że nie wykorzystamy pełnej rozdzielczości matrycy przy połączeniu PC. Maksymalna rozdzielczość jaką uda się puścić na wejście VGA to XGA (skompresowane SXGA), czyli nie więcej jak 1280x1024. Obraz można jednak rozciągnąć do proporcji 16:9, choć oczywiście spadek jakości będzie zauważalny. Jednak nie ma się czym przejmować. Gracze chcąc skorzystać z natywnej rozdzielczości matrycy będą musieli podłączyć np. konsolę do portu HDMI.

Czyli podkańczam komputer przez przewód hdmi i po kłopocie?
 

zebra

New member
@ kraszak
chyba zdecyduje sie na
Panasonic TX-32LX700
chociaz chodzi mi po glowie sharp (ale wedlug fachowcow,chyba nie jest wart uwagi)
 

kraszak

New member
zebra napisał:
@ kraszak
chyba zdecyduje sie na
Panasonic TX-32LX700
chociaz chodzi mi po glowie sharp (ale wedlug fachowcow,chyba nie jest wart uwagi)
Myślę, że dobry wybór... Też mam na niego chrapkę:) tylko ta cena mnie odstrasza i będe musiał zadowolić się TX-32LX70P. Daj znać co postanowiłeś i podziel się wrażeniami:)
Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LX 700 gra rewelacyjnie , należy do ścisłej czołówki światowej.
Opisy masz też w innych wątkach ze zdjęciami.
 
Do góry