Proszę o wsparcie

KoNsulton

New member
Witajcie.
Stoję przed wyborem kupna telewizora. Obecnie posiadam LCD 32" Samsung A451.
Odległość od TV to około 3m więc chciałbym 46-50".
Pokój o wymiarach 4,8 x 3,8 [m] od strony południowo-zachodniej.
Do telewizora będzie dostarczony sygnał telewizji n, xbox360, laptop, amplituner.
Chciałbym aby telewizor odtwarzał filmy z dysku twardego w formacie mkv. Technologia 3D jest fajna, ale materiał do oglądania tylko sporadycznie ze względu na "oczopląs" ;-). Internet w TV rzecz oczywista, żebyć musi. Urządzenie pracować będzie średnio 3h dziennie.
Dysponując kwotą 4000 PLN oraz przeglądając fora internetowe, testy kompletnie pogubiłem się.
Proszę znawców tematu o podpowiedź cóż tu wybrać.
Dotychczasowe moje typy to:
LCD LED:
1) Panasonic TX-L47TE5E,
2) Philips 46PFL5507K (z tego co wiem ma problemy z polskimi znakami w napisach)
3) Toshiba 46TL933

Plazma:
Panasonic TX-P50UT50 (tutaj minus za dwa gniazda hdmi)

Plazma trochę odstrasza apetytem na energię. Może to tylko mit, który straszy. Wydaje mi się, że ujemnym czynnikiem jest tutaj położenie pokoju od strony S/W (plazma ciemniejsza od LCD).Sam już nie wiem...

Przyznam również, że nie chce mi się łazić po sklepach i oglądać telewizory stojące na półkach (nie z lenistwa). Nie chce wysłuchiwać gimnastyki umysłowej sprzedającego, który namawia akurat do tv marki XY bo akurat ma smycz na szyi tejże marki, a tak naprawdę nie umie odpowiedzieć na proste pytania.
Zwracam się więc do Was z uprzejmą prośbą Pomóżcie mi.
Panie i Panowie proszę zatem o podpowiedzi cóż tu kupić... Może jakieś inne modele innych marek Podpowiecie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokój masz nasłoneczniony ?
Siedzisz na wprost telewizora?
Ile osób zasiada przed telewizorem ?
Ile % do Xboxa ?
 

KoNsulton

New member
Pokój południowy zachód nasłoneczniony,
Siedzę centralnie przed ekranem
Przed telewizorem narazie zasiądą 2 osoby a niedługo 3 :)
50/50% tv/xbox
 

KoNsulton

New member
Dziękuję za podpowiedź.
A może jakie LG np 47LM620S ?
Dodam również, że przy xbox360 siedzi jedna osoba przeważnie. Sporadycznie dwie.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Ja osobiście w tej cenie i do wspomnianych warunków brałbym:

nr.1 Samsung 46ES6100 obraz bardzo dobry minus (minus za mały clouding nie przeszkadzający w normalnym użytkowaniu). Wywołuje największy efekt wow, super multimedia i okulary w zestawie. Nie wiem tylko jak z lagiem w grach bo nie gram i mnie to nie interesuje.

nr.2 Philips 5507 Bardzo dobrze równomiernie oświetlona matryca o głębokim macie (zero refleksów). W samsungu jest taki półmat.

Z obu będziesz zadowolony, ale wolałbym Samsunga.
 
Do góry