Proszę o sugestie

WieslawL

New member
Dzień dobry wszystkim,
nadchodzi czas na zmiany. Chciałbym zmienić swój ulubiony telewizor Samsung UE55ES8000 na nowszej generacji OLED lub QLED. Wysłużony Samsung sprawował się bardzo dobrze, jednak od kilku miesięcy obraz potrafi się zamrażać, szatkować lub pokazują się dziwne pasy. Samoczynnie się wyłącza i powtarza się to samo kilkukrotnie. Czasami działa dobrze tydzień a potem ponownie rock`n`roll. Poza tym byłem zadowolony. Mam go od 2012 roku i czas pozbyć się tej sytuacji. Poproszę o propozycje na telewizor z możliwie najlepszym obrazem i dźwiękiem, gdzie głównie będę oglądał filmy na Netflix-ie i jakieś programy informacyjne i sport.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - są rolety, światło nie będzie przeszkadzać. Pokój od północy
7. Jaki masz obecnie telewizor? Śp. Samsung UE55ES8000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? – był z minimalną ramką, Netflix, HBO Go, Youtube, blutoot,h etc
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? – 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - dekoder Cyfra, AppleTV, DVD Sony
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? – 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? – bez róznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? – raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? – 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? – brak dobrego obrazu na kanałach SD i niektórych HD, dzwięk
19. Preferencje co do marki? – Philips, LG, może Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? – już nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – do 8500 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz świetne modele Oledów w specjalnych cenach dla niebieskich członków forum :
- Philips 65Oed854
- LG 65BX
- Philips 65Oled 805
- LG 65 CX
- Philips 65 Oled 855
- LG 65C1
 

WieslawL

New member
Dzieki!
W sumie to moje typy. Wszystko się potwierdza...
Sądzę że na koniec miesiąca kupię, chyba Philipsa bo żona lubi ambilight
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To świetny model i extra wybór.
Masz go w specjalnej ofercie bo jesteś niebieski i to z pakietem.
Napisz proszę tylko który model wybrany ?
 

WieslawL

New member
chyba się zdecyduję na Philips 65Oled 805 ale strasznie mnie "korci" aby poczekać na model z 2021 65 DLED9206 lub podobny tegoroczny...
W każdym razie to będzie na pewno Philips- już zdecydowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips w tej klasie będzie najlepszy obrazowo i możliwościami.
A ambilight podkreśla u uzupełnia całość.
Masz go w specjalnej ofercie dla niebieskich i to z pakietem dodatkowo.
 

jasssu

New member
@WieslawL - i jak, kupiłeś tego Philipsa? Daj znać jak się sprawuje. Ja sam się ciągle zastanawiam nad zakupem OLEDa i biorę Philipsa pod uwagę na pierwszym miejscu.
 

WieslawL

New member
Mój staruszek Samsung UE55ES8000 jakoś sie ustabilizował ale to jego ostatnie chwile... pomimo ze obraz i kolory sa OK.
Zdesperowany chciałem w marcu szybko coś kupić ale chyba się przestraszył. Decyzja zapadła- kupuję Philipsa z 2021 roku, w grę wchodzi 9636 lub 9506- czekam aż się pojawią w sprzedaży i opinie. Sądzę że się nie rozczaruję...
 

omnia

New member
Mój staruszek Samsung UE55ES8000 jakoś sie ustabilizował ale to jego ostatnie chwile... pomimo ze obraz i kolory sa OK.
Zdesperowany chciałem w marcu szybko coś kupić ale chyba się przestraszył. Decyzja zapadła- kupuję Philipsa z 2021 roku, w grę wchodzi 9636 lub 9506- czekam aż się pojawią w sprzedaży i opinie. Sądzę że się nie rozczaruję...

Według kikiego w detalu mają być za miesiąc lub dwa. Na papierze te TV zapowiadają się świetnie. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz poczekać właśnie przesunęli terminy na Mini Ledy i Oledy na sierpień .
 
Do góry