Proszę o rady odnośnie wyboru ampli i kolumn

Fantom847

New member
Witam Szanownych Forumowiczów,

Szukam zestawu ampli + kolumny. Głównie do filmów w mkv, n-ki i xboxa. Czasem do słuchania muzyki. Budżet to 2500 zł. Pokój ma około 27 m2. Odległość od TV to 4,5m. Ostatnio kupiłem Samsunga UE55ES6570S i na wbudowanych głośnikach blado to wszystko działa.

Oglądałem zestawy w MM i innych marketach ale niestety nie jestem w stanie na nic się zdecydować. Widziałem jakieś Yamahy i Pioneery ale szukając tutaj na forum są to "zestawy marketowe", więc chciałbym skonfrontować je z Waszymi opiniami. Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam.
 

Fantom847

New member
A co byście powiedzieli na droższy zestaw:

Onkyo TX-NR515 + Tannoy Mercury V4/VC/V1?

Mogę to mieć nowe za 4900. Dobra oferta?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jesteś w znacznie wyższej klasie cenowej :
Harman AVR 265 + Dali Concept
Onkyo 616 + Quadral q5000
Denon 1613 + Dali Zensor
 

Fantom847

New member
A możecie ocenić te zaproponowane w relacji do zestawu Onkyo i Tannoy'a? Ten set podoba mi się pod kątem klasycznego wyglądu kolumn. Odsłuchiwałem też Klipsche i brzmiały bardziej "imprezowo" a mi chodzi o bardziej ciepły dźwięk coś jak w microwieżach pianocraft.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem tak - oba amplitunery są 7 kanałowe więc podłączanie głośników w konfiguracji 5.1 trochę mija się z celem ......ale gdyby ktoś już uwziął się na ten system to amplituner 2284 zł ,kolumny 2185zł razem wychodzi 4469zł to i tak taniej ,w przypadku amplitunera istnieje możliwość korekty ceny o jakieś 5-7 % ,jeżeli ktoś nie wierzy mogę dać konkretne namiary
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Powiem tak - oba amplitunery są 7 kanałowe więc podłączanie głośników w konfiguracji 5.1 trochę mija się z celem

Przeciez nie ma to kompletnie zadnego znaczenia. Ile % osob majacych ampli 7.1 uzywa 7 kolumn? Wiele z tych 7mio kanalowych amplikow jest juz 7.2, co nie znaczy, ze musisz kupowac 2 suby. A jak chcesz uklad 3.1 to jaki ampli wybierzesz? Fakt, ze producenci by napedzac wlasna kieszen celowo produkuja kilka modeli i celowo ampli tylko 5.1 to najnizsze modele. Stety-niestety nieco wyzsze modele, juz 7.1, mają wieksza moc, lepsze podzespoly, wiecej funkcji, przec co brzmia lepiej, co jest oczywistym zabiegiem marketingowym. Idac dalej, jesli juz masz ampli 7 kanalowy, to daje ci to do myslenia, a moze jednak dokupic te dwie dodatkowe? Marketingowcy doskonale o tym wiedzą. Dodatkowym atutem moze byc wykorzystanie dodatkowych koncowek mocy do napedzenia frontow u ukladzie bi-amp.
 
Ostatnia edycja:

Fantom847

New member
Kupiłem Onkyo + Tannoy i jestem bardzo zadowolony. Amplituner ma mnóstwo funkcji sieciowych. Niestety podobnie jak Xbox, Onkyo nie przyjmuje stream'u materiału HD w .mkv. Na szczęście mam Smart TV i tam jest opcja ARC. Puszczam sobie stream na telewizor a kabel HDMI out z amplitunera dostaje zwrotnie dźwięk z telewizora.
 
Do góry