Prosze o rade! Pilne:) Jaki model 50 calowy!

Jaras73

New member
Patrze na ten Aletest i wydaje mi sie ze to sa opinie tylko i wylacznie uzytkownikow. A ten caly CHAD jest takze jakby nie patrzyc uzytkownikiem ale i kalibruje telewizory i testuje. Wedlug jego opini PK550 porownywany jest do Panasonica G25 a to naprawde wyzsza polka:) Zas PK750 troche gorzej.

Tak sobie przeglądam tą tabelkę wszerz, wzdłuż i w poprzek ;) i zgadzam się, że obraz na PK 550 może być lepszy, a wynika to z braku filtra. W ciemnych pomieszczeniach może być faktycznie wrażenie większej ostrości i soczystości kolorów. Ale w jaśniejszych może być odwrotnie.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No i widzicie,ogólnie ''testerzy'' widzą inaczej, użytkownicy inaczej.Dlaczego tak jest?Bo każdy z nas widzi inaczej i korzysta z innego zródła,dlatego były i będą zawsze zróżnicowane opinie bo jeden ogląda więcej tv,dvd,blu-ray a drugi katuje konsole.Wybór ma być wasz a opinie i rady mają tylko pomóc przed podjęciem pochopnej decyzji i wciskania kitu marketowych sprzedawców.Także ''młody'' bądz dzielny bo już nie mogę się doczekać twoich pierwszych wrażeń z zakupu.
 

mlody19881

New member
Wczoraj postanowilem odwiedzic Saturn jeszcze raz poniewaz,aby tam nie mialem przyjemnosci rozmawiac z ekspedientem. Zlapalem i poprosilem zeby pomogl mi wybrac plazme 50 cali do 5000 zl (strzelilem taka cene,bo wiecie dobrze ze w sklepach internetowych sa modele za taka cene od 1000 do 1500 zl taniej niz u nich) Pan oczywiscie polecial ze mna od razu na stanowisko z Panasonicami:) I tak tez mu powiedzialem,ze gdzie bym nie byl to takze Panasonica mi polecali:) Zapytalem o Samsunga. O dziwo Samsunga mi odradzil. Zapytalem o slynne buczenie i jako pierwszy przyznal ze to jest najwieksza wada Samsugow i powrzechnie to wystepuje i podkreslil ze jest to wina zasilacza wew telewizora. Wiec nastepnym moim pytaniem bylo: A co pan powie na temat LG. Oczywiscie przyznal ze tez telewizory sa godne polecenia,ale podkreslil ze w LG niestety wystepuje tzw. lustro,a do reszty nie ma sie do czego przyczepic:) Od razu gdy przeszlismy do stoiska z LG odradzil mi serie PJ:) Zas pochwalil serie PK i zaprezentowal mi na wystawie LG PK350 (3100 podajrze kosztowal) Spytalem czy maja na stanie LG ktory mnie najbardziej interesuje ( PK550) ale niestety ani na magazynie,ani nigdzie indziej go nie mieli. Konczac rozmowe polecil mi ostatecznie LG PK550,o ktorym duzo slyszal i jesli mial bym sie decydowac to wlasnie na ten model z tych 3 marek. Podsumowujac to byl jedyny sprzedawca ktory powiedzial mi szczera prawde o kazdej wadzie poszczegolnych marek i co najwazniejsze ostatecznie zgodzil sie ze mna ze LG PK550 bedzie najodpowiedzniejszym wyborem. Zadowolony z rozmowy poprostu odeszlem:) Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Aż chce się powiedzieć ''a nie mówiłem!''.Dlatego właśnie próbuję was przekonać do tych modeli bo jak już pisałem lg jako jedyna marka w tym roku zrobiła baaardzo duży krok do przodu i dlatego mój wybór pk950 nie był przypadkowy.Natomiast fakt napotkania uczciwego sprzedawcy to nie jest przypadek tylko kwestia znajomości jakości poszczególnych modeli.
 

mlody19881

New member
Wiem ze to bedzie nie na temat,ale chcialbym jeszcze o to was zapytac (mam nadzieje ze nie bedzie problemu wkoncu sam stworzylem ten post:) Posiadam Kino Domowe Samsunga HT-X30 i chcialbym zakupic oprocz telewizora odtwarzacz Bluray marki Samsunga model BD-P1580. Czy jest mozliwosc zeby dzwiek lecial z kina??
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie mozna pisac ogólnie że np LG pk550 to najlepsza plazma na rynku za 3tyś bo dla jednego bedzie ona lepsza a dla kogoś drugiego będzie nie do zaakceptowania (choćby ze względu na tragiczne odbicia).
Jeśli chodzi o sam obraz to jest dość fajny, telewizor bardzo trudny do kupienia w PL.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
I nikt tak nie twierdzi,przecież wiadomo o odbiciach i powidokach w plazmach lg, chodzi o jakość tegorocznych modeli biorąc pod uwagę bilans wad i zalet(w tym przypadku tylko te dwie) oraz opinie użytkowników.Wszystkie modele i marki mają swoje wady i zalety więc trzeba to jakoś wypośrodkować a lg w tym roku wypada najlepiej(PK550,PK760,PK950),więc na pewno warto im się dokładnie przyjrzeć patrząc na tegoroczne modele konkurencji.
 

Jaras73

New member
Wiem, że to pytanie już padło, ale brak jest konkretnych odpowiedzi - czym się różnią LG PK 760/PK950.
Poza kontrastem - to wiem, a czymś więcej ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Głównie filtrem,ale ogólnie w jednym i drugim efekt '' lustra'' jest ale spokojnie w dzień można oglądać, u mnie rano jest ''eco''średnie,wieczorem max,kontrast jest raczej porównywalny i różnice są na papierze,jedynie czym się mogą różnić to elektroniką lub softem bo przecież każda firma do swojego flagowego modelu stosuje inną i dlatego są ''problemy'' w tańszych wersjach.Sam widzisz niewielką różnicę w cenie i dlatego proponuję ci dopłacić.
 

Jaras73

New member
Głównie filtrem,ale ogólnie w jednym i drugim efekt '' lustra'' jest ale spokojnie w dzień można oglądać, u mnie rano jest ''eco''średnie,wieczorem max,kontrast jest raczej porównywalny i różnice są na papierze,jedynie czym się mogą różnić to elektroniką lub softem bo przecież każda firma do swojego flagowego modelu stosuje inną i dlatego są ''problemy'' w tańszych wersjach.Sam widzisz niewielką różnicę w cenie i dlatego proponuję ci dopłacić.
Tak ze 3-4 miechy temu dojrzałem do zakupu plazmy - pułap był wtedy max.2.500, po m-cu już 3.000. Tak od 1,5 miesiąca jestem przygotowany na max 3,800, no a teraz celuję w 4.300. Niezła progresja :fool::bober:
Rozważam zakup 50PK760 + dodatkowa gwarancja (5 lat świętego spokoju) - cena zestawu byłaby taka jak za 50PK950 ze standardową gwarancją.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Też bardzo dobre rozwiązanie,a wracając do tematu ''lustra'' to trzeba mieć na uwadze rolety-żaluzje,bo przecież w mniejszym lub większym stopniu odbicia widać na każdym(bez względu na markę), co jak wiadomo wszystko rekompensuje oglądanie wieczorem więc czym się przejmować?925godz. na liczniku-zero problemów!
 

Jaras73

New member
Też bardzo dobre rozwiązanie,a wracając do tematu ''lustra'' to trzeba mieć na uwadze rolety-żaluzje,bo przecież w mniejszym lub większym stopniu odbicia widać na każdym(bez względu na markę), co jak wiadomo wszystko rekompensuje oglądanie wieczorem więc czym się przejmować?925godz. na liczniku-zero problemów!
I tutaj się zgadzam. Wałkując temat "lustra" - tak mi to utkwiło w głowie, że oglądając na moim 32' CRT Samie, skupiam się na odbiciach (a są), a nie na oglądaniu.:bober:
 
Ostatnia edycja:

mlody19881

New member
Wczoraj zakupilem pierwsze urzadzenia zmierzajace do wkroczenie przezemnie w nowa ere technologi:) Odtwarzac Bluray Samsung BD-P1600 (za 250 w saturnie) Teraz zostal mi aby telewizor (obiecalem sobie ze pierwsze pozbede sie starego) i bedzie juz full wypas:)
 

mlody19881

New member
No i po wszystkim:) Telewizor zamowiony:) Niestety nie byl to LG PK550,a szkoda:( niestety cena mnie przerosla:/ ale mam nadzieje ze dokonalem trafnego wyboru:) Pochwale sie jak przyjdzie i jaki model dokladnie zakupilem:) Pozdrawiam:)
 

jaguar81

Member
Po kilkunastu godzinkach grania.pierwsze wrażenia.50x10y
Zdecydowanie nie żałuje zakupu.plazma stoi w salonie.odległość 4-6metry.
pokój raczej mało nasłoneczniony.

Zwykła antena - przyzwoicie bez szału

Dekoder cyfra pioneer1530(9 lat)podłączony przez euro - dobry obraz choć to już starocie i czasami przy ciemnych scenach i w zależności od kanału zdarzają się problemy z obrazem, ale to samo miałem na starszej plaźmie.(wina dekodera).

Dekoder pvr pace.rewelacja a hd to już nie do opisania.coś przepięknego choć kanał kanałowi nie równy.wczoraj oglądałem mecz ligi angielskiej.co tu dużo mówić....szczena opada.
oglądam w tej chwili kiedy słoneczko świeci pięknie i żadnych odbić.nie mam porównania do x20e.

wczoraj miałem problem z czytaniem karty sd ale udało się choć w panasie 42pv80 lepiej to działa.jeszcze nawet nie ruszyłem instrukcji plus zamierzam przeczytać jeszcze raz od dechy do dechy temat o serii x10 i dopiero wtedy będę mądrzejszy.

co do docierania, nie przywiązuję do tego wielkiej wagi.po prostu bez podkręcania kontrastu i innych ustawień.

bałem się, że tv mógł być z wystawy bo przecież to seria z 2009roku i za dużo tego nie ma w sprzedaży ale zerknąłem w menu serwisowe i jest to nówka.

serdecznie dzięki wszystkim za pomoc.
 

mlody19881

New member
No to w takim razie gratuluje zakupu Jaras:) mi prawdopodobnie przyjdzie jutro lub w srode:) Pierwsze co zrobie to przetestuje film bluray:) Dzisiaj tak wogole ogladalem jeszcze na starym telewizorze HDR FILM BLURAY i tez nie bylo zle:) Pozdrawiam
 

mlody19881

New member
No wiec tak jak obiecalem. Telewizor stoi juz w domu:) moj wybor padl na lg (ale nie 50pk550 tak jak wczesniej pisalem) tylko na 50pk350 (cena--->2950,parametry prawie ze indentyczne) moje pierwsze wrazenia:)
1.wooow ale gigant:)
2.film bluray masakra,poprostu wymiata!!!
3.telewizji niestety jeszcze nie mam podlaczonej,ale w swoim czasie
4.jesli chodzi o lustro:) telewizor stoi dokladnie na przeciwko okna i nad zyrandolem! Powiem krotko nie widzialem rzadnego odbicia mnie ,czy jakies innej rzeczy.naprawde czytajac forum ludzie mowia ze tragedia widza samego siebie. Naprawde szczerze mowie wam ze ja przynajmniej nie zauwazam takiego czegos.
5.powidoki. Wlaczylem film bluray i przez jakies 15 min bylo caly czas na intro i tak wkolko lecialo. Po wlaczeniu filmu zauwazylem lekki powidok,ktory po chwili zniknol.a pozatym jak sie wszystko dotrze nie powinno nic byc,ale naprawde jest to ciezko zauwazalne i nie przeszkadza w rzadnym wypadku.
6.czern------>plazma i wszystko jasne (dla nie wtajemniczonych czarny jak cholera)
7.pierwsze wlaczenie,obsluga pilota-wszystko jak najlepszym porzadku,pilot czytelny,przejrzyste menu,latwe i intuicyjnje.
8.buuuczenie- lg==brak buczenia
9.design-idealny piekny:)
10.dzwiek-mam kino wiec nie bede sie wypowiadal:)

reasumujac bardzo polecam ten tv wszsytkim ktorzy sie wahaja:)


jak narazie chyba tyle:) w razie jakis pytan piszcie i jak cos sobie przypomne jeszcze do dopisze.pozdrawiam
 
Do góry