Prosze o rade!Duza plazma do 12tys zl!

slaw79

New member
Witam.Od pewnego czasu przymierzam sie do zakupy duzej plazmy pomiedzy 58 a 60 cali!I po prostu nie mam zielonego pojecia na co mam sie zdecydowac!Wchodza w gre trzy marki Samsung ,LG, Panasonic.Budzet mam 12 tys zl i nie chcialbym sie zawiesc za taka cene!Nigdzie nie moglem zobaczyc tych telewizorow na zywo pozniewaz nikt nie posiada ich na sklepie a tylko sa sprowadzane pod konkretne zamowienie.To utrudnia wybor telewizora na maksa!
Modele tych marek to Samsung PS58P96FD, PS58B680,PS58P96PD
LG 60PG7000 , Panasonic 58PY700P, 58PZ700
Prosze raz jeszce o pomoc w wyborze.Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
panasonica to bardzo stare modele sprzed kilku lat - możesz odpuścić.
Samsunga w tej klasie polecam albo 59 a 956 albo 63 a 956.
I spokojnie zmieścisz się w klasie cenowej.
Oczywiście możesz poprosić o prezentację w domu.
Modele są dostępne od ręki.
 

slaw79

New member
kiki napisał:
panasonica to bardzo stare modele sprzed kilku lat - możesz odpuścić.
Samsunga w tej klasie polecam albo 59 a 956 albo 63 a 956.
I spokojnie zmieścisz się w klasie cenowej.
Oczywiście możesz poprosić o prezentację w domu.
Modele są dostępne od ręki.

Witam
Dzieki za odpowiedz:)Wszedlem na Panska strone i bylbym bardzo zainteresowany prezentacja w domu dwoch modeli czyli tego co pan wymienil Samsunga 58cali no i Lg 60pg7000 dla porownania jesli jest taka mozliwosc.Mieszkam w Grudziadzu wiec nie tak daleko od Olsztyna.Na razie przebywam poza granicami kraju ale przyjezdzam do Polski 11 maja.Mysle ze bedziemy w kontakcie poniewaz bardzo zalezy mi na dobrym wyborze.Rowniez bede zainteresowany nowym zestawem kina domowego z bluray ale to przy pozniejszych ustaleniach.
W tej chwili posiadam plazme Samsunga 42 cale z przed 3lat i bardzo jestem zadowolony wiec nei widze przeszkod zeby kontynuowac zakupy tej marki.Raz jeszce dzieki za linka:)
 

fiasco

New member
Witam,
też jestem na etapie zakupu dużej plazmy, ale bardzo mało mogę znaleźć informacji i porównań.
Zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie z Cyfry+ (SD i HD), rzadziej z xboxa (i tak pewnie w HD na każdym lepszym TV dobrze wygląda) oraz może w przyszłości Blu-Ray.
Na razie mam 5 letnią plazmę SD 42", ale jest ona zdecydowanie za mała.
TV oglądamy z odległości 4-7m (średnio pewnie wyjdzie to 5,5) i myślę, że dobrym rozmiarem było by coś ok 58".
Teraz mam tylko dylemat między jakością a wielkością - zdaje się na Wasze porady. Co byście wybrali na moim miejscu? Tutaj kilka propozycji co wyszukałem:

- PANASONIC 58PY800P
- Pioneer Lx5090H
- Samsung PS63A756

A może jednak jakiś LCD?


Dziękuję za odpowiedzi


 

motobartcompany

New member
Na znanym serwisie aukcyjnym jest TH-58PY800P w kwocie 13 tys zł. sklep sprawdzony.

Pioneera 9G dostaniesz już od 9000 zł. Z tym że jest 8 cali mniejszy od panasa.

Gdybym miał tyle kasy wybierał bym pomiędzy tymi dwoma TV.

Panasonic to kolos i taka wielkość robi wrażenie, do tego jest bardzo dobrze wyposażony. Jego wadą są zielone krawędzie w ruchu, mniej ustawień, gorsza czerń i kolory.

Pionek jest mniejszy- z tym, że jest ładniejszy. Posiada też czerń nie dostępną na innych telewizorach.

sam mam 5080 xd ( starszy model) i wiem, że 50 cali to troche mało.

Ja chyba wybrał bym panasa - o wiele większy i lepiej wyposażony. Czerń kolory i design może bym przebolał:)
 

jaroslawp

New member
Myślałem jeszcze nad odległością do ekranu cyt:"4-7m".
A może zostaw swój 42" do oglądania tv, a do filmów kup porządny rzutnik?
Do tego odtwarzacz BR i jazda...
 

fiasco

New member
Dziękuję za odpowiedzi,
mam jednak jeszcze jedno kryterium - niestety nie posiadam xboxa z hdmi i bardzo by mi zależało na przyjmowaniu przez komponent 1080p (ew VGA). Czy wymienione TV to potrafią?
O, jeszcze ważny jest tuner DVB-T z mpeg4, bo TVP HD jest dość istotne.

Wydaje mi się, że jednak najlepiej szarpnąć się na Lx6090, bo chyba ma wszystko co chcę ale czy może te tańsze też to oferują?
 

slaw79

New member
A moze sie lepiej wstrzymac z tym wyborem bo juz nie dlugo wejda do sprzedazy nowe plazmy Samsunga i Lg!!Ladnie sie prezentuja szczegolnie Samsung!!Ciekawe tylko jaka cene wypala?;)Czy moze ktos juz slyszal co na ten temat?
 

fiasco

New member
Rzeczywiście nowe Samsungi wyglądają na dobre TV, bardzo dobrze wyposażone i obsługa mkv też niczego sobie. Chyba się trochę wstrzymam, bo Pioneera model już ma prawie rok, a wolałbym coś nowego
 
Do góry