Proszę o radę, bo się pogubiłem.

Silver

New member
Proszę bardzo o udzielenie mi porady dotyczącej zakupu zestawu kina domowego. Ostatnio nie mam na tyle czasu żeby zagłębić się w niuanse tych urządzeń i prawde powiedziawszy przyznaję się, że się pogubiłem w tym wszystkim.

Zestaw z kolumnami do ok.2000PLN chcę dokupić do Amoi 37" (FullHD). Nie łudzę się, że kupię za takie pieniądze coś co pociągnie płytę HDDVD, ale przynajmniej chciałbym mieć radochę z dobrej jakości obrazu niższej rozdzielczości...

I tu kilka pytań:
- Co byście polecili za te pieniądze?
- Nie jestem audiofilem, chodź lubię basy :] Czy potrzebny mi jest amplituner?
- Czy muszę podłączać zestaw do TV poprzez HDMI? Czy komponent daje słabszy efekt?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Silver
 

Kemp

New member
Ostatnia edycja:

Silver

New member
Ok.

Czyli już na pewno wiem, aby szkuać zestawu z HDMI.

- Czy skaler ma w tym przypadku jakieś znaczenie? Tańsze odtwarzacze mają do 1080i (np. Denon 1730), dopłacając kilkaset złotych dostanę 1080p, np. Denon 1930... Warto?

Co do budżetu, to jeżeli odpowiednio sobie uzasadnię - 2500 może wchdzić w grę. Patrzyłem na przykładowe zestawy jakie próbowałem sklecić i faktycznie widzę że poniżej tej sumy na pewno nie da się zejść. Wykombinowałem narazie dwa, co u nich myślisz?
1) ONKYO DV-SP404E + ONKYO TX-SR304E
2) DENON DVD-1730 + DENON AVR 1306

- Wciąż nie łapię, do czego tak na prawdę potrzebny jest amplituner? Na chłopski rozum odtwarzacz powinien dać się podłączyć z kolumnami...:?:

Dzięki za pierwsze propozycje. Nie mam pojęcia czym się wyróżnia ten Panasonic, ale jest tani, all-in-one w całkiem zgrabnym pudełku :] Za jakiś czas trzeba będzie zainwestować w HDDVD/Blu-ray kiedy już stanieją, więc kupienie czegoś taniego na przeczekanie nie jest złym pomysłem. Z drugiej strony, rozumiem że w zestawie z klocków wymienię odtwarzacz i też wyjdzie na to samo? :)
Kolumny w tym Onkyo zdecydowanie odpadają, gdyż potrzebuję czegoś mniejszego. Nie wcisnę juz w mój pokój (3,15 x 5,75) takich stojących kolosów.

- Czy do tych zestawów Denona lub Onkyo wystarczyło by coś takiego:
JAMO E 310 PDD

Dzięki.

Pozdrawiam,
Silver
 

Kemp

New member
Witam,
HDMI mamy już za sobą czyli pierwszy krok do przodu.
Zawsze ale to zawsze zestaw z klocków będzie lepszy od combo. Niezależnie od parametrów technicznych dotknąłeś najważniejszej kwestii - zestaw może ewoluować a z combo nic nie zrobisz.
Posłużę się własnym przykładem. Dokładnie 6 lat temu kupiłem AV Onkyo 575, DVD Pioneer 525 oraz zestaw "Syriusz" JAMO.
Zestaw, który pokazujesz na linku to dokładnie nowsza wersja Syriusza.
Jesienią zmieniłem DVD na nagrywarkę Panasonica DMR-EH65 (CRT Loewe na plazmę 42PV60).
Następnie kupiłem B&W 602 S3 na fronty a resztę zestawu Jamo zostawiam na następne lata. Być może przy przypływie gotówki zmienię center na B&W z tej samej serii.
Ewolucja zestawu powoduje, że będzie mi dobrze służył przez następne lata.
Generalnie gorąco polecam Ci zestaw Onkyo z Jamo.
Aha, skaler 1080p jest Ci nie potrzebny. Wcześniej wejdzie HDDVD/Blu-ray i zmienisz na taki właśnie odtwarzacz.
Pozdrawiam,
 
Do góry