Proszę o poradę kino domowe

Czarny Orzeł

New member
Witam wszystkich forumowiczów , mam mały problem otóż niebawem mam zamiar zakupić zestaw kina domowego pokój w jakim to będzie hulało ma ok. 16 mkw. Na pewno jestem zdecydowany na amplituner Onkyo 616 wg mnie po przeczytaniu wielu opinii w zupełności wystarczy. Teraz zestaw kolumn 5.0 i tutaj problem bo mam w sumie trzy typy
1-Dali lektor 6-1-LCR
2-Klipsz Synergy F20-C20-B20
3-Indiana Line Tesi 560-240-740
oraz sub najprawdopodobniej Velodyne impact 10 lub klipsz synergy sub 10
Nie ukrywam, że najbardziej odpowiadają mi kolumny Dali z uwagi na wygląd oraz we wszystkich bas reflex z przodu co w moim przypadku jest bardzo ważne nie słuchałem żadnych z tych kolumn
Kino ma służyć 60% film 40 % muzyka klubowa,dance i pop lubię bas i czystość tonów wysokich maksymalna kwota jaką mam zamiar wydać na cały zestaw to 6000 zł
Bardzo proszę o poradę
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Indiana Line i Dali to takie bardziej ułozone i spokojniejsze kolumny od Klipsch. Bardziej do słuchania dojrzalszej muzyki. Klipsch to trochę taki wariat, który gra mocnym basem i podkreśla górę pasma. Są to kolumny o dużej dynamice i wykopie. Bardziej muzykalne, do delektowania się dźwiękami czy niuansami są Dali lub Indiana, ale do słychania szybkiej muzyki i uderzenia w kinie lepsze są Klipsch. W Klipsch Synergy brak może wyrafinowania, ale jest szybko i mocno. Zależy czego oczekujemy po brzmieniu? Lepsze brzmienie by było w Klipsch RF niż serii F. Jeżeli masz kasę to posłuchaj sobie Paradigm Monitor 7 v.7, mają również dobrą dynamikę i wdł. mnie lepszy bas od Klipsch.
 

Czarny Orzeł

New member
Dziękuje za informacje a odnośnie suba to, który bedzie lepszy do kolumn klipsz F20 żeby było większe uderzenie w kinie klipsz sub 10 czy velodyne impact 10 bo z tego co wiem to do muzyki velodyne czy w kinie również lepiej się sprawdzi
 
Do góry