Prosze o porade jaki LCD/LED 40"-42" do 2,5K

beavisek

New member
Ktory z tych model LCD/LED 40"-42" do 2,5K ? help

Prosilbym was o porade co wybrac z LCD/LED 40"-42" do ok.2,5. Z plazm juz mam 2 namiary panasonici 42u30 i 42s30 ale zastanawiam sie jeszcze nad LCD zwlaszcza LED...
Mysle np o samsungu UE40D5000 ? POdobno UE40D5000 ma tak naprawde 50Hz czy w takim razie D5500 ma 100Hz?
A moze Toshiba 40RL838? Ma prawdziwe 100Hz ?Ma ktos porownanie z samsungami?

A moez znajdziecie cos lepszego w tej klasie? :) dzieki z gory

odległość od ekranu do 4m (wiem powinieniem miec wiekszy ale wole lepszy 42" niz gorszy 46")
jak słońce świeci w pokoju okno po lewej stronie
Jak duży jest pokój ? 25m2 5mx5m
jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy sony 32fx65
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, tvn24 :)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? bez
wolisz obraz ostry czy łagodny ? obojetne
matryca błyszcząca czy matowa? wole matowa
preferowana wielkość telewizora? 40-42
preferowana marka ? nie mam
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ? dvd,ps3 , upc dekoder
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60tv/20dvd/20ps3
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
ma mieć 3D ? niekoniecznie
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? niekoniecznie
jakimi złączami ? euro,optyczne najlepiej hdmi 1.4
jaki masz sygnał ? bedzie upc max hd
ile programów HD ? bedize 14
ma stać czy wisieć ? wisiec
jaka klasa cenowa ? ok.2000 max 2500
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
skoro oglądasz głównie filmy oraz ogólnie w zaciemnieniu to zostań przy plaźmie i nie kombinuj
żaden LED w podobnej cenie nie jest dobry do tych warunków, problemy z nierównością podświetlenia, kiepską czernią, do wyboru sztuczność ruchu na filmach (systemy ruchu typu 100hz włączone) lub rozmycie w ruchu (wyłączone albo tv 50hz)... to norma w takich tanich modelach
jeśli upierasz się przy 42' to Panasonic 42S30, choć ta wielkość przy 4m do ekranu, nawet do sygnału SD jest za mała
na Twoim miejscu zamieniłbym zdecydowanie na LG 50PV350, to chyba telewizor z najlepszym stosunkiem jakości do ceny na rynku
 

beavisek

New member
skoro oglądasz głównie filmy oraz ogólnie w zaciemnieniu to zostań przy plaźmie i nie kombinuj
żaden LED w podobnej cenie nie jest dobry do tych warunków, problemy z nierównością podświetlenia, kiepską czernią, do wyboru sztuczność ruchu na filmach (systemy ruchu typu 100hz włączone) lub rozmycie w ruchu (wyłączone albo tv 50hz)... to norma w takich tanich modelach
jeśli upierasz się przy 42' to Panasonic 42S30, choć ta wielkość przy 4m do ekranu, nawet do sygnału SD jest za mała
na Twoim miejscu zamieniłbym zdecydowanie na LG 50PV350, to chyba telewizor z najlepszym stosunkiem jakości do ceny na rynku

dzieki .. powoli sie przekonuje do czego wiekszego tylko zauwazylem ze w podobnej cenie juz jest LG 50PW450 /451 ? Ma co prawda HD Ready ale ma juz 3D i jest duzo nowszym telewizorem i ladniejszy ale do wygladu akurat nie przywiazuje wagi :) Ale moze lepsza matryce ktora mniej odbija swiatlo w ciagu dnia..Tylko nie wiem czy zauwaze w ogole z 3 czy 4 metrow czy to jest HD Ready czy Full HD? Co bys wybral z tych 2 do 2200zl?
 

beavisek

New member
Do tych potrzeb - Samsung 51 D490 to dobry pomysł .

a w czym jest lepszy od LGPV350? TO jest najlepszy samsung w tej cenie z 50"calowych? Moze matryca ma jakies mniejsze odblaski itp? Ma cos ciekawego?
bo patrzac na dane to ma tylko HD ready ale pewnie i tak nie zauwaze roznicy ..Natomiast na plus widze ze ma 3D na ktorym mi w sumie nie zalezy... I bierze tez pradu 280W :) ale to chyba jakas max nieosiagana wartosc...mam nadzieje..
 
Do góry