Proszę o pomoc!

aneczkers270

New member
Witam, od jakiegoś czasu planuję zakup projektora, starałam się zagłębić wiedzę przeglądając forum, jednak wolałabym prosić o fachową pomoc. W salonie mogę przeznaczyć ścianę na ekran o szerokości 3.25 na 2.70, projektor chciałabym umieścić na suficie na wysokości ok 2.50 (przymocować do belki, która przecina salon) na odległość 4m od ściany. Z przyciemnieniem pokoju myślę, że sobie poradzę. Moje pytania brzmią następująco:
1. Ściana jest pomalowana na biało, czy da się na oglądać na niej obraz czy pomalować na szaro,bo doczytałam się czegoś takiego na forum, czy lepiej jednak zakupić ekran (jeśli tak to wydaje mi się,że najlepiej podwieszany do sufitu, rozwijany).
2. Jaką wielkość przekątną ekranu zastosować
3. Chciałabym przeznaczyć na projektor najlepiej do 2 000zł czy mogłabym prosić o jakieś propozycje?

Bardzo dziękuję za doradzenie, ponieważ naprawdę jestem zielona w tych sprawach
Podrawiam!
 

hydromeduza

New member
1. nie kupuj ekranu, pomaluj sobie ekran specjalną szarą farbą do ekranów Tikurilla H499 (kosztuje 56 zł puszka litrowa), malujesz wałeczkiem, warto pomalować ramkę wokół ekranu lub ścianę całą dać ciemną (kolor jaki pasuje) z jasno szarym ekranem...
2. wielkość... nie słuchaj rad tylko sama zdecyduj po kupnie projektora i kilku dniach wyświetlania, jaka wielkość Ci odpowiada. Jak już zdecydujesz to dopiero "odrysowujesz" kształt ekranu na ścianie i malujesz jak w pkt. 1
3. projektor w tej cenie to może Benq MW516 (ale sprawdź przed kupnem czy nie męczy się wzrok i czy nie widzisz tęcz)
 

pa3

New member
Bez reklam
1. nie kupuj ekranu, pomaluj sobie ekran specjalną szarą farbą do ekranów Tikurilla H499 (kosztuje 56 zł puszka litrowa), malujesz wałeczkiem, warto pomalować ramkę wokół ekranu lub ścianę całą dać ciemną (kolor jaki pasuje) z jasno szarym ekranem...
2. wielkość... nie słuchaj rad tylko sama zdecyduj po kupnie projektora i kilku dniach wyświetlania, jaka wielkość Ci odpowiada. Jak już zdecydujesz to dopiero "odrysowujesz" kształt ekranu na ścianie i malujesz jak w pkt. 1
3. projektor w tej cenie to może Benq MW516 (ale sprawdź przed kupnem czy nie męczy się wzrok i czy nie widzisz tęcz)

Czemu polecasz jakiś rzutnik prezentacyjny? - w tej cenie spokojnie można sprawić sobie dedykowany projektor pod kino domowe, a dokładnie Optoma HD600x. Co do ekranu to na pewno szara powierzchnia się lepiej sprawdzi.
 

hydromeduza

New member
może być optoma, nie pisałem że koniecznie benq. Dlaczego uważasz go za "prezentacyjny", bo co, za dużą ma maksymalną jasność? Głośny nie jest, kontrast 10.000:1, matryca WXGA. Być może ma wolne kółko, ale tego nie wiem dlatego też zalecałem sprawdzenie (ja podejrzewam kółko 3x a dla wielu jest to ok.).
 

Monkin

New member
Bez reklam
Jeśli uczyłabyś w klasie dzieci, to by się nadawał jako całkiem fajny rzutnik, do twoich potrzeb kina domowego jest zły, gdyż ma bardzo niską rozdzielczość. Szukaj czegoś w rozdzielczości 1280x720(HDready). Jak dobrze trafisz to się zmieścisz w swoim budżecie. Doskładaj te 200 złotych i kup Optomę600x , koledzy dobrze ci radzą. Na necie jak poszukasz jest w okolicach 1900-2200.
 

aneczkers270

New member
Jeśli uczyłabyś w klasie dzieci, to by się nadawał jako całkiem fajny rzutnik, do twoich potrzeb kina domowego jest zły, gdyż ma bardzo niską rozdzielczość. Szukaj czegoś w rozdzielczości 1280x720(HDready). Jak dobrze trafisz to się zmieścisz w swoim budżecie. Doskładaj te 200 złotych i kup Optomę600x , koledzy dobrze ci radzą. Na necie jak poszukasz jest w okolicach 1900-2200.

dziękuję za radę, załóżmy jeśli się zdecyduję na projektor, który doradziłeś, bez problemu może on być na suficie zamontowany tak?
 

Monkin

New member
Bez reklam
Tak, bezproblemowo. Na 3 stronie w tym dziale w temacie "optoma hd600x problem" masz nawet zdjęcia umieszczone przez kolegę z mocowaniem na suficie i przy okazji zobaczysz jak ładnie ten projektor świeci na jego ekranie.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Nie ma za co, mam w tym perfidny plan, gdyż jak moja żonka przeczyta, że istnieją jednak kobiety, które pozwalają swoim facetom wiercić dziury w suficie i wieszać projektory w pokoju, to skończą się moje dylematy jaki projektor kupić.:wink:
 
Do góry