Prosze o pomoc!

kolos82

New member
co lepsze

witam. mam pytanko. pomocy.

co lepsze do ps3:
100 hz sharp rd2e czy full hd x20e. chodzi mi tylko o 32 cale.
czy będzie duża róznica w obrazie bo raczej "fachowcy" w sklepach twierdza że na 32 calach nie będzie widac roznicy.
 

Yoszek

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie Sharpa lc46x20e.Można go nabyć juz za niewiele ponad 6000zl ale moją uwage przykół nowiutki Sharp lc46xl2e ze technologia 100hz.Za te 100hz trzeba zapłacić niemal 2000zl wiecej na ta chwile i moje pytanie brzmi-czy warto?ktoś ma taki tv?i miał okazję porównać?Czy zauważyłbym widoczna rożnice porównujac te 2 tv?z góry dzieki z info

 

krecha2

New member
w Sharpie xl2e 100hz dzial bardzo slabo i twaierdza to fachowcy:) dopiero po pokazaniu palcem widac ktore to 100 hz .. jak dla mnie nie bylo warto dlatego do ps3 kupile x20e , najlepsze 100 hz ma toshiba Z3030 i jezeli chcesz 100 hz to kupuj toske.. ale boisz sie tego smuzenia pamietam ze i ja sie tak balem:):) tutaj masz cytat pana ktory byl na pokazie sharpa ze 100hz i bez...''' po wyraźnym zmęczeniu oglądania fascynującego obrazu testowego (
laugh.gif
) przeszliśmy do weryfikacji drugiego .... obrazu testowego : czyli czy 100Hz działa czy też nie? Przesuwające się obrazy kasztanów w skórkach były fascynujące
tongue.gif
. Na początku tylko niektórzy widzieli efekt działania tego polepszacza - po wskazaniu paluchem - już wszyscy. Czy jest to gadżet czy realna potrzeba ...? ''' ......tutaj odpowiedz sobie sam! :)
 

Yoszek

New member
Gadżet za 2 koła to już jest całe ps3 i do tego gry:pAle widze krecha ze zapewniasz o braku smużenia w x20e no to to mnie bardzo pociesza.A jeśli nie widać różnicy to nie bede dawał 2000zl wiecej za nic...btw słyszałem że od przyszłego roku ceny telewizorów full hd mają spaść mocno na dół:hmm:...słyszał ktoś takie wieści?
 

-AS-

New member
Yoszek napisał:
Gadżet za 2 koła to już jest całe ps3 i do tego gry:pAle widze krecha ze zapewniasz o braku smużenia w x20e no to to mnie bardzo pociesza.A jeśli nie widać różnicy to nie bede dawał 2000zl wiecej za nic...btw słyszałem że od przyszłego roku ceny telewizorów full hd mają spaść mocno na dół:hmm:...słyszał ktoś takie wieści?

Drobna rada - nie kupuj TV dlatego, że ktoś Ci powiedział, że: "nie ma smużenia...", "nie widać różnicy...", itd. itp. Odczucia i oczekiwania każdego człowieka są subiektywne (o czym zapewne wiesz), to co dla kogoś nie ma znaczenia, dla Ciebie może mieć ogromne. Powiem więcej, spostrzeganie takich rzeczy jak smużenie również jest subiektywne - to co dla kogoś nie istnieje na ekranie, dla Ciebie może być niedozniesienia. Rady i opinie ludzi, którzy już posiadają dany TV są bardzo ważne, ale czytaj je z przymrużeniem oka, jako że większość ludzi zachwala to, co kupiło (ja też). Nie decyduj się na wydanie paru tysięcy złotych dlatego, że ktoś Ci poradził. I na koniec najważniejsze - zamów prezentację w domu wybranych przez siebie paru TV - będziesz mógł je podłączyć do PS3, zobaczyć na własne oczy, czy jest smużenie, jak TV się prezentuje itd.

Dobra, dość przynudzania - znikam i pozdrawiam
 

agrippaOne

New member
a co powiecie o samsungu le40f86bd? osobiscie bardzo sie nad nim zastanawiam, jak wypada do sharpa 46 x20e?
 
Ostatnia edycja:

lysy333

New member
Witam!
Od niedawna zaczalem czytac forum hdtv. Zastanawiam sie nad kupnem LCD. Interesuja mnie szczegolnie modele Panasonic 32lxd700, Sony 32d3000, a teraz po przeczytaniu paru postow doszedl Sony 40d3000 :).
Telewizor w 85% bedzie wykorzystywany do grania Xbox360/PS3. Dalej filmy DVD + komp oraz sygnal SD. Odleglosc od TV 2,0 - 2,5 m. Budzet w granicach 5000 - 5500 pln.
Bede wdzieczny za wszystkie opinie uzytkownikow tych TV, szczegolnie graczy :wink:
 

punk

New member
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :]

Mam pytanie posiadam telewizor Thomson 32WM402 i mam pytanie, czy będzie do niego pasował ten kabel HDMI ?

Jeżeli nie, to jest coś innego zeby go zastąpic?
A czy wogóle bez tego kabla będzie chociaz troche widac dobra grafike?

Pozdrawiam, i proszę o jak najszybsze odpowiedzi :)
 

grg666

New member
Wszechobecny na rynku bardzo silny marketing na LCD robi potworną wode z mozgow, powodujac ze nagle wszyscy chca kupowac LCD.
Kolega -AS- jak zwykle ma racje, kazdy odczuwa inaczej. Jako ze to forum ma glownie za zadanie sluzyc pomocą i wymianą informacji w formie tekstowej a nie stricte praktycznej, uwazam ze trzeba o tym rozmawiac bo kazdy przeciez chce uniknac rozczarowania a niektorzy po prostu nie maja mozliwosci sprawdzenia(porownania) bezposrednio kilku modeli.
Dla mnie po prostu nie ma tematu. Kupic LCD to jak wyrzucic pieniadze do smietnika. Jestem zwyklym zjadaczem chleba ktory interesuje sie tym tematem od dluzszego czasu, nie mam zadnego najmniejszego interesu w tym zeby promowac plazmy, sam poszukuje telewizora do ps3 i pisze w tym temacie tylko dlatego, ze nie moge sie nadziwic co ludzie za bzdury potrafia wypisywac!
Jesli chcecie dobry tv do ps3 - kupujcie w ciemno ktoregos z nowych Panasonicow bo naprawde nie ma na co czekac.

Do forumowicza "anwi28" ktory jako jeden z nielicznych mysli rozsadnie : poczytaj forum Panasonica, w zaleznosci o rozmiaru portfela wybierz model z dobrą czernią i pożądaną rozdzielczoscia a ja ręczę głową ze bedziesz zadowolony :)

Zadnych samsungow czy lg !!!!

Pozdrawiam wszystkich i naprawde zycze pomyslnych zakupow, bo tv to nie jest tania sprawa a stan kieszeni polakow zwykle odczuwa taki wydatek dosc bolesnie.:roll:
 

grg666

New member
rozne opinie panuja na temat tego samsunga ale jedno jest pewne - grafika bedzie tylko W MIARE dobra bo to ciagle lcd i marketing na czasy reakcji podawane przez producenta ktore sa czasami minimalnymi przy okreslonych ustawieniach i tak naprawde to mozna miec np lcd z 2ms a w 90% czasu uzytkowania bedzie pracowal powiedzmy w 16ms czy wiecej.Pomijam juz kwestie podawania czasow gtg a nie btb..

lepiej kupic 22' crt sony czy neca za grosze na allegro,dokupic hdfury i nie miec sie do czego doczepic ;)
 

kosek2

New member
Ja mam Samsunga LE40M87BD i jestem bardzo zadowolony. Obraz jest swietny. W ktoryms ze sklepow na scianie wylozonej telewizorami lcd na kazdym lecial jakis krotki filmik reklamujacy HD - m.in. jakies kawalki z Wladcy Pierscieni, i ten tv mial najladniejszy i najwyrazniejszy obraz.
 

koczownik

New member
Na poczatku witam wszystkich!
Jest to moj pierwszy post na forum :)
od razu pytanko mam:
czy telewizor lcd Samsung LE23R81B lub 82B sprawdzi sie w polaczeniu z PS3?
Niestety nie stac mnie na granie w full hd, wiec nastawiam sie na 720p...
Prosze Was o rade, bo znacie sie na rzeczy ;) bedzie ok na tym TV?
Jest w ogole jakas roznica (oprocz cyferek w nazwie :p) miedzy tymi dwoma modelami?

Z gory dzieki za odpowiedz!
Pozdrawiam! :)
 

hasmurokare

New member
Witam wszystkich.
Mam zamiar kupić telewizor, wyłącznie do konsoli i może jeszcze aby go podłączyć do pc, ale to jest mniej ważne, mogę przeznaczyć na niego do 2500zł, wielkość 32. Możecie coś polecić. Ja mam na oku samsunga le32s81b? Z góry wielkie dzięki za odzew, pozdrawiam
 

Setka

New member
WITAM
Szukam i czytam, czytam i szukam i dalej nic z tego nie wiem.
Chce kupic tv tak do 5 tyś zł. Spodobal mi sie Sharp LC-37X20E ale z ich dostepnoscia na chwile obecna jest kiepsko( wogole ich nie ma....)
Zalezy mi na Full HD bo wychodze z zalozenia, ze jak juz inwestowac taka sume to przyszlosciowo. Tv bede wykorzystywal wylacznie do gry na czarbulce, ewentualnie w przyszlosci dojdzie jakas cyfra+ czy cos.
Czy potrzebuje FULL HD? Czekam na wasze opinie i ewentualne polecenie konkretnych modeli ( czytalem troche HD forum i patrze w srtrone Sharpow lub Panasow)
????
 

grg666

New member
Moja kobieta ma samsunga r8 , testowalem go wiele razy i jestem bardzo niezadowolony jesli chodzi o ps3. m8 tez sprawdzalem i z pewnoscia lepiej nie bylo.

Czy potrzeba fullhd? Moim zdaniem do ps3 zdecydowanie tak, choc na razie nie wszystkie gry obsluguja fullhd.

Ja jak zwykle w kazdym poscie ponownie namawiam was na plazmy.
Niestety zwykle jest tak ze ludzie ktorzy pisza ze maja super wypasiony obraz na LCD sa w bledzie, gdyz w wiekszosci przypadkow nie maja dobrego punktu odniesienia.
LCD doskwiera brak plynnosci obrazu, brak dobrej czerni, problemy z gradacja szarosci, mrówki, itd itd itd ITD !

Jesli po przeczytaniu calego tego watku sa jeszcze jacys desperaci ktorzy nie wiadomo dlaczego chca kupic LCD, to jesli juz mialbym cos doradzic mysle ze jakis nowy Sharp z jak najnizszym czasem reakcji matrycy i systemem 100hz bylby zlem najmniejszym.
 

osa

New member
Jak najbardziej zgadzam się z grg666. Miałem okazję przekonać się na własne oczy. Dzięki przezntacji (tutaj gratki dla Kikiego) przetestowałem LCD vs Plazma. Porównywałem LCD Sharp 42RD2 oraz Plazma 42 Hitachi PT01 i przy podłączeniu PS3 zauważyłem, że na LCD grając np.: w FIFE 08 występują skoki, jakby klatkowanie. Piłka wrzucanona leci jakby były 2 nałożone i przesunięte na siebie. Bardzo mnie to zniechęciło. Pomijam tutaj sprawę, że plazam lepiej radziła sobie z obrazem z sygnału SD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepszy ????
:eek:k:
DSC_0804.jpg


to jest zdecydowanie najlepszy.
Dlatego trzeba podawać przedział cenowy.
Oczywiście że plazma Pioneera nawet hd ready radzi sobie doskonale. I nie brakuje jej :
Czerni
Głębi
Palety
Płynności

Idąc w dół spotykamy plazmy:
Neca
Hitachi
Panasonica

Ale jak zawsze główna oceną jest - cel korzystanie z ekranu .


 

lysy333

New member
Cel to Xbox 360 (pozniej moze PS3) okolo 85%, dalej filmy, sygnal SD na szarym koncu ;-). Cena tez w granicach 5000 - 5500 pln. Zainteresowal mnie Sony 40D3000, mam nadzieje ze bede mogl podlaczyc Xboxa i zobaczyc na wlasne oczy jak to wyglada i jak to jest z tym smuzeniem. Czy w modelach serii D jest ona jakos szczegolnie wielkie? Czy porownywalne z poprzednia seria V, ewentualnie innymi TV posiadajacymi ten sam typ matrycy?
 
Do góry