Prosze o pomoc!

lbk

New member
DraxDraco napisał:
Muszę przyznać, że zabiłeś mi niezłego klina grg swoim wcześniejszym postem. Wcześniej ludziska piszą, że LCD-ki chodzą spoko a tu nagle taki zonk. Sam miałem zamiar zakupić Sharpa X1 i teraz jestem skonfudowany.

Jeżeli chcesz TV wyłącznie do konsoli (taki temat) - bierz dobre LCD. Jeżeli chcesz telewizor do wszystkiego - zastanów się nad plazmą.

grg666, delikatnie mówiąc, przegiął ze swoim wywodem i popadł w lekką paranoję .:rolleyes:

... no chyba, że Ty też...
 

DraxDraco

New member
Chcę TV do DVD/BLU i konsoli. Zwykła TV mnie nie interesuje. Może kiedyś w przyszłości sprawię sobie jakieś n albo cyfrę (jak będzie więcej kanałów HD), ale to naprawdę bliżej nieokreślona i zapewne obległa przyszłość. Drax
 

lbk

New member
i jak smiga na plazmie skoro polecasz Lcd?

Bardzo ładnie, nie narzekam, ale ja kupowałem tv do wszystkiego a nie monitor do konsoli. Jeżeli bierzemy pod uwagę 2 przypadek moim zdaniem LCD sprawdzi się lepiej (brak ryzyka wypalenia, cena)

Polecić komuś zakup Kuro full HD jako monitora za 20 tys. ... bezcenne ;)
Koledze, do PS3, poleciłem XD1 i cały czas biega zachwycony.
Najlepiej sprawdzić samemu na własne oczka..., bo żadne rady tego nie zastąpią.
 

grg666

New member
Nie chcialem nikogo zrazic do LCD ale proponuje sobie po prostu zamowic prezentacje i w warunkach domowych porownac technologie. Plazmy Panasa nie sa chyba w kosmicznie wysokich cenach choc oczywiscie moge sie mylic, gdyz interesuje mnie w tym momencie tylko Pionieer. I to glownie dlatego zeby wyczytalem ze ma chyba jako jedyny podbicie do odswiezania do 75hz co znaczaco wplywa na plynnosc animacji.A jesli juz ktos chce brac LCDka do polecam opcje pseudo 100hz ;)

Tak jak wspomnialem wczesniej zalezy w co sie gra, jakie sie ma odniesienie i jaki stosunek do gier. Ja czuje i widze roznice wiec polecam sie przekonac na wlasne oczy a nie wierzyc "na slowo" bo przeciez kazdy odczuwa wszystko inaczej.8)
 

Buziek

New member
Tyle postow i dalej metlik w glowie :p. Jezeli LCD rzeczywiscie ma sie tak kiepsko, czy kazda plazma jest lepsza? Czy tylko te po 20000? Moze ktos napisalby jakie modele sa warte uwagi w danych kategoriach cenowych. Kazdy by chcial wydac jak najmniej, ja np. chce na nowy TV wydac cos kolo 8 000, gdzie 80% uzywania beda gry na PS3, ale chcialbym tez miec mozliwosc przyjemnego ogladania filmow. Cali 40+ i 1080p. Do 8 tysiecy widzialem kilka plazm, ale to sa chyba te "z dolnej polki", czy oplaca sie taki zakup w ogole brac pod uwage?

W jakich sklepach najlepiej dokonywac zakupu? Podejrzewam ze MM czy inne Saturny to nie sa najelepsze miesjca do tego? :) I jak wyglada sprawa prezentacji? Przywioza mi do domu kilka TV i bede sobie mogl "przebierac" ktory lepszy? :)
 
Ostatnia edycja:

kosek2

New member
OMG :???: Jak zaczalem czytac temat wiedzialem malo - teraz wiem jeszcze mniej. Odpowiedzcie prosze na pytanie ktore juz kilka razy sie tu pojawialo (odpowiedzi nie widzialem) - jak sie prezentuje z PS3 Sharp 42XD1E. Dobry wybor czy nie za bardzo? Jesli nie teges to co w takim razie wybrać? Piszcie o lcd z full HD i kasa do 6 klocka (wbrew pozorom duzo teraz tego na rynku w takiej cenie).
Pozdrowionka.
 

bielu

New member
Malo czasu zostalo bo juz okolo 3 tyg. Zamierzam zakupic PS3 no i taki o to telewizor nad ktorym sie ciezko zastanawiam Panasonic TH-50PY700. Czy ten duet jest wart tych pieniedzy ??
 

lbk

New member
kosek2 napisał:
jak sie prezentuje z PS3 Sharp 42XD1E. Dobry wybor czy nie za bardzo?

pisałem... poleciłem go koledze i jest zachwycony... a dwóch innych ludków może być rozczarowanych. nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

bielu napisał:
Zamierzam zakupic PS3 no i taki o to telewizor nad ktorym sie ciezko zastanawiam Panasonic TH-50PY700. Czy ten duet jest wart tych pieniedzy??
:hmm: to znaczy jakich pieniędzy? Nieważne... jak dla mnie to nie jest ;) ... ale to moje zdanie i chyba to Ci nie pomoże.

Macie dedykowane wątki o poszczególnych modelach telewizorów - poczytajcie tam o wadach i zaletach różnych modeli różnych marek. Potem oceńcie na własne oczka.
 

grg666

New member
bielu napisał:
Malo czasu zostalo bo juz okolo 3 tyg. Zamierzam zakupic PS3 no i taki o to telewizor nad ktorym sie ciezko zastanawiam Panasonic TH-50PY700. Czy ten duet jest wart tych pieniedzy ??


W rozsadnej cenie do PS3 bardzo polecam nowe Panasy, nabralem do nich duzo szacunku po przetestowaniu roznych telewizorow. Pamietajcie ze jesli chcecie czerpac duzo satysfakcji z grania na 'pleju' to naprawde bardzo wazne jest aby telewizor posiadal hdmi 1.3, 100hz, 24p. Nie traci sie wtedy plynności i miodności gry.

Z tego co wiem to spokojnie mozna wziac ze soba konsole do MM czy Saturna i przetestowac na wybranym przez siebie telewizorze.
Proszac jeszcze o pilota zwykle mozemy poprawic w sposob znaczacy jakosc wyswietlanego obrazu nawet "na oko" tj. wylaczyc dynamiczny kontrast,zlikwidowac deszczyk manipulujac kontrastem, poprawic czern zmniejszajac jasnosc,wyregulowac barwe koloru zmniejszajac zwykle natezenie kolorow czy poprawic 'schodki' na krawedziach zmniejszajac ostrosc(czesto do prawie 0) itd.
Nie jest to co prawda prezentacja(porownanie) w warunkach domowych ale jest to jeden ze sposob na dostrzezenie roznicy pomiedzy technologiami/modelami.

Nie kupujcie bazujac tylko na naszych opiniach lecz przekonajcie sie na wlasne oczy, w koncu telewizor jest urzadzeniem na ktore sie patrzy a nie czyta o nim.
Naprawde staram sie wam pomoc w wyborze tv do ps3 bo sam sie z nim borykam pod grubo ponad pol roku, ale przynajmniej decyzje juz podjalem :)

pozdrawiam
 

warebel

New member
a ja zamierzam zamowic w tym tygodniu SHARP'a LC-46X20E, ceny w internetowych sklepach zlecialy do ok 6100 + grosze za wysylke, wiec wydaje mi sie to najlepszym rozwiazaniem, tym bardziej ze w wiekszosci sklepow sprzedawcy polecaja w ciemno ten model.

moje pytanie, czy ktos testowal PS3 podpieta pod ten TV? czas reakcji matrycy 4ms, wiec chyba powinna byc rewelacja? a co jezeli chodzi o sama jakosc obrazu, kolory itd itp?
 

psychol<og>

New member
Witam!
Po 3 miesiacach grania na 4 letnim philipsie lcd [ustawionym w salonie, 42"], postanowiłem sobie sprawić nowy tv do sypialni i tam przerzucić konsole. Pokój nie jest duży [odległość od monitora max do 2m] więc myśle nad 32 calówką, a że podaje się tutaj raczej większe ekrany to postanowiłem zapytać o te trochę mniejsze [i przy tym tańsze, do 3000] lcd-ki.

Z mojego skromnego researchu wyłoniłem samsunga le-32R83B, Sonego Kdl - 32P300 oraz Sharpa LC32WD1E

Sprzęt będzie mi głównie służył do grania na ps3, oraz drugorzędnie do oglądania tv [ale zwykłej, naprawdę żeby obejrzeć tvn24 nie potrzebuje full hd ;) ].

Tak więc czy ktoś może mi powiedzieć czy te modele są warte swojej ceny [szczególnie samsung, bo duzo sie o nich nasłuchałem ale w praktyce - nie widziałęm jak wyglądają na nim gry z ps3] i czy nie ma przypadkiem jakiejś lepszej alternatywy? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź!
 

anwi28

New member
Witam.
Jak narazie najbardziej zachwalane są lcd a ja myśle o zakupie plazmy do ps3. Moi faworyci głównie ze względu na cene to panasonic pv70/700 samsung q91h i lg pc51 tylko nie wiem jak się sprawują z ps3 i czy mozna je polecić, ewentualnie jakieś inne plazmy w miare przystępnej cenie do 5000 zł interesują mnie 42 calowe.
Za odpowiedz i porady odrazu dziękuje.
 

razer

New member
Samsung LE32R82 witam ja mam przyjemnosc grania na tym telewizorze i szczerze powiem ze nie zamienilbym go na zaden inny. Funkcje,3 wejscia HDMI,ladny pilot i przedewszsytkim jakos jest miazdzaca momentami. Kolorystyka jak dla mnie ideal. a do tego jest jeszcze przystawka obrotowa pod TV wiec mozna go przekrecac bez przesuwania. Polecam
 

Yoszek

New member
Witam

Cały czas obserwowałem biernie newsy i posty jako użytkownik aż w końcu postanowiłem sam zapytać. Już od dawna borykam sie z problemem tv do ps3 i nadal nie wiem jaki wybrać.Mam potworny strach przed smużeniem-wygląda to MASAKRYCZNIE i nie chciałbym kupić tv który ma taki problem:(.Interesują mnie tylko tv FULL HD 37-40 ewentualnie 42 cale do 5000zł.Głównie brałem pod uwagę sharpy ale po postach na forum sam już jestem zakręcony jak słoik na zime i nie wiem totalnie co mam zrobić teraz.Jaki tv wybrać na ktorym nie ma tak widocznego i przeszkadzającego smużenia?Paleta barw i jakość kolorów też jest dla mnie bardzo istotna,na dalszy plan schodzi jakość dźwieku bo mam zamiar podłączyć pod tv kino domowe w późniejszym czasie.Droddzy forumowicze po postach poprzednich nie został wyjaśniony dokładnie problem smużenia ani jaki tv jest najlepszy pod ps3-proszę o poradębo jestem w totalnej kropce:(
 

krecha2

New member
Boze !!! ..''''Głównie brałem pod uwagę sharpy ale po postach na forum sam już jestem zakręcony jak słoik na zime i nie wiem totalnie co mam zrobić teraz.Jaki tv wybrać na ktorym nie ma tak widocznego i przeszkadzającego smużenia''''

Czlowieku juz nie mam sil jeden czlowiek z nickiem motorbadcopany zrobil ludzia metlik w glowie odnosnie sharpow a graniem , powtarzam sam stalem sie wlascicielem x20e i przechwila zainstalowalem pesa 6, Fear , i kilka innych gier i nie ma zadnego smuzenia ,!!! i powie ci to kazdy kto ma np Xd1e albo X20e czyli tv z czasem reakcji 4 ms! rekordzista rynku ! nie mac ludzia w glowach bo nie slyszalem od zadnego czlowieka majacego ktoregos z wyzej wymienionych tv zeby smuzyl ! Gra swienie lepiej niz moj monitor Lcd Samsung z czasem 2ms! pozdrawiam!
 

Yoszek

New member
Krecha2 wygląda na to że cię poddenerwowałem ale troche się tego panicznie bałem:roll:.Przepraszam za sianie chaosu na forum...

A co do tv to wczoraj kilka godzin czytałem forum i opinie i w końcu wyszło tak jak mówisz ty Sharp46x20e.Tylko że to przekracza mój budżet na dzisiejszy ale to nic kupie miecha poźniej:D.Ten tv wydaje się wręcz boski po opisach i napewno bede wniebowzięty.Dziękuję za pomoc wszystkim.
 
Do góry