Prosze o pomoc!

PaPaY

New member
mam zamair też używać TV do oglądania Cyfry+, to co kiki polecasz bardziej Sharpa WD1E ? dołożyć ? jaka róźnica będzie miedzy tym LG ?

LG 32LC52 a Sharp WD1E ?

a może SAMSUNG LE32R81B ?

TV ma byc do PS3 i do Cyfry+

proszę o pomoc!
 
Ostatnia edycja:

krecik55

New member
Witam !!

Zamierzam kupić TV na dzień dzisiejszy a na święta PS3. I oczywiście mam dylemat jaki TV kupić... poczytałem troszkę forum, i doszedłem do wniosku że odpowiedni dla mnie LCD to 37" odległość od TV będzie wynosiła 2,5m-3m.
Będzie on używany do oglądania TV Cyfra+ , PS3 oraz mam zamiar podpiąć kompa. Moje typy to:
1.Sharp XD1E
2.Sharp WD1E
3.Sharp RD2E

Który z nich waszym zdaniem najlepiej się sprawdzi,czy dobrze trafiłem?
Proszę o pomoc ewentualnie jakieś inne propozycje. Pozdrawiam !!!
 

lord1k

New member
Ja proponuje zastanowic sie nad Samsungiem le40m87 do ps3 :eek:k: .full hd ,swietna czern ,doskonala jakosc jest tez pare bajerow poprawiajacych obraz (DNIe,Game Mode) no i ta obudowa z chromowana listwa pasuje idealnie do ps3 (wyglad tez sie liczy:D )
 

Jake79

New member
...a co z PS2??

mayo67 napisał:
Doradźcie mi proszę jaki TV wybrać do współpracy tylko i wyłącznie z konsolą - na razie z PS2, wkrótce pewnie z PS3.
Odległość od ekranu ca 1,5 m.
Myślę o jakimś LCD lub plaźmie 32-42 cali. Cena nie jest bardzo istotna, choć oczywiście nie chciałbym bez sensu przepłacać.

Pozdrawiam,

Mayo

Konkludując, najlepszy pod PS3 będzie - Sharp LC32WD1E (czy tak??), ALE JAK WSKAZANY SPRZĘT DZIAŁA Z PS2 :p ??

Btw jaki Lcd nadawałby się optymalnie pod PS3 ale także PS2 (bez wyraźnego "upośledzenia" jakości obrazu na PS2)?? Czy byłby to ww Sharp LC32WD1E??

Z góry dziękuje za wskazówki i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Jake79

New member
reters napisał:
Ja posiadam Jvc32 p80 pod ps2 i pod ps3 smiga elegancko:D

Podaj proszę coś szerzej na ten temat, szczególnie odnośnie działania z PS2.

Wskaż jakieś konkretne gry; co najbardziej rzuca się w oczy jeżeli chodzi o ewentualne defekty jakości obrazu; czy PS2 masz podłączony przez component? itd.
 

Matro

New member
Telewizor:>

Witam, Zastanawiam sie nad kupnem telewizora do PS3, głownie do niego ale bedzie również używany do PC i dvd, mam kilka typów będę wdzięczny jeśli pomożecie mi wybrac i przedstawicie za i przeciw:>O to kilka typów:
Samsung LE32R81B - 2899zl
Samsung 32M71B - 2899zł
TX-32LX70 - 3349zł
Sony KDL-v2500 - 3399zł
Najbardziej pasują mi Samsungi ze względu na cene która wolałbym zeby nie przekraczala tych 3000zl... Ale ostatecznie jesli różnice są naprawde duże może sie skuszę:> Co do Panasonica praktycznie nic o nim nie wiem, widzialem pare dobrych opini wiec pomyslalem że moze być dobry;> Jeśli macie jeszcze jakieś własne typy w tych cenach prosiłbym o podanie;> Z góry dziękuje, pozdrawiam Matro!

Edit: Po wstapieniu do Klubu HDTV.com.pl i przeczytaniu testu Panasonica TX-32LX70 bardzo mnie zaciekawil, mozna nawet powiedziec ze lekcewazona przeze mnie marka, wyszla na prowadzenie;> Jesli mozna prosilbym o komentarze ludzi posiadających ten telewizor, jeszcze raz dziekuję, pozdrawiam Matro;-)
 
Ostatnia edycja:

qwertyk

New member
Witam, ja również poszukuję TV dla ps3 i po długich lekturach informacji na tym forum, recenzjach, testach, opiniach myślałem, że już znalazłem ten wymarzony. Miał nim być Sharp 46XD1E. Nie jestem już taki pewien czy rzeczywiście ten tv spełni moje oczekiwania. TV służył będzie wyłącznie do grania oraz do odtwarzania filmów Blu-Ray. Tutaj właśnie pojawia się problem. Otóż nie wiem, czy to w ogóle będzie możliwe. Czytałem wiele wątków na temat 1080/24p i tylko bardziej zgłupiałem...:(. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć czy na Sharp'ie 46XD1E da się oglądać filmy z dysków Blu-Ray (PS3)? Czy obraz się nie wyświetli, czy może jednak (ale będzie przyspieszony, czy cokolwiek...) ?? Bardzo proszę o najkonkretniejszą odpowiedź w miarę możliwości.

Pozdrawiam :)
 

reters

New member
Jake79 napisał:
Podaj proszę coś szerzej na ten temat, szczególnie odnośnie działania z PS2.

Wskaż jakieś konkretne gry; co najbardziej rzuca się w oczy jeżeli chodzi o ewentualne defekty jakości obrazu; czy PS2 masz podłączony przez component? itd.

Np.God of war 2 w 480p wyglada naprawde ladnie.Gralem jeszcze w blacka i outrun z progresywnym skanowaniem i jest okej jak na ps2.Wiadomo ze niestety kazdy szczegol nidoskonalosci graficznych jest duzo bardziej widoczny niz na crt ale da sie przezyc.Ja osobiscie jestem zadowolony.Ps3 po hdmi wyglada nieziemsko:) Brak smuzenia kolory ostre jak brzytwa i nie przejskrawione.Ps2 podlaczone mam componentem.Mysle ze to jest najlepsze podlaczenie bo mozna wyswietlic obraz w 480p.
 

videograf

New member
Mój typ to SONY KDL 40 W 2000 zakupiłem w promocji z PS3 w salonie Sony w Radomiu nie wiem czy była to cena okazyjna czy nie to mnie nie interesuje ta kompilacja to wspaniala sprawa szczęka opada jak to wszystko działa w FULL HD 1080p koniec kłopotów z nką miałem do niedawna LG 37lc2r nka nie działała po hdmi dobrze z tym TV chociaż nagrywarka Panasonic 57 jak i dvd lg 193h działa z LG bez problemu.Polecam ten zestaw Sony
 

Lookson

New member
Hej,

Sporo ludzi poleca XD1 do PS3. Jednak przeważnie mowa o 37". Czy XD1 42" również śmigał by elegancko? Mam lekkie obawy co do smużenia bo gdzieś wyczytałem takie opinie, żebym kupił xl1 42" z 100 hercami. W tym temacie ktoś napisał, że w full HD maks to 60 herców więc te 100 herców na ps3 wydawałoby się, że jest niepotrzebne. Kusi mnie również 46" czy to xd czy xl, ale będe używał sprzęta z 3 metrów więc boję się że za duża przekątna może być. Ogólnie potrzebowałbym lcd do ps3, nki głównie sport i filmów z BR. Jak kwestia kompa i divx na tych monitorkach. Proszę o opinie czy jest sens ładować kasę w serię ze 100 hercami?
 

borysko

New member
videograf napisał:
Mój typ to SONY KDL 40 W 2000 zakupiłem w promocji z PS3 w salonie Sony w Radomiu nie wiem czy była to cena okazyjna czy nie to mnie nie interesuje ta kompilacja to wspaniala sprawa szczęka opada jak to wszystko działa w FULL HD 1080p koniec kłopotów z nką miałem do niedawna LG 37lc2r nka nie działała po hdmi dobrze z tym TV chociaż nagrywarka Panasonic 57 jak i dvd lg 193h działa z LG bez problemu.Polecam ten zestaw Sony

A ja polecam znaki przestankowe. Zwłaszcza kropki i przecinki :D
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
-

A co powiecie o Sharp 32X20E? 32 cale i Full HD. Cena: około 4600zł. Do Świąt pewnie będzie z 4200. Jeśli wybieracie do PS3, to:

do 5 tysięcy: 37XD1E, 37RD2E (Tylko właśnie który? 37XD1E, 37RD2E?)

od 5 tysięcy: 46XL1E/52XL1E

jak jesteś serio kasiasty to : 46HD1E/52HD1E

Tylko nie wiem, jak z 32X20E. 32 cale i Full HD. Parametry dobre, ale jak się prezentuje w akcji, to już kiki musi przedstawić.
 

grg666

New member
Stwierdzilem ze nie moge sie nie wypowiedziec w tym watku czytajac wasze odpowiedzi. Wspomnialem kiedys na forum szukajac telewizora do PS3, ze technologia LCD po prostu na chwile obecna nijak sie ma do Ps3. Testowalem nowe aquosy,nowa toshibe regza x ,3 rozne samsungi, pioniera 407xd, jakiegos tam ubieglorocznego lcd philipsa , ktorys z ostatnich modeli panasa , lcdeka LG i chyba jeszcze cos tam bylo ale juz nie pamietam :)

W kazdym razie moja opinia jest taka : jesli jestes graczem, zawsze nim byles i kupujac ps3 marzyles o nowym wymiarze rozrywki - bron boze nie kupuj LCD !

Tak naprawde nie ma jeszcze dobrego ekranu do ps3. Technologia LCD jest niedoskonala, wykazuje duzo bledow w kolorach, ma slaba czern no i najgorsze i zarazem najwazniejsze czyli beznadziejna animacje w ruchu.

Z telewizorow na ktorych sprawdzalem konsole zdecydowanie najlepiej wypada Panas tuz za nim Pionek. Tam wszystko wyglada prawie tak jak powinno wygladac.

Kupilem konsole wraz z dniem premiery, i od tej pory intensywnie sledze nowinki technologiczne w telewizorach. Musze przyznac ze tak naprawde moj 20 letni sony trinitron BIJE NA GLOWE wszystkie telewizory jakie dotychczas sprawdzalem. Oczywiscie nie wyswietli on obrazu w HD, ale szczerze mowiac i tak wole 'nie HD' na mojej lampie niz HD na jakimkolwiek LCD.
W moim mniemaniu telewizor bez prawdziwego stu-hercowego odswiezania, bez czasu reakcji matrycy 0 lub 1 ms BTB (a nie jak marketingowo podaja produceni GTG) , bez HDMI v1.3 oraz poprawnego odwzorowania kolorow nie moze byc przeznaczony do PS3 poniewaz SKUTECZNIE psuje doznania z gier.

Powiedzcie jak wytlumaczyc fakt wole grac na 20 letnim CRT niz na lcd FullHD? Albo to ja jestem slepy, nienormalny itd itp albo mam racje - innej mozliwosci nie ma :)

Mnie tylko chodzi o to zeby uzytkownicy tacy jak ja , zastanawiajacy sie nad kupnem nowego tv do PS3, nie byli rozczarowani i rozgoryczeni ze wydali okreslona, nie mala sume pieniedzy na telewizor ktory jak sie okazalo nie spelnia oczekiwan.

Wszystko sprowadza sie do tego czy jestes typem osoby ktora wie jak dana gra powinna wygladac i potrafi sie do tego odniesc, czy tez jestes po prostu zachwycony "jakoscią" na lcd i nie zauwazasz takich "drobnych" faktow jak smuzenie, pikseloza czy nie moznosc ogarniecia akcji z powodu nie domagania matrycy.

W mojej ocenie wyglada to tak : albo tylna projekcja z fullhd, hdmi 1.3, i 100hz, albo nowe Kuro fullhd(czy tez inna podobno plazma wysokiej jakosc), albo inna technologia ktorej jescze nie ma :p

spent your money wisely :)

dziekuje za uwage
 

lampik

New member
tv do PS3

Witam wszystkich , zamierzam kupic konsole PS3 i szukam do niej tv.Wpadł mi w oko SONY KDL-32D3000 I SHARP LC-37X20E.Pomóznie koledzy czy te tv dobrze działają z PS3.
 

grg666

New member
czytaj wyzej ^^

Moim zdaniem powinienes wybrac sobie jakas plazme fullhd z oferty Panasonica. Pioneer jesli chcesz wydac wiecej.:eek:

Pozdrawiam
 

DraxDraco

New member
Witam Muszę przyznać, że zabiłeś mi niezłego klina grg swoim wcześniejszym postem. Wcześniej ludziska piszą, że LCD-ki chodzą spoko a tu nagle taki zonk. Sam miałem zamiar zakupić Sharpa X1 i teraz jestem skonfudowany. Czy obraz na LCD-kach naprawde jest taki zły? Smuży to w końcu czy nie? Czy ktoś ma PS3 podłączonego do Sharpa i grał w Heavenly Sword? To przecież dynamiczna jak cholera gra. Jak tam wygląda smoożenie? No i pewnie wyjdzie na to, że trzeba bę dzie kupić droższą plazmę bleee.... Pozdrawiam Drax
 
Do góry