Proszę o pomoc w wyborze zestawu AUDIO

kopi

New member
Noszę się z zamiarem kupna zestawu: wzmacniacza, odtwarzacza CD, odtwarzacza sieciowego z WiFI i oczywiście kolumn głośnikowych.

Mój budżet to 10 - 13 tys. zł.

Miejsce na sprzęt to salon ok. 35 m2 dodatkowo otwarty na inne pomieszczenia. Słucham różnej muzyki oprócz klasycznej.
Nie znam się zbytnio na sprzęcie, obecnie posiadam stary, 15 letni zestaw SONY ze wzmacniaczem TA FE 520R (2x80 W), odtwarzaczem CD i stacjonarnym odtwarzaczem Mini Disc MDS JE 520.

Raczej nie potrafię odróżnić dźwięku z CD od tego, który został skopiowany na MiniDisc, czyli skompresowany w ATRAC, więc chyba nie mam słuchu audiofilskiego.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Myślałem o Denonie serii 720 (ewentualnie wzmacniacz 1520) ale w salonie HiFi ktoś mi odradził tę markę, jako słabą.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Myślałem o Denonie serii 720 (ewentualnie wzmacniacz 1520) ale w salonie HiFi ktoś mi odradził tę markę, jako słabą.

co to był za salon? akurat Denony są całkiem niezłe ;)
choć w tym budżecie mógłbyś już sporo lepszego sprzętu szukać niż 720, bardziej skłaniałbym się właśnie już w kierunku 1520
Ostatnio w salonie Denona widziałem w fajnych pieniądzach Marantza PM 15, srebrny wystawowy, coś ok. 6 tyś, jeśli jesteś zainteresowany, to wyślę ci info gdzie...
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
No to ja zaproponuję tak:
Advance acoustic Xi 90 + X-uni, do tego spokojne kolumny Castle Knight5 obecnie w dobrych wyprzedażowych cenach. Jeśli trochę podbarwienia góry i dołu to Focal lub Paradigm. A już najlepiej to HarpiaAcoustic Amstaff - dlaczego? Posłuchaj to się przekonasz.
Inna koncepcja to CA + Monitor Audio, Nad + Monitor Audio. Fajna kasa na fajne stereo. I co najważniejsze to nie daj się wkręcić w jakieś wielokanałowe "dziwadła" :)
Najlepiej wstępnie przejdź się do salonu posłuchaj różnych konfiguracji i oceń jakie brzmienie cię satysfakcjonuje (pomiń jednak ten salon w którym powiedziano że Denon 1520 jest be).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Salon, o którym pisze Kopi cos mi pachnie TOP HiFi ;), jak u nich oglądałem sprzęt, to generalnie to czego nie było na półkach/ w ofercie było do du...y ;)
Tak więc byłem u nich dwa razy, pierwszy i ostatni :D
 

ro35

New member
ależ oczywiście saloon miał rację,
wszystko zależy od budżetu,
przy takiej kasie inwestować w de 720 ?
:>
 

Henry

Active member
Bez reklam
ależ oczywiście saloon miał rację,
wszystko zależy od budżetu,
przy takiej kasie inwestować w de 720 ?
:>

O ile w przypadku PMA720 i budżecie kolegi zgadzam się z tobą w 100%, ale jeżeli ktoś mówi, że generalnie cała marka jest do bani...

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Myślałem o Denonie serii 720 (ewentualnie wzmacniacz 1520) ale w salonie HiFi ktoś mi odradził tę markę, jako słabą.

Wiem, że jest sporo lepiej grających wzmacniaczy, no ale 1520 w swojej klasie też trzyma bardzo przyzwoity poziom, a jak widzisz w cytowanym poście, kolega kopi myślał też o PMA1520.
Jak dla mnie tego typu opinie są co najmniej dziwne i mało obiektywne.
 

ro35

New member
absolutnie nic nie mam do denona ;)
ale jest co wybierać w tej cenie...
i tu jest problem, bo preferencje słuchacza powinny być priorytetem a nie klasyfikacja w rankingach,
więc do saloonów i słuchać i słuchać
 

Henry

Active member
Bez reklam
absolutnie nic nie mam do denona ;)
ale jest co wybierać w tej cenie...
i tu jest problem, bo preferencje słuchacza powinny być priorytetem a nie klasyfikacja w rankingach,
więc do saloonów i słuchać i słuchać
Ja z kolei nie jestem jakimś zagorzałym obrońcą denonów, dziwie mnie jedynie takie podejście sprzedawcy, że taka czy inna firma jest do kitu. Wiadomo każdy liczący się producent ma lepsze i gorsze produkty, a generalizowanie, że firma X czy Y jest totalnie do bani może świadczyć bądź o braku wiedzy bądź lepszej prowizji od danego dystrybutora.
 

kopi

New member
Na razie udało się kupić fajne kolumny

Po odsłuchu licznych sprzętów w trzech salonach udało mi się dostać kolumny Elac FS 249 w świetnej cenie. Już kupione ale będę je miał dopiero w piątek (z braku czasu nie mogę ich odebrać wcześniej).

Budżet na pewno jednak przekroczę, ale najważniejsze jest to dla mnie, żeby dobrze brzmiało i wyglądało. Denon 1520 super wygląda ale z odsłuchem na Elacach muszę poczekać do piątku. Słuchałem tego wmacniacza na Dali Ikon 6mk2, no i jakoś nie było szału, ale bardzo mi się podoba ten klocek - wiem zaraz ktoś powie, że wzmacniacza nie kupuje się dla wyglądu.

Natomiast na Elacu fajnie zagrał Hogel 80, ale wygląda nieciekawie i w ramach marki nie ma taniego odtwarzacza CD.
 

ro35

New member
jeżeli to hegel 80, to ma na pokładzie przyzwoity dac i nie musisz dużo inwestować w cd,
z jakimi kolumnami porównywałeś fs249 (budżet sporo przekroczony)?
 

kopi

New member
jeżeli to hegel 80, to ma na pokładzie przyzwoity dac i nie musisz dużo inwestować w cd,
z jakimi kolumnami porównywałeś fs249 (budżet sporo przekroczony)?

Były jeszcze Elac FS 217, B&W 683, ale te FS 249 grają wyśmienicie i dostałem je za 7 tys. zł, więc się nie zastanawiałem. B&W wypadło natomiast brzmieniowo gorzej.

Jest jeszcze w jednym sklepie w kraju demo Hegel 100 za 6 tys., czyli tyle ile za nowego Hegela 80. Cena tej setki super i faktycznie można do tego podłączyć tani CD i powinno być ok, tylko wyglądałby taki zestaw średnio, więc mam dylemat.

Chciałbym jeszcze do tego dopasować odtwarzacz sieciowy.
 

kaziu106

Member
Hegel 100 z tego co się orientuje nie ma wejść optycznych coax i spdif więc z tym tanim CD to może wyjść kiszka. Chodzi o to, że Hegel H80 ma już wbudowanego w miarę dobrego daca i wtedy cd byłby traktowany jako napęd i tu można kupić tańszy CD lub nawet blu ray bo role przetwornika brałby na siebie wzmacniacz, a w H100 przetwornik szedłby z CD po RCA więc jak będzie tani CD z kiepskim daciem to może być różnie...choć drugiej strony H100 ma wejście USB przez które można podłączyć inne urządzenie poprzez jego daca...jeśli jestem w błedzie to mnie poprawcie, żebym zbytnio nie namieszał ale wydaje mi się, że jeśli chcemy tani odtwarzacz cd lub odtwarzacz blu ray to lepiej wypadnie to w połączeniu z H80
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Moja przygoda z TOP HI FI byla jeszcze bardziej kuriozalna. Pomijam fakt ze wszystkie marki ktore nie sa przez nich sprzedawane sa be, wiec Denon, Harman, Marantz, CA szajs. Co wiecej padlo pytanie dlaczego japonczyk.. A za chwile zaproponowano mi Rotela ktory tez jest japoncem :D
 
Do góry