Proszę o pomoc w wyborze TV

cichy0082

New member
Witam wszystkich. Mojego prawie 8 letniego 21" CRT Daewoo najwyższy czas wysłać na emeryture i tutaj zaczynają się schody co wybrać, a więc na początek kilka szczegółów:

CENA 2300 - 2500zł
Odległość od TV 2,5 - 3m ,również z kątów ,pokój dość dobrze nasłoneczniony (ale jak co to rolety są w oknie)
Rozmiar 37 - 40 - 42 cale
Koniecznie FULL HD
Koniecznie LED
Wyjścia HDMI - nie mniej niż 3
TV będzie podłączony do dekodera pewnej platformy cyfrowej
W przyszłości chciał bym PS3 podpiąć ,albo coś takiego
Filmy z USB również mógłby odtwarzać ;)
Koniecznie możliwość podłączenia TV do sieci - żeby 3 letniemu bąblowi móc np puszczać bajki na Youtube ,a dla mnie serwis ipla - ewentualna reszta gadżetów mile widziana

Przyznam ,że mam na oku takie modele LG 42LV375S - ok 2200 - 2300 ,samsung UED40D5000 - 2300 - 99% sprzedawców wciska mi tego samsunga ,ale nikt nie jest w stanie powiedzieć kto produkuje matryce do niego (jedni ,że Węgry drudzy ,że Korea - i bądź tu człowieku mądry) ,natomiast LG -składane są podobno u nas
Jeszcze co zauważyłem chodząc i pytając o TV to sprzedawcy strasznie naciskają na dokupienie dodatkowej gwarancji bo podobno matryce coraz częściej padają w 3 roku użytkowania - prawda to? bo osobiście nie spotkałem się ,żeby ktoś znajomy kto ma już pare lat LCD-iki narzekał. Mam coo prawda 3 latka i takie ubezpieczenie od wypadków też jest ,ale 690zł na 5 lat - tylko ile w tym prawdy ,że jak rozbije to oni zwrócą??? miał ktoś z Was taki przypadek??

Rodzice mają 42LD420 i obraz jak dla mnie super - tylko mało multimedialny jak dla mnie i choć stary to już model bo mają go ok roku to widziałem go w czwartek w pewniej sieci sklepów (gdzie w reklamach gra Krysia i Henryk ;) ) za 1999zł i wydaje mi się ta cena z kosmosu za podstawowy model

Przepraszam ,że się tak rozpisałem ,ale jestem zielony w tym temacie ,a im więcej się sprzedawców podpytuje to oni robią większą wode z mózgu - mam nadzieje znaleźć tutaj solidne argumenty i porady :)
 

don111

Banned
LG 42LV5500 - smart tv (youtube i inne), usb, 100hz, matowy ekran

Panasonic 42G30 - plazma, nie LED (dlaczego koniecznie LED ?), youtube, iplex i inne, usb, szyba z filtrem, w lekkim przyciemnieniu o klasę lepszy obraz od każdego LED w zbliżonej kwocie, 5 lat gwarancji
 

Skunek83

New member
Jeszcze co zauważyłem chodząc i pytając o TV to sprzedawcy strasznie naciskają na dokupienie dodatkowej gwarancji bo podobno matryce coraz częściej padają w 3 roku użytkowania - prawda to? bo osobiście nie spotkałem się ,żeby ktoś znajomy kto ma już pare lat LCD-iki narzekał. Mam coo prawda 3 latka i takie ubezpieczenie od wypadków też jest ,ale 690zł na 5 lat - tylko ile w tym prawdy ,że jak rozbije to oni zwrócą??? miał ktoś z Was taki przypadek??

Akurat znam taki przypadek u mnie w rodzinie!
Kuzyn kupił 50 cali plazmę samsunga modelu nie pamiętam za 7 tys około półtora roku temu i sprzedawca mu wciskał też dodatkową gwarancję i ubezpieczenie na 5 lat za kwotę 10% wartości i po zastanowieniu zgodził się.
Minął rok są urodziny jego 7 letniego syna i pech chciał że ten właśnie jego syn walną zabawkę w ten telewizor i zrobił dziurę
Więc poszli do sklepu sprzedawca piszę protokół i mówi jak to się stało, a więc oni mówią jak to było i sprzedawca wyskakuje z tekstem że małymi literami pod ubezpieczeniem pisze że jak to się stanie z winy domownika to ubezpieczenie tego nie pokrywa liczy się tylko wtedy jak by ktoś obcy zrobił !
Zona kuzyna zrobiła awanturę kierownikowi sklepu i wtedy poszedł im na rękę żeby przyprowadzili jakąś znajomą która ma dziecko i żeby winę wzięła na siebie! Tak zrobili i się udało wymienili na nowy!
Dobrze że kierownik sklepu był wyrozumiały bo inaczej 7 tys by poszło w plecy
Tak że jak już kupujecie te ubezpieczenie to potem sprawdzajcie jak coś się stanie żeby nie było dziwnych sytuacji
Pozdrawiam i sorry za mały Off-topic
 

cichy0082

New member
Dzięki za porady ,ostatecznie wybrałem dwa modele i teraz dylemat ,który?

Panasonic TX-L37E30E ,lub 42 (ale 300zł różnicy względem 37-ki i 100zł droższy od Toshiby)

Toshiba 40TL838

Panasonic kusi 5-letnią gwarancją ,a Toshiba 3D - które na razie nie wykorzystam ,ale za pare lat kto wie...(na razie cena okularów odstrasza), no i opinie lepsze chyba jednak Tośka ma...

Warunek to ,żeby nie widzieć się w ekranie - a więc raczej tylko matowa matryca wchodzi w gre

Jak myślicie ,co byście wybrali?
 
Ostatnia edycja:
Do góry