Proszę o pomoc w wyborze TV

PeaceTreaty

New member
Witam.

Chcę kupić TV, około 40cali w cenie do 2200zt (max).
Przeglądając fora, opinie, chodząc po sklepach, wybrałem 2 modele, które mnie interesują:
1. LCD Sony KDL-40EX500
2. PLAZMA Panasonic TX-P42S30

TV będzie służył przede wszystkim do oglądania cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-t) i sporadycznie do filmów na DVD lub DivX przez usb z pendrive.

Który z w/w telewizorów będzie dla mnie lepszym wyborem?

Acha i jeszcze jedno pytanie. Sony oglądałem w sklepie i ma matową matryce (taka mi odpowiada) a tego Panasonica jeszcze nie widziałem na żywo ale słyszałem, że plazmy bardziej odbijają otoczenie w ekranie. Oglądałem też TOSHIBE 40vl768 i ona to już w ogóle ma lustro zamiast ekranu.
I teraz moje pytanie. Czy Panasonic TX-P42S30 bliżej do matowej matrycy Sony EX500 czy lustra TOSHIBY vl768 ?
 

don111

Banned
każda plazma ma szybę, jeśli nie masz dobrych warunków do oglądania to bierz Sony, w lepszych warunkach ten Panasonic zaoferuje więcej przy takim sygnale
 

PeaceTreaty

New member
No to ten SONY EX500 póki co jest moim faworytem.
Ale ostatnio zacząłem się też interesować LEDami (głównie ze zwględu na mniejszy pobór prądu), w sumie myślałem, że są droższe ale jednak znalazłem kilka modeli w tej cenie (2000-2200zt):

1.Samsung UE40D5000
2.LG 42LE4500
3.Toshiba 42HL833
4.PHILIPS 40PFL5606 lub 40PFL5605

Warto sobie nimi wogóle zawracać głowę? Który z nich będzie najlepszy do DVB-t?

ps. To prawda, że PHILIPS 40PFL5605 ma pełne podświetlanie LED? Bo na stronie producenta pisze:
Wyświetlacz: LCD Full HD, podświetlenie bezpośrednie LED
Ale trochę za tani mi się wydaję jak na Full LED, a może coś źle zrozumiałem?.
 

PeaceTreaty

New member
No to ten SONY EX500 póki co jest moim faworytem.
Ale ostatnio zacząłem się też interesować LEDami (głównie ze zwględu na mniejszy pobór prądu), w sumie myślałem, że są droższe ale jednak znalazłem kilka modeli w tej cenie (2000-2200zt):

1.Samsung UE40D5000
2.LG 42LE4500
3.Toshiba 42HL833
4.PHILIPS 40PFL5606 lub 40PFL5605

Warto sobie nimi wogóle zawracać głowę? Który z nich będzie najlepszy do DVB-t?

ps. To prawda, że PHILIPS 40PFL5605 ma pełne podświetlanie LED? Bo na stronie producenta pisze:

Ale trochę za tani mi się wydaję jak na Full LED, a może coś źle zrozumiałem?.

Pomóżcie Panowie bo najpóźniej za 2 dni muszę coś wybrać :smile:
 

bielikk

New member
Bez reklam
Przymierz się do Philipsa 40PFL5605H - jest lepszy od Sony.
Porównaj go z plazmą o której piszesz i wtedy sam zdecydujesz.
5605H to "pełny" LED jak piszesz, jednakże posiada mniej diod podświetlających niż wyższe modele z serii 9000.

Jeżeli lubisz ostry wyraźny obraz, z dużą liczbą szczegółów, z naturalnymi kolorami i b. dobrą jakością dźwięku to kup Philipsa.
 
Do góry