Proszę o pomoc w wyborze TV?????????

Fenol

New member
Witam,

Ponad rok temu za radą forumowiczów zakupiłem 42 calowy telewizor plazmowy Panasonic Viera (HD ready). O ile dobrze pamiętam jest to model TH-42PV80. Po roku użytkowania mogę powiedzieć, że nie żałuję tego wyboru. Sygnał mam z kablówki osiedlowej i w tych warunkach tv sprawuje się bardzo dobrze.

Teraz z kolei muszę zakupić kolejny sprzęcior no i się zastanawiam. .......................
Zastanawiam się czy tym razem nie kupić LCD czy może zakupić drugi plazmowy. Interesuje mnie Tv 37 lub 42 calowy (tu muszę sprawe jeszcze przemyśleć). Budżet w granicach 2000 - 2500 zł.
Jakie jest zużycie energii obecnych modeli. Czy aspekt energooszczędnosci powinienem brać pod uwagę, czy różnice w poszczególnych technologiach są niewielkie?


Czy ktoś z Państwa może polecić mi jakiś model/modele.

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Fenol

New member
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?


Po krótce:
- odległość od ekranu około 2,2 -2,5 m
- pokój ok 19 m2
- sygnał z kablówki, brak HD
- tv być może podepnę pod kino domowe...
- początkowo ma chyba stać...ale być możne za jakiś czas powieszę
- oglądanie głównie wieczorem, zwykła kablówka, sport
- nie podłączam kompa, nie gram..
- budżet to max 2500

- generalnie mam w sypialni 42 calowy Panasonic viera pv80 (hd ready) i jestem z niego zadowolony. zastanawiam sie jednak czy czasem teraz nie kupić większy niż 42 cale i przenieść tamten "stary tv" (sprzed 1 roku:) )... a do sypialni nie wziąć większego. Jeżeli ta opcja odpadnie to kupie jakiś 42 calowy.........pytanie tylko jaki

Pz,
 

digitalus

Banned
do kablowki tylko plazma.zaden lcd nie ma szans.
pierwsza sprawa to przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora czyli plazmy hdready to zdecydowanie lepsza jakosc obrazu.jesli ktos twierdzi inaczej to nie ma racji.
przenosimy sie do przeszlosci do roku 2006:) oczywiscie teoretycznie i klikamy na link
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html
to tez kolejny dowod ze nawet plazma o mniejszej rozdzielczosci czyli 852X480 do doskonala jakosc obrazu sd..oczywiscie zaraz moze ktos napisac ale to Fujitsu dlatego jest ok.prawda jest taka nawet w plazmie daewoo tez o rozdzielczosci 852X480 jakosc obrazu sd z tunera satelitarnego wyglada bardzo dobrze. dlaczego dobrze? to wlasnie sprawa rozdzielczosci. oczywiscie duzo osob musi miec telewizor lcd najlepiej full-hd,ciekawe po co?? jesli kanaly sd wygladaja gorzej, chyba ze ktos nie wie jak wyglada dobra jakosc obrazu sd lub glownie bedzie ogladac tylko kanaly hdtv.
napisalas ze masz 42PV80 i jestes zadowolony z jakosci obrazu bo dokonales dobrego wyboru czyli kupiles telewizor hdready dlatego kanaly sd wygladaja dobrze.
w sklepach saturn,MM, dzial sprzet rtv nie wszystkie osoby to sprzedawcy tylko np przedstawiciele sony , samsunga i innych firm.nie sa tam zatrudnieni na stale , tylko pojawiaja sie jako doradcy od promocji lcd:) jesli trafisz na osobe z firmy sony to oczywiscie zaraz powie ze plazma to kupa zlomu.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
sygnał SD ogólnie w 90% przypadków wygląda zdecydowanie lepiej na plazmie niż na lcd, tu masz rację ale z tym skalowaniem hd ready vs full hd to jest różnie
z nowszych serii X10 chyba lepiej wypadał pod tym względem od S i G ale to nie musi być regułą
bo jak wytłumaczyć fakt, że seria PY (full hd) lepiej skaluje obraz od PV ? jest test i porównanie (chyba nawet na tym forum)
 

Fenol

New member
Dziękuję za opinie.

Czyli plazma:). Generalnie bardziej byłem przekonany do niej...no, ale...zawsze są jakieś ale......a poza tym od kupna Panasonica PV80 minęło około 1,5 roku...więc może coś uległo zmianie.

Wobec tego czy możecie polecić jakieś przyzwoite modele 42 calowe i 46 calowe? Niestety budżet niski, więc zastanawiam się mad Panasonic P42X10Y. To dobry wybór?? A inne???????

Pz,
 

cush

New member
Witam,

Ja mam podobną sytuację jak kolega. Też zakupiłem plazmę Panasa PV70 i nie żałuję. W niedługim czasie będę jednak kupował drugi tv do salonu. Rozmiar jaki mnie interesuje to minimum 50 cali - odległość od ekranu to 3,3 - 3,5m. Mój obecny tv ma 42" i przy takiej odległości od ekranu o efekcie kinowym można zapomnieć. Chciałbym też w przyszłości oglądać filmy z bluray w HD i FullHD.

KIKI pisał o tym, że przy nowych LCD Sony czerń Panasa jest szarawa. Zastanawiam się jednak jak ogólnie z innymi parametrami telewizorów LCD.
1. Jak np. radzą sobie z grami video (PS3 po hdmi). Plazmy mają tą zaletę, że czas reakcji jest poniżej 1ms ciekawi mnie jak to wygląda w nowych modelach Sony. Czy ktoś może jest zorientowany, bo na stronie producenta nic na ten temat nie ma w danych tech. ??
2. W plazmach mamy możliwość korygowanie ostrości obrazu w pewnym zakresie. Jeśli sygnał jest poszarpany (np. brak anty-aliasingu w grach lub słaba rozdzielczość) albo ogólnie słabej jakości to w Panasie mamy możliwość "rozmywania" krawędzi. Czy LCD mają takie funkcje ??

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam
 

vandel

New member
doa Fenol na ten rok wyszly nowe modele panasa x20 wiec moze ten, do cush bardzo dobry wybor to wciaz samusng ps 50 b650 lub ktorys z nowych panasow np. g20.
 
Do góry