Proszę o pomoc w wyborze tv

mer123

New member
Witam
Chciałbym zakupić telewizor i mam do wyboru cztery modele :
- Sony Kd55xe8096 Uhd
- Sony Ue55Mu6175 Uhd
- Panasonic Tx50Dx700e
- Samsung Qe49Q7


Tv. będzie używany głównie do grania na ps4

Pozdrawiam

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Założyłeś wątek w dziale OLED TV.
Przesuwam go do LCD.

Określ proszę jaki masz warunki i ile masz max kasy ?
 

mer123

New member
Szczerze dawno nie interesowałem się tą tematyką , dopiero dzisiaj dowiedziałem się że jest oled , qled i bóg wie co jeszcze.
Odległość do telewizora ok.3m . Tak jak pisałem wcześniej gł. ps4 , sporadycznie jakiś film , z tv tylko sport.
Poczytałem kilka wątków i postanowiłem trochę dołożyć. Wybór padł na
Samsung QE49Q7F QLED-TV
lub
Samsung UE55KS9000

Czekam na opinie fachowca , Kiki z tego co pamiętam "ostatnio" też mi doradziłeś jaki tv wybrać i mam go aż do dzisiaj . Jeżeli masz jakieś ciekawsze propozycje w tej kategorii cenowej chętnie rzucę okiem
Ostatnio tj. jakieś 8lat temu:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Szczerze dawno nie interesowałem się tą tematyką , dopiero dzisiaj dowiedziałem się że jest oled , qled i bóg wie co jeszcze.
Odległość do telewizora ok.3m . Tak jak pisałem wcześniej gł. ps4 , sporadycznie jakiś film , z tv tylko sport.
Poczytałem kilka wątków i postanowiłem trochę dołożyć. Wybór padł na
Samsung QE49Q7F QLED-TV
lub
Samsung UE55KS9000

Czekam na opinie fachowca , Kiki z tego co pamiętam "ostatnio" też mi doradziłeś jaki tv wybrać i mam go aż do dzisiaj . Jeżeli masz jakieś ciekawsze propozycje w tej kategorii cenowej chętnie rzucę okiem
Ostatnio tj. jakieś 8lat temu:)

Pomyśl o też o SONY 55XE9005 , a z 65 cali 65C7006 TCL
 

mer123

New member
tak jak pisałem , odległość od ekranu ok.3m
Jeżeli chodzi o kasę to nie chciałbym wydać nie wiadomo ile na tv.
Szukam czegoś m-dzy 5000 - 6000tyś
49 lub 55 cali w zupełności wystarczy
 

nomnom

New member
Bierz 55, w tych pieniądzach masz 58ex780, 55xe9005 i ew za dopłatą ok 400 zł (6400) masz 55xe9305 ale tutaj już trzeba pomyśleć czy warto, 55xe9005 to direct led, 9305 to krawędziak, choć ponoć b. dobry (więcej stref + dolby vision).
 

mer123

New member
Ok , w takim wypadku czeka mnie dzisiaj wycieczka do sklepu , muszę mieć jakieś porównanie , nie tylko specyfikacje i fotki z netu
Z tego co widzę w tym 55xe9005 input lat na hdr i fullhd to 31-33ms , także zadowalający wynik. nie mogę znaleźć info nt. drugiego modelu , 6400 mogę jeszcze przeznaczyć na dobry tv ...
Jedno mnie zastanawia , znalazłem artykuł o KD-55XE9305 , w którym jest napisane że input lag na hdr to zaledwie 25ms , jednak przy sygnale (1080p) jest znacznie gorzej ,45ms
Patrząc na to ,że większość tyt. nie ma jeszcze 4k , nie wiem czy nie lepiej wybrać tańszy model z lepszym wynikiem ....
Jesteś może posiadaczem soniaka?
Jeżeli tak to mam pytanie , jak wygląda sytuacja z androidem?
Gdzieś czytałem że ponoć się wieszają etc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych modeli masz:
- Sony 55XE93005 za 6299 zł
- LG 55Sj950 za 5799 zł Nano Cell
- LG Oled 55B7 za 6999 zł
- Philips 55PUS 8602 za 6299 zł - QD
- Samsung 55MU 8002
- TCL Qled 55Xess za 4599 zł
 

mer123

New member
Miałeś rację z tymi 49 calami , troszkę maluśki . W końcu, kupiłem dzisiaj tv , także dziękuję za rady. Obejrzałem na żywo w.w. modele , wizualnie najbardziej przypadł mi do gustu Soniak ( Lg nie widziałem ) ale ostatecznie zdecydowałem się na Philips'a 55PUS8602.
Bardzo podobał mi się obraz w tym tv(nie wiem może specjalnie go podrasowali ustawieniami )
Tv będę miał w piątek
Pozdrawiam i dziękuję za rady
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ile zapłaciłeś ?
Bo cena dla niebieskich jest specjalna za 55PUS8602 - 5999 zł z kalibracją gratis i dostawą gratis.
Dostawa 4.12.2017
 

mer123

New member
Cene mialem dosc atrakcyjna. Kupilem tv w cyber monday za 3960zl(9000Nok przeceniony z 18000) Gdyby nie to ze mieszkam za granica, na pewno odezwalbym sie na priva. Kilku moich znajomych kupowalo od Ciebie, wszyscy zadowoleni :)
Pozdrawiam
 
Do góry