Proszę o pomoc w wyborze TV HX700 vs EX700

ernet

Active member
Bez reklam
Sony kdl-52ex700 a doświetlenie 52" środka ekranu.

Sony kdl-52ex700
Panowie do końca tygodnia coś pewnie kupię. 52Z5500,52EX500 i... teraz jeszcze pomyslałem o 52ex700.
Nie bardzo ufam ledom krawędziowym szczególnie przy tej wielkości ekranu. Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem,że podświetlenie ledami krawędziowymi daje radę tak na prawdę do 40".Powyżej może być niedoświetlony środek ekranu ze względu na odległość Led od krawędzi ( ekranu ). Czy to możliwe ?
Czy ta technologia niesie za sobą takie ryzyko ( cały czas mówimy o 52" ). Odpowiedź jest dla mnie ważna, bo może warto ten model wziąć także pod uwagę ?

Przepraszam, troche skaczę po róznych wątkach. Gdybym to przewidział, to założyłbym osobny pt:
" Ernet kupuje telewizor. Pomocy. " ;-)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeśli patrzysz stricte pod kątem jakości obrazu to biorąc dodatkowo pod uwagę przekątną lepiej wziąć ex500 dodatkowo masz lepsze głośniki, a wiadomo do oglądania wiadomości kina domowego się nie podłącza... Jeżeli chcesz telewizor powiesić na ścianie to ex700 bardziej się nada do tego celu, mała grubość odbiornika będzie tutaj atutem.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jeśli patrzysz stricte pod kątem jakości obrazu to biorąc dodatkowo pod uwagę przekątną lepiej wziąć ex500 dodatkowo masz lepsze głośniki, a wiadomo do oglądania wiadomości kina domowego się nie podłącza... Jeżeli chcesz telewizor powiesić na ścianie to ex700 bardziej się nada do tego celu, mała grubość odbiornika będzie tutaj atutem.

Dla mnie najważniejszy jest obraz- czyliex500. Co do głosników... he,he zobacz tu:
http://hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/26968-sonda-czy-uzywacie-glosnikow-w-tv.html
Jednym słowem wygrywa jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Tylko pamiętaj, że ex500 jest jednak te 3 cale większy także uwzględnij to w kontekście warunków mieszkaniowych :). Odnośnie głośniczków to osobiście kino domowe odpalam tylko do filmów, ewentualnie od święta jak znajdę czas przy grze na konsoli :) Co do z5500 to znalazłeś ten nieotwierany egzemplarz? Bo mieli niedługo jakoś dać Ci odpowiedź w tej sprawie o ile dobrze pamiętam.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Co do 55".... aż boje się przyznać ;-) Teraz oglądam 46" z ok.3 m. TV stał się trochę za mały :lol:
( Cyfra + z HD )
Co do TV ( 52Z5500 )to jedzie ( wg zapewnień wysyłającrgo sprzedawcy ) nie otwierany, w oryginalnym kartonie ( przesuniecie między sklepami tej samej duuuużej firmy). Ma być ok. środy/czwartku. Kody serwisowe odpowiedzą na podstawowe pytanie.

I masz rację... gdyby to miało byc 55", to.. zawsze mogę przestawić go po długości pokoji :lol:
 
Do góry