Proszę o pomoc w wyborze TV HX700 vs EX700

Strom92

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)

Przejdźmy do problemu... Waham się pomiędzy tymi dwoma telewizorami. Mam kompletny mętlik w głowie :-x Pokój w którym postawie TV jest dobrze nasłoneczniony, ale mam dobre rolety, więc to nie jest problem. Chodzi mi o jakość obrazu. Który z nich ma lepszą? Niestety mieszkam na zadupiu i nie mogę obejrzeć żadnego z nich. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zrobiłem porównanie HX 700 z najlepszymi plazmami na rynku i powiem Ci że byłem w szoku ten telewizor ma lepszą czerń i to wyraźnie niż plazma. Bardzo cicho pracuje , ma niesamowitą wyrazistość - dużo lepszą niż w plazmie. równe podświetlenie matrycy i dobre wyposażenie. Nie jest cienki niestety , ma gorsze skalowanie w SD . I ma błyszczącą matrycę.
 

Strom92

New member
Mówisz że gorsze skalowanie. Mam dekoder od CP z pakietem HD ale i tak większość programów oglądam w SD. Chcę go zawiesić na ścianę a z tego co czytałem to ta błyszcząca matryca wcale nie jest taka zła. A jak jest z kolorami? Podobno taka dobra czerń dzięki deep black panel
 

Strom92

New member
Całkiem kuszący ten Sharp, ciekawe który z nich lepiej dawałby sobie rade. A porównywałeś może albo ktoś HX700 do tego Sharpa albo do podobnego?
 

Strom92

New member
W takim razie poczekam do poniedziałku i będę wdzięczny jak napiszesz który wypadł lepiej. Fajna ta promocja sharpa coraz bardziej jestem na nie przekonany. Cenowo też jest podobnie do Sony.
 

Ares78

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)

Przejdźmy do problemu... Waham się pomiędzy tymi dwoma telewizorami. Mam kompletny mętlik w głowie :-x Pokój w którym postawie TV jest dobrze nasłoneczniony, ale mam dobre rolety, więc to nie jest problem. Chodzi mi o jakość obrazu. Który z nich ma lepszą? Niestety mieszkam na zadupiu i nie mogę obejrzeć żadnego z nich. Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Pod względem obrazu jak dla mnie hx700 jest lepszą opcją, poziom czerni odwzorowanie kolorów ok, minus taki, że nie jest to model "slim" czyli jednak grubość ma taką jak wszystkie modele oparte na tradycyjnym podświetleniu świetlówkami tutaj bez zmian, druga sprawa to matryca błyszcząca, ale tutaj dużo zależy od samego użytkownika.
 

Ares78

New member
I tak nie ominie Cię wizja lokalną i porównanie obu interesujących Ciebie modeli, nie ma praktycznie idealnego telewizora także warto sobie spokojnie ustalić co jest priorytetem przy wyborze, jeżeli obraz to jak wspomniałem hx700 wypadnie po prostu lepiej.
 

august69

New member
ja też czekam na 46hx700 ale waham się bo kusi sharp 820 z "dodatkami" ale nie wiem czy faktycznie będzie lepszy obraz niż w sony . ( cyfra +, sygnał sd )
warunki oświetleniowe mam ok. Im więcej modeli tym trudniej :)
 

august69

New member
PODJĄŁEM DECYZJĘ i kupiłem 46HX700, jestem w trakcie kalibracji ale nawet przed nią obraz z cyfry jest fajny- skalowanie sd i kolory na wysokim poziomie.
 

Strom92

New member
Telewizor super, wart był tych pieniędzy :) aż chce się kupić PS3 ;] obraz HD z CP jest super jednak brakuje 1080p bo CP oferuje jedynie 1080i ;/ podczas oglądania tv z tunera mam nastawione ogólne: Motnioflow na wysokie redukcja zakłóceń MPEG na średnie i te drugie też na średnie temperatura barw standardowa i obraz igła :] usb działa bardzo dobrze. I informacja dla tych którzy boją się odbijającego światło szkła - odbija trochę mniej niż CRT więc jest bardzo dobrze nawet jak mam odsłonięte rolety jest ok. Telewizor prezentuje się znakomicie byłem zachwycony gdy go odpakowałem :) jest sony jest klasa. Jestem ciekaw waszych ustawień co polecacie? Tak jak kolega wspomniał warto wymienić się doświadczeniami :)
 
Ostatnia edycja:

Strom92

New member
Z przeplotem radzi sobie nieźle. Lepiej jest w przypadku 1080i. Ciągle mnie to boli że CP nie ma 1080p ale co zrobić trzeba było brać N'ke :( może niedługo to zmienią. Jeśli chodzi o kąty to czy oglądam z fotela gdzie siedzie centralnie na wprost czy z kanapy gdzie jest kąt czerń jest taka sama. Jeśli chodzi o kąty to bardzo pozytywne zaskoczenie :)
 

Strom92

New member
CP - Cyfrowy Polsat ; C+ - Cyfra + / Tak tylko przypominam jak by ktoś zapomniał :) Więc ja mam cyfrowy polsat :) Dekoder Echostar DVR 7400. Może wie ktoś jak na tym dekoderze uruchomić 1080p? Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Z przeplotem radzi sobie nieźle. Lepiej jest w przypadku 1080i. Ciągle mnie to boli że CP nie ma 1080p ale co zrobić trzeba było brać N'ke :( może niedługo to zmienią. Jeśli chodzi o kąty to czy oglądam z fotela gdzie siedzie centralnie na wprost czy z kanapy gdzie jest kąt czerń jest taka sama. Jeśli chodzi o kąty to bardzo pozytywne zaskoczenie :)

Na Nce niestety nie uświadczysz 1080p tak samo jak na żadnej platformie cyfrowej, po prostu zapewnienie potrzebnego bitrate'u byłoby nieopłacalne... Jako prawdziwe źródło 1080p wciąż pozostają konsole, filmy na niebieskim krążku (i chyba część filmów mkv)...
 
Do góry