proszę o pomoc w wyborze tv do 3000zł 50-58cal

bialymic

New member
proszę o porady jaki tv kupić. Mam do dyspozycji 3000zł. Tv będzie w salonie. Chciałbym aby to było 55 albo 58cali. Może nie być smarta, może nie być 3d. grunt to ładny i płynny obraz :).
Wiem, że fundusz jak na taki rozmiar nie za duży ale może uda się coś wymyśleć..
Sam mam na oku dwa modele thomsona: jeden 55cali 55FZ4633, drugi 58cali 58FU3563C. ten drugi wydaje się być ciekawy zważywszy ze na stronie producenta widnieje iż ma on matryce 100Hz native.. ale wada będzie jasność bo to tylko 250cd/m ale może się myle i taka jasność wystarczy??

Na tv będzie oglądane głównie DVBT oraz filmy z pendriva.

1. Wielkość pomieszczenia - 7m x 4m;
2. Odległość oglądania - ok. 3,5m - 5m;
3. Ilość osób oglądających - 2-5 osób;
4. Kąty oglądania - raczej na wprost ale tez z boku ponieważ mam narożnik w pokoju :);
5. Miejsce tv - będzie wisiał;
6. Nasłonecznienie - no powiedziałbym dość spore, z boku drzwi balkonowe (od południa, z tyłu okno od wschodu, ale będa rolety)
7. Sygnał - może nc+ i kanały HD; ale narazie dvbt...
8. Co podłączone do tv - kino domowe i laptop, głownie dysk przenośny;
9. Rodzaj matrycy - matowa;
10. Co będzie oglądane - filmy!!! chciałbym uniknąć tzw. smużenia,
11. Marka - nie mam jakichś preferencji, a myślałem o thomsonie z powodu ceny, ale posiadam obecnie panasonica 39 e6e i nie chciałbym żeby nowy tv miał gorszy obraz...
12. 3D - nie musi być.
13. Wielkość tv - 50-58cali;
14. Co ma mieć - może mieć wi-fi, smart może ale nie koniecznie, tak samo z 3d, raczej nie będę używał
15. Cena - maks. do 3000zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry