Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza DVD.

RAISER

New member
Witam serdecznie, chciałbym kupić odtwarzacz DVD z możliwie JAK NAJLEPSZĄ JAKOŚCIĄ OBRAZU w cenie do 300 zł. Wiem że to niezbyt wiele ale aktualnie nie stać mnie na więcej. Ponadto oprócz bardzo dobrego obrazu odtwarzacz musi umieć także bezproblemowo odtwarzać DivX'y (bez zacinania czy jakichkolwiek innych problemów) i mieć wyjście HDMI (też dobrej jakości bo z tego co mi wiadomo są na rynku również modele ze zwalonym wyjściem obrazu). USB też by się przydało ale to już niekoniecznie. Na upscalingu do wyższej rozdzielczości w ogóle mi nie zależy bo DVD i tak będzie podłączone do zaledwie 26-calowego telewizorka więc to raczej zbędny dodatek :) A więc jaki model/modele moglibyście mi polecić ?
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Na dzień dzisiejszy to chyba najlepszym rozwiązaniem ze stacjonarnych dvd,który nie ma problemu z odtwarzaniem formatów divix,xvid (nawet z dużym VideoBitRate-bez zacinania przez USB 2.0)jest Ferguson DVP868HD.Obsługuje PL czcionkę w najbardziej popularnych formatach(txt .srt .sub .smi .ssa.).Trzy rozmiary czcionki.Jakość obrazu b.dobra.Testowałem go na TV Lcd Samsung 32".Pięknie czyta peny 8GB przez USB(tylko takie sprawdzałem).Jedyny minus jaki zauważyłem to brak płynnej regulacji czcionki góra,dół(są 3 pozycje wysokości-tutaj producent się nie popisał).Cena od 250-300zł.
 

RAISER

New member
Dziękuję za odpowiedż andrju. To Ferguson mówisz ? Osobiście myślałem o Philipsie, hmm no cóż będę musiał wybierać :) A skoro już przy tym jestem to masz może jakieś doświadczenia z odtwarzaczami Philipsa właśnie ?
PS. Hmmm muszę powiedzieć że spodziewałem się nieco większego odzewu na mój post, trochę jestem zawiedziony :neutral:
 

andrju75

New member
Kumpel ma PHILIPS DVP5990 podłączony pod plazme 42 Panasonica.Jak go zakupił to od razu musiał zmienić soft na alternatywny(problem z odczytem PL czcionki-po prostu był golas).Obecnie jest zadowolony.Posiada 4 wielkości czcionki,w miare płynną ich regulację góra,dół.Pięknie też czyta peny 8GB(USB 2.0).Zdarza mu się niekiedy ,że nie odpali jakiegoś divixa zakodowanym z funkcją QPEL(tutaj z tym ferdek nie ma problemu).Jeżeli chodzi o jakość obrazu to oboje nie widzieliśmy różnicy pomiędzy Ferguson DVP868HD a PHILIPS DVP5990.
 

RAISER

New member
O widzę że ty również nie możesz dziś spać he he :) A mógłbyś mi wyjaśnić co to takiego jest ten tajemniczy QPEL bo pierwszy raz w ogóle o tym słyszę (tzn. czytam :wink:)
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Q-pel to metoda kompresji.Niektóre filmy są zakodowane w takim standardzie.Q-Pel to nie kodek tylko jeden z nowszych algorytmów kodowania.
Procesor odtwarzacza dekodujący taki plik musi mieć większą moc obliczeniową.Jeśli odtwarzacz nie radzi sobie z QPel'em to zmiana softu w tym wypadku nic nie zmieni, jest to uzależnione od procesora odtwarzacza.Na szczęście Qpel występuje rzadziej.
 

andrju75

New member
Q-pel to metoda kompresji.Niektóre filmy są zakodowane w takim standardzie.Q-Pel to nie kodek tylko jeden z nowszych algorytmów kodowania.
Procesor odtwarzacza dekodujący taki plik musi mieć większą moc obliczeniową.Jeśli odtwarzacz nie radzi sobie z QPel'em to zmiana softu w tym wypadku nic nie zmieni, jest to uzależnione od procesora odtwarzacza.Na szczęście Qpel występuje rzadziej.:eek:k:
 

RAISER

New member
A więc wychodzi na to że Ferguson ma mocniejszy procesor :) Z drugiej strony Philips po wgraniu odpowiedniego softu ma lepszą "kontrolę" czcionek... i co ja biedny mam wybrać ? :hmm:
 

andrju75

New member
Jak widzisz nie ma idealnego sprzętu.Tu jest link do listy DVD playerów wraz z chipsetami (jak kogoś interesuje): MPEG4-Players Ps.A moze coś z peayerów multimedialnych np. ASUS HDP-R1.Ma dobre wsparcie producenta jeżeli chodzi o soft.Nie wiem czy już pojawił się soft z PL czcionką.Sam jestem takim cudem zainteresowany.
 

RAISER

New member
Oj raczej nie, koniecznie musi odtwarzać płytki :smile: W każdym bądż razie dziękuję ci za pomoc andrju, wydaje mi się że obojętne którego z nich wybiorę, będę bardzo zadowolony. No dobra to do następnego razu a teraz biorę się za przeglądanie playerów z zapodanego przez ciebie linka, CZEŚĆ !
 

RAISER

New member
No tak ale problem w tym że obecnie nie stać mnie nawet na "ciut" więcej :smile: Poza tym nie widzę większego sensu podłączać Blu-Ray'a do 26-calowego potworka HD-Ready :lol:
 

pkomp

New member
Niby tak ale skoro odtworzy więcej formatów plików to czemu by nie? Przy okazji co to jest HD Ready? Te okreslenie oznacza wyłącznie mozliwość przyjęcia sygnałów HD gwoli scisłości....
 

RAISER

New member
Nie udawaj, dobrze wiesz o co mi chodzi. Że telewizorek nie wyświetli rozdzielczości wyższej niż 720p. Po za tym nie potrzebuję więcej formatów niż DivX. No, przydałoby się jeszcze RMVB ale tego formatu nie obsługuje chyba żaden odtwarzacz (nie jestem tego pewny ale tak mi się przynajmniej wydaje).
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Hi.RAISER nie namawiaj się na odtwarzacz BD z tańszej półki bo one różnie odtwarzają mkv a w szczególności nie będą miały tylu możliwości z napisami PL(np.powiększanie czcionki,jej przesuwanie góra,dół,napisy w ramce itp.).Moje typy to PHILIPS DVP5990(w tym przypadku koniecznie zmiana softu) , Ferguson DVP868HD.I do tego zakupujesz ASUS HDP-R1.Stacjonarka +ASUS to koszt w granicach 600zł.i bije wszystkie odtwarzacze BD na ryj dostępne na rynku.
 

RAISER

New member
No właśnie nie daję się namówić ale widzę że ty chcesz mnie za to namówić na odtwarzacz multimedialny :lol: Już mówiłem że nie mam w tej chwili pieniędzy po za tym nie mam jakichś wygórowanych wymagań, wystarczy że odtwarzacz będzie robił dokładnie to co wymieniłem w swoim pierwszym poście. A tak w ogóle to już wybrałem, właśnie tego wymienionego przez ciebie Philipsa. Zmienię tylko soft i będzie okejka he he :D Pozdrawiam.
 

andrju75

New member
Sądzę ,że będziesz zadowolony z wyboru.Mój kumpel go ma od roku i nic się z tym Philipsem nie dzieje.Nie ma z nim żadnych problemów-bezawaryjny!Zdarzyło się że nie odpalił jakiegoś divixa(ale za to jest PL czcionka z różnymi jej konfiguracjami po zmianie softu).Jakby co to nie ma ideału.Bliżej do ideałów to jest odtwarzaczom multimedialnym typu ASUS HDP-R1(odpala nawet obrazy dvd,BD) niż dostępnym na rynku odtwarzaczom BD!
 

pkomp

New member
Raiser HD Ready NIGDY nie określało rozdzielczości (i dobrze wiem o co chodzi) - to że tak się uznaje to już inna kwestia - przy okazji żaden z tv mających rozdziałke 1366x768 nie jest zgodny z formatami HD - łatwiej im wycinac takie matryce a to że nie będziesz miał idealnego obrazu to już inna kwestia(było tylko kilka modeli zgodnych z 720P i to na samym początku).

Andrju tak masz racje ale dolicz koszt komputera ewentualnie budowy sieci jak komputer jest w pokoju obok(zostaje jeszcze dysk przenośny/pendrive i niestety kompletny brak napedu DVD/BD co w wielu przypadkach jest wiekszym kłopotem niż przyjemności płynące z włożenia płyty i oglądania)
 
Do góry