Proszę o pomoc w wyborze miejsca jak i samego projektora.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A teraz ja mam pytanie do NrGx2, mianowicie, jakiego programu uzywasz do projektowania, wizualizacji, czy są to jakies dedykowane profesjonalne, czy zwykle darmowki, w stylu Sweet Home, itp. sam to robisz czy ktoś Ci to robi? Szukam czegos fajnego, a tu widze ,ze nawet projektor jest umieszczony.

Pozdrawiam
 

NrGx2

New member
Projektor zostaje w tym samym miejscu, tv tak samo, nie chce na tak małej ścianie wyświetlać obrazu, zresztą tak jak sam Alkor piszesz, był by kłopot z głośnikami.

krzysztofradio nie potrzebuję uchwytu bo chcę projektor schować w podwieszanym suficie, będę musiał kupić projektor z lens shiftem, plus jest jeszcze taki że nie będzie widać kabli jedynie nad wentylacją muszę pomyśleć czy jakiejś kratki od tyłu projektora nie dać. Jeszcze modelu nie wybrałem szkoda że nie ma albo nie znalazłem porównywarki z możliwością wyboru lens shift miałbym trochę sprawę ułatwioną, ale jak się okazało odbiór mieszkania minimum miesiąc się opóźni czyli dopiero koło października będę się wprowadzać :/ więc z kupnem jeszcze się wstrzymam, przez ten czas może jeszcze nie jeden projektor się pojawić na rynku a będące już potanieć.. Co do amplitunera to Yamaha RX-V lub 767 Yamaha RX-V 771 która jest już dostępna (lubię wszelakie nowinki typu sterowanie za pomocą iphone, dlna itd.) Więc skłaniam się ku 771 i czekam na test.

na dniach ma wejść do sprzedaży Yamaha 771 - sam ją kupuję jak tylko się pojawi
Czy już jesteś szczęśliwym posiadaczem?

5.jpg

3.jpg


Co do głośników to nie mam miejsca na suba więc chcę zestaw 5.0 z tego co patrzyłem to KEFy w zestawie sprzedają z subem czyli bez niego zbyt słabo grają? Za to Cantony są ładne, satelitki 10cm dobre rozwiązanie ale czy porównałeś głośnik centralny? w Klipsch C-20 to 15 cm w Cantonach "tylko" 30cm gł gdzie ja bym go zmieścił a muszę jakąś półkę jeszcze dać pod ekranem z projektora, możliwie najpłytszą (bo nie ma miejsca) na książki płyty i na niej postawić centralny. Więc im płytszy centralny tym lepiej.
Poza tym Cantony są jeszcze droższe, ponad 4k Może już się wyleczyłem po waszych postach z F3 ale jak już sam pisałeś krzysztofradio myślę że F2 będą odpowiednie, i są najtańsze z tych propozycji 3400zł komplet. Nie znalazłem jeszcze zgrabnego/małego uchwytu do tylnich kolumn.

jakiego programu uzywasz do projektowania

Sam tego nie robiłem, program to archicad wersja edukacyjna.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Będziesz obnizał (podwieszał) cały sufit, czy tylko te "koryta", a reszta to tynk. Jesli cały to spokojnie zaoszczedzisz na dlugosci kabla puszczajac go po przekatnej nad telwizorem do rzutnika, bez niepotrzebnych zakretow.

Z Doswiadczenia wiem, ze łatwiej i taniej podwiesic cały sufit niż klasc kilka warstw gladzi czy tynkow.

Oczywiscie, ze mozna kupic zestawy bez suba.

NAdal cikawi mnie jak bedziesz ogladac telewizor bokiem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry